SkyscraperCity banner

1861 - 1880 of 1893 Posts

·
Registered
245 Posts
ale w "roku szkolnym" w Arkadach też były puchy. Pamiętam jak akurat 24 czerwca (a był to dzień zakończenia roku szkolnego) musiałem kupić coś specjalnego i odwiedziłem nasze dwie największe galerie. W Focusie tłumy młodzieży i dzieciaków, a w Arkadach 3 osoby na krzyż. Nie wiem więc, do jakiej normy miałoby wracać.

·
Registered
1,683 Posts
W Focusie tłumy młodzieży i dzieciaków, a w Arkadach 3 osoby na krzyż. Nie wiem więc, do jakiej normy miałoby wracać.
Weź pod uwagę, że Arkady mają jeden poziom więcej i dużo szersze alejki niż Focus. To wszystko sprawia, że ludzi może być więcej ale są bardziej rozproszeni po galerii.

·
Registered
2,442 Posts
No a jak to był akurat dzień zakończenia roku szkolnego , to nie ma co się dziwić że tam było sporo młodzieży...w pobliżu szkół jest trochę , no i dworzec PKS.

·
Registered
2,158 Posts
Tak tak. Ładny post ale realia sa niestety inne.

Nie kazdy ma rodziców na miejscu. Nieraz nie masz opcji i musisz isc z dzieciakiem. Nawet przebrać kupę w pokoiku dla dzieci będąc na spacerze w okolicy, albo idąc np do Smyka kupić cos malemu, ale to wiedza Ci ktorzy dzieci maja :)
ano mam :)

·
Registered
5,222 Posts
Wiec powinieneś wiedzieć, ze nieraz nie ma opcji, i dziecko zabierasz ze sobą idąc na zakupy. Ja akurat nie mam tego komfortu, zeby komukolwiek w Bydgoszczy zostawić dzieciaka na godzinę-dwie. Bo rodzina zony mieszka 230km dalej, a z mojej strony jest juz na tamtym swiecie.

·
Registered
2,887 Posts
Nie ma co przesadzać w obie strony. Moim zdaniem z dzieckiem można spędzać czas zarówno w parku, nad wodą czy w CH. (ważne żeby spędzać ;)) . Galerie handlowe są nieodzowna częścią naszych konsumpcyjnych czasów i nie da się tego zmienić. Społeczeństwo się bogaci więc na coś trzeba pieniądze przeznaczać. Ego w dzisiejszych czasach trzeba karmić ;) Tak więc ja bym się nie martwił o brak klientów. Chyba że przyjdzie kryzys.
Inna sprawa, że przyzwyczailiśmy się do tłoku w Focusie a wcale nie jest tak że CH musi pekac w szwach żeby było rentowne mieć tam sklep. Często jest tak, że zmiany kolekcji sezonowych plus święta przynoszą taki zysk, że roczny bilans jest i tak na sporym plusie mimo np strat w wakacje.

·
Phelot
8,279 Posts
^^ Komuś się podobają ZA z góry? ;) Większość centrów handlowych wygląda źle z góry i ZA nie są tutaj wyjątkiem.

BTW, bardzo słabo wygląda pierwszy plan. Rozległy, nieregularny trawnik z wydeptanymi ścieżkami. Z poziomu pieszego lepiej nie jest. Przestrzeń dla nikogo, przez którą się jedynie przechodzi. Ciekawe czy skończy się na upchnięciu kolejnego bloczku pomiędzy istniejącą zabudowę. Miejsca jest w końcu sporo.

·
Registered
2,442 Posts

·
Registered
2,442 Posts
Jest już 300 wygodniejszych nowych miejsc do parkowania
Marta Leszczyńska 23.08.2016 13:56

Parking w Zielonych Arkadach (Piotr Ulanowski)

Kolejny etap modernizacji parkingu w Zielonych Arkadach dobiegł końca. Do użytku klientów zostało oddanych 100 dodatkowych, poszerzonych miejsc parkingowych. Z miesiąca na miesiąc wprowadzane są kolejne udogodnienia. Finalizacja prac planowana jest na koniec września.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej

- W maju rozpoczęła się modernizacja parkingu największego w regionie Centrum Handlowego Zielone Arkady. Jej celem jest modyfikacja organizacji ruchu na parkingu, a tym samym poprawa jego funkcjonalności. W przeciągu ostatnich miesięcy oddano do użytku klientów 200 poszerzonych miejsc parkingowych oraz komfortowe stanowiska przeznaczone dla rodzin z dziećmi, zlokalizowane blisko wejść do centrum - podsumowuje Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

- Teraz osoby odwiedzające Zielone Arkady mogą skorzystać z kolejnych 100 poszerzonych miejsc postojowych. Stanowiska znajdują się na najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez klientów poziomach parkingu - P1, P2 oraz P3 - informuje Mroczek.

Kolejna etap modernizacji obejmować będzie kontynuację budowy dodatkowych ramp, na których zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu na parkingu, o czym klienci będą na bieżąco informowani.

- Najważniejsza zmiana konstrukcyjna ma poprawić organizację ruchu. Dziś pętle dla pojazdów wjeżdżających i zjeżdżających z spotykają się na jednej rampie, a ruch jest dwukierunkowy. To dezorientuje wielu kierowców. Zdecydowaliśmy więc, że na wszystkich poziomach zostaną dobudowane dodatkowe rampy wjazdowe, na których obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Pozwoli to odseparować ruch pojazdów wjeżdżających na parking i poruszających się w kierunku jego wyższych kondygnacji od ruchu pojazdów poruszających się w kierunku niższych kondygnacji i opuszczających parking - wyjaśnia Wojciech Wirowski, kierownik techniczny centrum.

Zakończenie prac już za niespełna dwa miesiące. - Klienci Zielonych Arkad bez większych przeszkód mogą korzystać z parkingu podczas prowadzonych robót. Ruch odbywa się płynnie, a pracownicy ochrony oraz obsługa centrum udzielają dodatkowych informacji - mówi dyrektor Zielonych Arkad.
Cały tekst: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20586895,jest-juz-300-wygodniejszych-nowych-miejsc-do-parkowania.html#ixzz4IA5Nf6cN

·
Registered
5,222 Posts
McFit niedługo w Zielonych Arkadach. Całodobowy klub fitness

W październiku w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy zacznie działać nowy klub fitness McFit. Karta członkowska kupiona w Bydgoszczy otwiera drzwi do każdego punktu tej sieci w Polsce i wybranych w Europie. Już można kupować karnety.

McFit to studio fitnessu wymyślone w Niemczech, obecne także w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, a od dwóch lat w Polsce. W Bydgoszczy dopina na ostatni guzik przygotowania i w październiku pojawi się w Zielonych Arkadach, na drugim poziomie największej w regionie galerii handlowej.

W standardowej ofercie studio fitness to możliwość treningu siedem dni w tygodniu 24 godziny. Bydgoskie McFit, podobnie jak te znajdujące się w Warszawie i Poznaniu, podzielone zostanie na strefy, m.in. basic dla początkujących, forming do ćwiczenia konkretnych partii mięśni nóg, rąk, brzucha czy grzbietu, express workout z treningiem obwodowym i olbrzymią cardio, gdzie staną orbitreki, stacjonarne rowery i bieżnie. Będzie także możliwość uczestnictwa w wirtualnych treningach, m.in. w sali spinningu (intensywnych ćwiczeń na stacjonarnych rowerach).

Zapisy do siłowni przyjmowane są w Fitbusie stojącym przy bydgoskim dworcu PKS codziennie od godz. 15 do 19. Karnet kosztuje teraz tylko 39 zł. Jest to cena promocyjna, obowiązująca do osiągnięcia limitu nowych klientów. Po ofercie specjalnej koszt jednozrazowego karnetu wyniesie 90 zł. Do wyboru będą także - członkostwo na rok (89 zł za miesiąc) lub na czas nieokreślony (119 zł za miesiąc). Żeby zapisać się do McFit, trzeba mieć skończone 15 lat lub pisemną zgodę rodzica.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Cały tekst: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20594572,mcfit-niedlugo-w-zielonych-arkadach-calodobowy-klub-fitness.html#ixzz4IKPlIjDk

·
Banned
855 Posts
Szkoda, że mam już karnet i członkostwo VIP w Sport Factory, gdybym wiedział wcześniej nie podpisywałbym umowy i zapisał się na siłkę koło domu:)

·
Registered
2,442 Posts
Podoba mi się, że szybko zareagowali na błędy, może dzięki temu uda im się odzyskać klientów, których utracili przez niekomfortowy parking.
Dla częściowego pocieszenia bydgoszczan , nie tylko u nas narzeka się na podziemne parkingi.

Poniżej wypowiedź toruńczyka o parkingu pod "Jordanką"

Choć torunianin, z żalem muszę przyznać, że Jordanki wyglądają ciekawie z zewnątrz, ale na tym ich urok się kończy - estetyka wnętrza jest oczko poniżej konwencji (nieotynkowane ściany z bloczków wyglądają czasem klimatycznie, ale te jordankowskie na klatce schodowej po prostu wyglądają jak ściany z pustaków). Akustyka jest taka sobie, a w porównaniu z operą bydgoską po prostu słaba. Jest jeszcze potwornie niepraktyczny parking podziemny - nawet wypełniony do połowy, po przedstawieniu sam staje się sceną dramatyczną. Gdyby ktoś się wybierał, gorąco doradzam zostawienie samochodu gdzieś w sąsiedztwie.
http://podroze.gazeta.pl/galerie/56,142744,20634950,internauci-wybrali-nowych-7-cudow-polski-wyniki,,1.html#MT

·
urodzony w Bydgoszczy
1,802 Posts

·
Registered
2,442 Posts
^^
Chcesz na siłę być złośliwy...ale "strzelasz" sobie jak zwykle w kolano.
Jesteś co najwyżej zabawny.

Zauważ że Jordanki użyłem w cudzysłowie...

Cudzysłów stosuje się często w celu wyodrębnienia wyrazów lub zwrotów użytych przenośnie albo ironicznie...tego w "twojej" szkole już pewnie nie uczyli ;)

·
urodzony w Bydgoszczy
1,802 Posts
Słownik Języka Polskiego PWN
98.C.3.
Cudzysłów może zostać użyty do wyodrębniania niektórych nazw własnych: przezwisk, mniej znanych pseudonimów, kryptonimów organizacji, jednostek wojskowych, a także nazw własnych instytucji lub obiektów, które występują na końcu wielowyrazowych nazw opisowych, np.
Oddziałem „Piast” dowodził „Orzeł”.
Polskie Biuro Podróży „Orbis”, Polskie Linie Lotnicze „Lot”.
Dla ścisłości - Centrum Kulturalno-Kongresowe "Jordanki"

Nie mam zamiaru zgadywać Twoich intencji. Nie broń się na siłę...

1861 - 1880 of 1893 Posts