SkyscraperCity banner

Podoba się?

1 - 20 of 47 Posts

·
Registered
3,033 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Dworzec Kolejowy Bydgoszcz Główna

Projektant: Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji Allplan Sp. z o.o.
Lata budowy: 2014-2015
Wykonawca: Budimex S.A., PW Lech
Koszt inwestycji: 165 mln złotych
Kubatura nowego budynku: 40.065 m3

Taras:

Widok z tarasu na dworzec wyspowy:

Dworzec wyspowy:

Wnętrze:

(wyspowy)

:cheers::cheers::cheers:

Po więcej zdjęć odsyłam na http://www.bwb.info.pl/2017/02/przed-i-po-dworzec-gowny.html

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,538 Posts
O, Złota 44 ;)

Bryła dworca niezła, chociaż niepotrzebne te panele z boku. Wnętrze spoko, chociaż zbyt efekciarskie. Taras jest fajnym rozwiązaniem. No, ale jest zupełnie niezaaranżowany. Jakby był zrobiony tylko dla efektu, a nie dla funkcji. Dwie ławki na taką przestrzeń to malizna. Powinno być więcej siedzisk, jakieś stoliki, może instalacje do podłączenia sprzętów elektronicznych, jakaś zieleń. Perony schludne, proste, ale trochę ubogie. Zarówno jeśli chodzi o nawierzchnię, jak i zadaszenia.

Niewiele zmian mogłoby znacznie polepszyć projekt. Tak jest tylko dobrze.

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,308 Posts
Crazy 90's, Curtis plaza z poziomą szparą, na plus odnowione stare i jako takie przyzwoite perony.

·
Prawobrzeże-Centrum
5,499 Posts
Nie wiem jak można dać 10 takiemu budynkowi...

·
Registered
3,033 Posts
Discussion Starter #6
Wiedziałem, że budynek będzie budził sporo kontrowersji ale żeby aż ból dupy to bym się nie spodziewał.

·
Registered
205 Posts
^^
Już spieszę z wyjaśnieniem, większość mieszkańców danego miasta tak robi, gdy ich budynek znajduję się w tym zestawieniu (nie mówię że to dobrze), ale przez to że głosują również ludzie spoza konkursowego miasta otrzymujemy w miarę sprawiedliwe wyniki.

PS. Ja dałem 8, ale bardziej z uwagi na wyremontowany zabytkowy dworzec, no i to jaką zmianę przeszła ta okolica. Polecam zobaczyć jak to wyglądało jeszcze kilka lat temu. Z drugiej strony zgadza się, że 10 to przesada.

·
Premium Member
17,538 Posts
O czym do mnie piszesz? Jak chcesz, to możesz sobie dawać 10/10 największym gniotom, a 1/10 budynkom świetnym. Możesz zaniżać oceny z powodu lokalizacji i zawyżać z tego samego powodu.

Tylko, że to jest chamstwo i psucie zabawy innym, którzy przykładają się do wystawiania ocen.
^^
Już spieszę z wyjaśnieniem, większość mieszkańców danego miasta tak robi, gdy ich budynek znajduję się w tym zestawieniu (nie mówię że to dobrze), ale przez to że głosują również ludzie spoza konkursowego miasta otrzymujemy w miarę sprawiedliwe wyniki.
Lokalny patriotyzm nie powinien być częścią oceny. Oczywiście przywiązanie do danego miejsca, znajomość miejsca, okolicy, budynku, pozytywne emocje jakie towarzyszą powstaniu jakiegoś budynku, mogą wpływać na ocenę. Łatwiej ocenić coś co się zna bardzo dobrze, niż coś co się zna ze zdjęć i do czego nie ma się sentymentu. Poza tym jest też efekt przyzwyczajenia. Dlatego wyższe oceny dla budynków z miejsc zamieszkania to rzecz normalna i akceptowalna. Ale wyższe o pół oceny, ocenę wyżej. Sam też tak robię i większość użytkowników również. Jest jednak różnica między zawyżeniem oceny do 8-8,5/10 (bo w kontekście innych budynków w konkursie budynek zasługuje na 6-7,5/10, a do 10/10 (czyli perfekcyjnym budynkiem). Bo to jest absurd.
I niestety sprawiedliwie by było, jakby wszystkich użytkowników z każdego miasta byłoby tyle samo, tyle samo byłoby inwestycji z tych miast, a zawyżone oceny byłyby równoważone przez zaniżone. A tak niestety nie jest.

Nie może być jednak tak, że lokalny patriotyzm jest jedynym kryterium. Bo wtedy nie ma konkursu Miss, tylko konkursu kto ma więcej użytkowników. A niestety coraz bardziej w tę stronę idziemy.

·
Urodzony bydgoszczanin
3,436 Posts
Przecież to standard w każdym wątku Miss, jak napisał kolega Thriatlonist, oceny reszty Polski potem weryfikują, także nie ma co się denerwować, skoro localsi zawsze podbijają trochę ocenę i jest to już standardem w każdym wątku Miss, to suma sumaru i tak wygrają najlepsze budynki.

Pozatym był zaraz po otwarciu artykuł o nowym dworcu na bryla.pl była ankieta Hit czy Kit, jak widać po wynikach sondy budynek po prostu może się podobać, odsyłam:
http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19360465,nowy-dworzec-w-bydgoszczy-jest-juz-gotowy-jak-wyglada-zdjecia.html#sondaz

To żeby nie robić pustych przebiegów na zachetę fotki z powyższego artykułu, jest ich tam więcej, warto przejrzeć:

·
Registered
3,495 Posts
O czym do mnie piszesz? Jak chcesz, to możesz sobie dawać 10/10 największym gniotom, a 1/10 budynkom świetnym. Możesz zaniżać oceny z powodu lokalizacji i zawyżać z tego samego powodu.

Tylko, że to jest chamstwo i psucie zabawy innym, którzy przykładają się do wystawiania ocen.

Lokalny patriotyzm nie powinien być częścią oceny. Oczywiście przywiązanie do danego miejsca, znajomość miejsca, okolicy, budynku, pozytywne emocje jakie towarzyszą powstaniu jakiegoś budynku, mogą wpływać na ocenę. Łatwiej ocenić coś co się zna bardzo dobrze, niż coś co się zna ze zdjęć i do czego nie ma się sentymentu. Poza tym jest też efekt przyzwyczajenia. Dlatego wyższe oceny dla budynków z miejsc zamieszkania to rzecz normalna i akceptowalna. Ale wyższe o pół oceny, ocenę wyżej. Sam też tak robię i większość użytkowników również. Jest jednak różnica między zawyżeniem oceny do 8-8,5/10 (bo w kontekście innych budynków w konkursie budynek zasługuje na 6-7,5/10, a do 10/10 (czyli perfekcyjnym budynkiem). Bo to jest absurd.
I niestety sprawiedliwie by było, jakby wszystkich użytkowników z każdego miasta byłoby tyle samo, tyle samo byłoby inwestycji z tych miast, a zawyżone oceny byłyby równoważone przez zaniżone. A tak niestety nie jest.

Nie może być jednak tak, że lokalny patriotyzm jest jedynym kryterium. Bo wtedy nie ma konkursu Miss, tylko konkursu kto ma więcej użytkowników. A niestety coraz bardziej w tę stronę idziemy.
Masz dużo racji ale nie wiem czemu się wyżywasz akurat tutaj - stajnia jednorożców w Łodzi i ponad setka 10tek Cie nie razi? Naprawdę myślisz, że w tej 100 dominują ludzie z poza Łodzi? Ta ich wiata jest naprawdę słaba, co by mocniej tego nie określić.

Ode mnie nasz dworzec 10 nie dostał jakby co. Uważam też, że w przypadku takich realizacji trzeba jednak patrzeć szerzej ta kontekst i to co było tam wcześniej.

·
Registered
2,935 Posts
7 za brak spójności całej koncepcji, naciepanie miliona rzeczy w sumie nie wiadomo dlaczego i tanie efekciarstwo, a przy tym nieprzemyślenie strony funkcjonalnej dworca, co stworzyło nowe bariery (schody przed wejściem). Broni się głównie nowością i czystością. Boję się, że będzie się brzydko starzeć. Na razie z daleka wygląda całkiem ładnie.

·
Premium Member
17,538 Posts
Masz dużo racji ale nie wiem czemu się wyżywasz akurat tutaj
Bo tutaj padło pytanie dlaczego jest tyle 10/10. Odpowiedziałem i wywiązała się*dyskusja.

Nie ważne jest dla mnie czy to dotyczy inwestycji z Bydgoszczy, Łodzi, Lublina, Gdańska, czy Szczecina. Zawsze wkurza mnie takie trollowanie.

·
Registered
2,253 Posts

jesteś smutny :(

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,847 Posts
Sam też nie dałem 10, chociaż mógł mnie ponieść "lokalny patriotyzm". Rzecz w tym, że skupiłem sie na ocenianiu budynku, a nie innych forumowiczów. Będę gorąco trzymał kciuki za to, żeby inni też się ponownie na obiekcie skupili, bo budynek jest ciekawy. ;)

·
Banned
5,899 Posts
moja ocena to srednia dwoch ocen a mianowicie starego i nowego dworca:
stary dworzec: daje 10 ale odejmuje punkt za slabe(nieoryginalne) zadaszenie peronow, ogolny bajzel na peronach...
nowy dworzec: daje 8 ale odejmuje punkt za schody i inne nieprzemyslane rozwiazania oraz mala sale glowna...

czyli srednia to 8 punktow i dodaje pol punktu za lokalizacje a wiec lacznie 8,5

1 - 20 of 47 Posts