SkyscraperCity banner

Podoba się?

41 - 47 of 47 Posts

·
Registered
239 Posts
Nie porównuj stajni jednorożców z tym czymś, co zrobiono w Bydgoszczy.

Jedyny pożytek, że przy okazji wyremontowano prawdziwy dworzec z czasów Cesarstwa Niemieckiego, bo to co powstało od frontu to raczej Cesarstwo Środkowoafrykańskie pod panowaniem Bokassy.
Mam naprawdę dość czytania takich wypocin. Może co niektórzy użytkownicy tego forum wywodzący się z pewnego miasta zastanowili by się nad publikowaniem tego rodzaju wpisów. Mam wrażenie że do guru krytyków architektury to ci kolego jednak spor brakuje czytając twoją twórczośc. Czasem lepiej jest nic nie napisać.

·
Registered
3,037 Posts
Discussion Starter #42
Mam naprawdę dość czytania takich wypocin. Może co niektórzy użytkownicy tego forum wywodzący się z pewnego miasta zastanowili by się nad publikowaniem tego rodzaju wpisów. Mam wrażenie że do guru krytyków architektury to ci kolego jednak spor brakuje czytając twoją twórczośc. Czasem lepiej jest nic nie napisać.
Nie rozumiesz. To miało być zabawne. Masz się śmiać z tego jakże wyrafinowanego poczucia humoru. ;)

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,538 Posts
A możesz łaskawie przestać trolować w wątku o tym dworcu i nie poruszać tu tematu wpływu ocen autochtonów na końcowe efekty rankingu. Zawsze możesz przenieść się ze swoimi wynurzeniami do jednego z wątków ze swojego miasta, proponuje o Z44. Ocena tego obiektu jest trudna ale należy ją podejmować w pewnym kontekście do skali i rangi miasta jak i bezpośredniego otoczenia oraz tego co stało na tym miejscu wcześniej. Ważne jest tez na jakim tle porównujemy ten obiekt. Czy skalą porównawczą będą inne nowe ralizacje dworcowe w kraju czy oceniamy ten zespół budynków bez tej skali. Wielu myli ten dworzec z jedną wyłącznie nowoczesną bryłą a stanowi on w istocie zespół obiektów i w tym wymiarze należy nierozerwalnie rozpatrywać tą realizację. Ocena jest trudna mamy liczne przykłady dobrych realizacji rewitalizacyjnych dworców i niestety całkowity brak dobrych założeń budowanych od nowa. Zastanawiam sie nad porównaniem z realizacjami Poznania, Katowic czy Krakowa. Tam mieliśmy niestety do czynienia z przeobrażeniem dworców w przestrzeń handlową z marginalizacją funkcji reprezentacyjnych dworca czy komunikacyjnych. I tu odnajduje sens oceny tego obiektu w kategoriach komunikacyjnych bo do tego służy dworzec podróżnym. Ten dworzec przewyższa skomplikowane struktury we wspomnianych miastach i nie obniżają na tym tle jego wartości nawet wąskie windy czy schody przy wejściu gdyż z założenia to dworzec a nie hala marketu do której wpada zagubiony podróżny. Kwestie reprezentacyjne obiektu, zgoda zbyt są naciągane w stronę populizmu architektonicznego ale to samo można by powiedzieć o obiektach typu Z44 bo ten dworzec zdaje się sprawiać nieodparte wrażenie czerpania w swej nowej części z postmodernizmu. Ocena 8
Stary wyjmij kij z tyłka może? I przestań nakazywać Królem Internetu jesteś? Co to jakiś cenzus zamieszkania jest, żeby móc pisać w wątkach? Poza tym jesteśmy w dziale Miss Polski, a nie Bydgoszcz i ocenia się wszystkie realizacje i do nich się odnosi. To jest konkurs cykliczny i niestety trzeba się odnosić skalą do wszystkiego co tutaj jest.

I tak, ocena jest trudna. Dlatego trzeba się nad nią poważnie zastanowić. A moje "wynurzenia" były właśnie dlatego, że gros ocen również w tym wątku, to nie były oceny w żaden sposób głęboko przemyślane. I to jest wada tego konkursy. Ja stwierdziłem tylko powszechny fakt, a nie trollowałem. A że się nie spodobał tak postępującym, to już ich problem.

·
Registered
239 Posts
Stary wyjmij kij z tyłka może? I przestań nakazywać Królem Internetu jesteś? Co to jakiś cenzus zamieszkania jest, żeby móc pisać w wątkach? Poza tym jesteśmy w dziale Miss Polski, a nie Bydgoszcz i ocenia się wszystkie realizacje i do nich się odnosi. To jest konkurs cykliczny i niestety trzeba się odnosić skalą do wszystkiego co tutaj jest.

I tak, ocena jest trudna. Dlatego trzeba się nad nią poważnie zastanowić. A moje "wynurzenia" były właśnie dlatego, że gros ocen również w tym wątku, to nie były oceny w żaden sposób głęboko przemyślane. I to jest wada tego konkursy. Ja stwierdziłem tylko powszechny fakt, a nie trollowałem. A że się nie spodobał tak postępującym, to już ich problem.
To może załóż oddzielny wątek dotyczący swoich przemyśleń w ocenach poszczególnych budynków przez forumowiczów a nie koniecznie zakazuj autochtonom akurat w wątku odnośnie tej realizacji wystawiać wysokich ocen. Jakoś nie dostrzegałem cie krytycznego w stosunku do wysokich ocen stawianym warszawskim słabym realizacjom. I tak np Intercontinental ze 150m slepą ścianą miał 192 głosy w ocenach od 9 do 10

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,538 Posts
A czytałeś co napisałem w tamtym poście? Że każde znaczne zawyżanie oceny obiektu związane z lokalnym patriotyzmem mnie denerwuje, niezależnie od tego jakiej inwestycji to dotyczy. Odniosłem się do tej inwestycji, bo tutaj rozpoczęła się dyskusja. Mogło to równie dobrze być w wątku o innej inwestycji.

A Intercontinental dostał takie wysokie noty, bo po pierwsze jest wieżowcem (a te, szczególnie x-lat temu dostawały wysokie noty, bo sympatia do wieżowców była większa) a po drugie powstał w czasach, gdy efektownej i wysokiej jakości architektury w Polsce było dużo mniej. Dzisiaj by tak dużo wysokich ocen nie dostał.

41 - 47 of 47 Posts