SkyscraperCity banner

1541 - 1560 of 1590 Posts

·
Bicycle Rider
2,446 Posts
Kolejny dzień i kolejne wykresiki :)
Zgłoszeń zgłoszono 344 (patrząc na numerację).
Zgłoszeń mam na liście 283.
Czyli jakieś 60 czeka na "przyjęcie" jeszcze.
Coś czuję, że urzędnicy sami na siebie bicz ukręcili. Ponad setka zgłoszeń DZIENNIE? Panie, kto to ogarnie? Na co komu ta aplikacja?
Czekam na pierwsze wypowiedzi urzędników, uzasadniające opieszałość albo odrzucanie zgłoszeń.

BTW - mam jedno zgłoszenie, #1391. Ma ono status * Nowe natomiast nie widzę go na ogólnej liście. Też tak macie?

·
adaś z gór
3,675 Posts
Na ogólną listę wchodzą co najmniej "przyjęte". czekają na moderatora czy kogoś tam :)
To twoje zgłoszenie jest najprawdopodobniej w tej grupie 60 czekających (czy też duplikatów). Ja mam chyba cztery takie.

A co do setki dziennie. Kilkadziesiąt odchodzi bo oświetlenie Enei, jakaś część od straży miejskiej. No i jakieś łatwe i przyjemne do poprawy przepełnione kosze.

·
Bicycle Rider
2,446 Posts
Jak wasze zgłoszenia? Bo moje z 10 czerwca cały czas w statusie Nowe

Celowo wybrałem przypadek, którego rozwiązanie wymaga odrobinę więcej sil i środków niż np. przycięcie trawnika czy pozbieranie śmieci.

Wyniesiona studzienka kanalizacyjna na DDR (Grunwaldzka, koło skrzyżowania z Młyńską):

Oczywiście taka sytuacja trwa od minimum trzech kadencji prezydenta, a może i dłużej, bo to inwestycja jeszcze z zeszłego stulecia, niemniej jednak zgłoszenie potraktuję jak papierek lakmusowy skuteczności akcji Dbamy o Bydgoszcz.

Naprawią? Odrzucą? Przesuną realizację ad calendas graecas?

Inna sprawa, że oczywiście powinno się wymienić całą starą DDR, no ale na takie fanaberie to na 100% liczyć nie mogę.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,577 Posts
Jak wasze zgłoszenia? Bo moje z 10 czerwca cały czas w statusie Nowe
U mnie najstarsze "nowe" jest z 9-go. Oczywiście do drogowców.

A tak swoją drogą to wcale nie jest wyniesiona studzienka, tylko zapadnięty chodnik dookoła, więc może być problem sięgający nawet wypłukanej podbudowy.

·
adaś z gór
3,675 Posts

·
naczelny brynkot
592 Posts
uwaga, niepopularna opinia (wrażliwców proszę o pominięcie posta):

serdecznie współczuję bydgoskim urzędnikom teraz, mam nadzieję, że nie mają problemu z finansowaniem usług ewentualnych podwykonawców i dostępnością pracowników fizycznych bezpośrednio podlegających miejskim jednostkom, bo z autopsji wiem, że to teraz problem.

·
adaś z gór
3,675 Posts
uwaga, niepopularna opinia (wrażliwców proszę o pominięcie posta):

serdecznie współczuję bydgoskim urzędnikom teraz, mam nadzieję, że nie mają problemu z finansowaniem usług ewentualnych podwykonawców i dostępnością pracowników fizycznych bezpośrednio podlegających miejskim jednostkom, bo z autopsji wiem, że to teraz problem.
Ale część zgłoszeń można ogarnąć własnymi siłami przy okazji. Jak na przykład demontaż znaku.
Chyba nikt nie oczekuje, że wyczyszczą zgłoszenia do zera ;) ale jak chociaż część się będzie rozwiązywać to będzie już git.

To też było zgłaszane przez aplikację (kilka razy):
Już przynajmniej szukają komu wlepić karę za te śmieci. A to już coś.

·
adaś z gór
3,675 Posts
Wykresy Dbam o Bydgoszcz. Oczywiście bazuje na danych jakie są dostępne (wykresy poglądowo).

Ilość zgłoszeń dodanych danego dnia (nie dotyczy tych, które nadal pozostają w statusie "Nowe"):
215356

Procentowy podział zgłoszeń wg statusów (ale nie obejmuje zmian statusów po 24h od opublikowania w serwisie):

215359

Podział zgłoszeń kategoriami:

215362

dane zbierane w arkuszu Google:

·
adaś z gór
3,675 Posts
Chciałbym coś takiego w LPKiW
W tegorocznym BBO są już zgłoszenia pumptracków na Szwederowie i Bartodziejach.

Na Bartodziejach projekt BBO wygląda tak:
A w tym pliku jest też pumptrack z Miedzynia (projekt jego pokazany). No i może będzie projekt ponadosiedlowy coś z pumptrackiem. Ale nie w myślu.

·
Bydgoszcz w budowie
18,553 Posts
Wie ktoś może co oznacza "zrealizowane" przy zgłoszeniu źle parkującego samochodu w apce DOB? Straż Miejska udała się na miejsce, nie znalazła źle parkującego samochodu i zakończyła sprawę? A może wysłali mandat pocztą? Obstawiam to pierwsze, ale nadzieję warto mieć. SM dzisiaj zabrała się za realizację moich zgłoszeń z 9 czerwca ;)

·
8,577 Posts
SM z mojego dotychczasowego doświadczenia reagowała w tym samym dniu. Jedynie ZDMiKP daje sobie od tygodnia w górę na jakąkolwiek reakcję.

·
adaś z gór
3,675 Posts
Ciekawostka: Zgłosiłem dziś martwego ptaka przy brzegu Balatonu. Po około 20-30 minutach widziałem podchodzącego tam pracownika Corimpu. Szybko... Może aż za szybko, bo jak pojechał to zgłosiłem kolejnego ptaka, którego zauważyłem ;) mógłby to załatwić na raz. No ale z drugiej strony Balatonu byłem dopiero później. No cóż:)

·
8,577 Posts
Też zauważyłem, że służby sprzątające reagują najszybciej. Ja zgłaszam codziennie prawie sterty butelek na ławkach rozstawionych wzdłuż schodów na alei górskiej i faktycznie jest posprzątane w góra kilka kodzin.

·
Bicycle Rider
2,446 Posts
Hej, mała prywata. Czy grająca fontanna przed FP działa i daje pokazy?

1541 - 1560 of 1590 Posts