SkyscraperCity banner

1561 - 1580 of 1590 Posts

·
adaś z gór
3,675 Posts
Na fb widziałem, że Młynówka zadziałała... Ale nie wiem kto i gdzie to pisał.

Ciekawy przetarg:
Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennych zagospodarowania terenu Wyspy Św. Barbary w Bydgoszczy, inwentaryzacji przyrodniczych wyspy oraz badań geotechnicznych podłoża gruntowego wyspy.

232841

232842

·
Bicycle Rider
2,446 Posts
Wszystkie fontanny łącznie z Młynówką wyłączone...
Młynówka faktycznie działa, ale fontanny wyłączone. Potop, dzieci z gęsią, FP... Jest jakiś powód?

BTW. Do córki przyjechała koleżanka ze studiów, z Olsztyna. Podczas zwiedzania miasta honor bydgoskich atrakcji uratował Twardowski na Starym Rynku 😜

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,577 Posts
A czy przypadkiem decyzja o zamknięciu fontann nie zapadła kiedy były susze wiosną i nikt po prostu tego teraz nie wycofał?

·
Registered
1,693 Posts
Przecież fontanny są włączone przez epidemię (sanepid twierdzi, że podobno wirus roznosi się w powietrzu wokół fontann) była na to jakaś decyzja prezydenta bodajże

·
Bicycle Rider
2,446 Posts

A widzisz, masz rację:

Wiosna bez ulicznych wodotrysków
opublikowano 2020-04-27 przez MS, ostatnia modyfikacja 2020-04-27 9:25

Miejskie fontanny nie zostaną w tym roku włączone 1 maja. Takie są zalecenia Sanepidu w związku z pandemią koronawirusa.

Przyzwyczailiśmy się, że z początkiem maja ruszają w mieście uliczne fontanny. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, będzie inaczej. Miasto otrzymało od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy jasne zalecenia w sprawie fontann - nie zaleca się ich uruchamiania ze względu na to, że aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.

Warto wiedzieć:
W Bydgoszczy funkcjonuje 8 fontann w utrzymaniu miasta. Dwie zlokalizowane są na Starym Rynku - to Chłopcy z gęsią i fontanna mgłowa, w Parku im. Kazimierza Wielkiego - fontanna Potop, fontanna na Wzgórzu Dąbrowskiego, Mokry Chodnik przy ul. Marcinkowskiego, Chłopcy z rybą przy skwerze Nowakowskiego. Mamy też cztery fontanny pływające - dwie na Starym Kanale Bydgoskim i dwie w „Balaton” na Bartodziejach.

·
8,577 Posts
No właśnie tak mi się coś zdawało, że była oficjalna decyzja żeby to nie pracowało, tylko powód źle pamiętałem. :)

·
adaś z gór
3,675 Posts
Wykresiki Dbam o Bydgoszcz
Ilość zgłoszeń wg dni:

238661

Status zgłoszenia w dniu wskoczenia na listę zgłoszeń (bo potem znika i nie i nie wiadomo co się z nim dzieje). Zaczęli częściej używać kategorii "Przekazane".
238662

No i kategorie zgłoszeń
238683

·
Bicycle Rider
2,446 Posts
Cóż. Mój trudny case czeka na 'weryfikację przez właściwą komórkę merytoryczną' (to cytat z aplikacji). Czeka już 16 dni i szczerze to współczuję urzędnikowi, który musi odrzu... podjąć decyzję w tej sprawie. Oczywiście nawierzchnia jest uszkodzona i oczywiście nikt nie ma chęci zapłacić za jej naprawę. Sytuacja tragiczna jak w dramacie greckim.

Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

PS. Zgłosiłem kolejną uszkodzoną DDR (koło bazyliki), w planach są następne...

·
Bicycle Rider
2,446 Posts

I cyk, trzy zgłoszenia do ZDMiKP zamknięte ze statusem: Wykonane.

·
8,577 Posts
Tak łatwo nie będzie. Ode mnie jest już 76 zgłoszeń w DoB - oczywiście wszystkie poważne, że zdjęciami itd., a że regularnie chodzę tymi samymi trasami, to sprawdzam sobie równie regularnie jak idzie realizacja.

·
Alvaro
233 Posts
Pytanie, czy może ktoś z forum dodał poniższe zgłoszenie? To daj znać czy zrealizowali. Bo wówczas można by zgłaszać nielegalne reklamy na terenach Skarbu Państwa( ZDMiKP, LP, itd).
1957Problem2020-06-24 06:25nielegalna reklama na barierkachKasztanowa 50, 85-638 Bydgoszcz, PolskaUszkodzona barierka, znakPrzyjęte

1561 - 1580 of 1590 Posts