SkyscraperCity banner

1961 - 1980 of 2030 Posts

·
Metropolia bydgoska? TAK!
3,591 Posts
Działanie, działanie... Coś mi to mówi. Mówisz, że niby ja miałbym być skuteczniejszy niż sam prezydent w kwestii np. szklanego namioto-kiosku przy Villa Calvados, który nadal stoi? Hm, pomyślę o tym...

·
adaś z gór
3,946 Posts

·
Registered
9,200 Posts
Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew zaprezentowało raport „Wycinki i nasadzenia w Bydgoszczy w 2019 r.”. Z danych, które udało się zebrać społecznikom wynika, że w zeszłym roku wydano zgodę na wycięcie 1189 i posadzenie 1655 drzew. Te liczby mogą jednak wzrosnąć, gdyż Urząd Miasta Bydgoszczy jeszcze nie przekazał organizacji wszystkich danych.

+

+

sam raport: https://www.modrzew.org.pl/wp-content/uploads/2020/11/FO-RAPORT.pdf

·
Registered
16 Posts
Szykują nam się kolejne spektakularne wycinki. Prawie wszystkie drzewa na Placu Weyssenhoffa zostały oznaczone do wycinki. W UM dowiedziałem się, że ma być budowany zbiornik retencyjny z drogą dojazdową na środek zieleńca na Placu. Tam rosną stare, dorodne drzewa i wielkie krzewy bzów. Wszystko ma iść pod topór.

·
Registered
1,654 Posts
Przecież zrobią w narożniku Niemcewicza parklet z nowym trawnikiem, to resztę można wyciąć, po co komu tyle zieleni na raz

·
Registered
276 Posts
kosztem inwestycji w obszarze gospodarki wód opadowych, wytną dorodne drzewa, które przyczyniają się zahamowania/ opóźnienia stepowienia miasta... przecież zamiast trawnika i drzew będzie betonowy zbiornik, nawet przykryty 40 cm ziemi, to wpłynie negatywnie na odpływ wód z tego obszaru.

·
Registered
16 Posts
Znając wrodzone poczucie smaku i estetyki naszych urzędników w najlepszym przypadku droga na trawniku pewnie będzie z betonowych ażurów. Bardzo szkoda tego miejsca, na Placu niektóre drzewa są równe kamienicom, to miejsce i tak jest już teraz za dużą patelnią/autostradą śródmiejską. Wytną wielkie drzewa, wiele ogromnych krzewów i pewnie w tym miejscu zasadzą parę kikutów, o które nikt nie będzie dbał. Dla porównania tak wyglądają nasadzenia w Łodzi

·
Metropolia bydgoska? TAK!
3,591 Posts
Drogie FPW, tak mnie natchnęło ostatnimi czasy... Czy dysponujecie w miarę aktualnymi badaniami (wynikami rzecz jasna) lub opracowaniami na temat przyczyn powstawania burdelu miejskiego? Nie chodzi mi o burdel sensu stricto, a o raka, który toczy polskie miasta przejawiającego się chociażby idiotycznymi przyzwyczajeniami kierowców (przy tym mam wrażenie, że w Bydgoszczy jakoś bardziej). Kiedyś natknąłem się na ten skrypt: https://arch.pg.edu.pl/documents/174968/51761959/skrypt 2.pdf (np. strony 115-116), ale mnie bardziej interesowałyby dogłębniejsze analizy statystyczne. Czy jest coś takiego na rynku?

Warto byłoby zerknąć o co tak na dobrą sprawę chodzi, bo nie ma tygodnia bez jakichś ekscesów. Dziś to: Wyborcza.pl

Myślę, że patrol MO stojący codziennie przed samym wejściem do CH Drukarnia to konsekwencja lub przejaw apogeum zdziczenia społeczeństwa, a nie problem pierwotny.

·
adaś z gór
3,946 Posts
Dbamy o Bydgoszcz - chciałem w sumie o dane od początku działania (no ale nie podałem dat to dostałem za 3 miesiące ;) ), ale zawsze coś. ;) Ale pewnie dane z tabelki za sierpień też są niepełne... Ale kto to wie...

W odpowiedzi na wystosowany przez Pana wniosek o udostępnienie informacji poniżej przesyłam dane dot. działania i funkcjonowania aplikacji mobilnej Dbamy o Bydgoszcz - materiał opracował i przekazał Zespół ds. Obsługi Systemu "Dbamy o Bydgoszcz":

Lista zgłoszeń wg stanu
807289

Lista zgłoszeń wg kategorii i miesiąca zgłoszenia

807290

Lista nowych rejestracji użytkowników z podziałem na miesiące
807294

Lista/wykres nowych zgłoszeń wg daty (np. z podziałem na tygodnie kiedy dodano zgłoszenie).

807297

Proszę również o informację czy są już wnioski dotyczące działania Aplikacji Dbamy o Bydgoszcz. Czy będą wprowadzone zmiany (np. zmiana kategorii, zmiana czasu widoczności zgłoszeń na stronie, poprawki aplikacji/strony itp.).

Jednocześnie Zespół ds. Obsługi Systemu "Dbamy o Bydgoszcz" informuje, iż zbierane są wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania i działania aplikacji Dbamy o Bydgoszcz. Wnioski z okresu testowania przez mieszkańców zostaną przedstawione po jego zakończeniu, na początku przyszłego roku.

·
Alvaro
244 Posts
Patrząc z perspektywy czasu, to czy nie warto do tej aplikacji podłączyć sąsiednich gmin, a jest ich graniczących bezpośrednio z miastem Bydgoszcz aż 8. Korzyść dla każdej ze stron. Rozłożenie kosztów utrzymania i funkcjonowania DoB, o ile pamiętam to sam zakup był w granicach 70tys. chyba, że się mylę to poprawcie mnie.
Kolejna sprawa to sąsiadujące gminy mają wiele podobnych co w DoB problemów, wspólne działanie byłoby o wiele łatwiejsze. Przykład Osowej Góry z blokami w gminie Sicienko bodajże ul. Dolna Waleniowa. Zasadniczo nie powinny być obsługiwane przez aplikację DoB. Czy są? tego nie wiem może ktoś ma takie info.

·
Registered
Bydgoszcz
402 Posts
Zgłoszenia do straży miejskiej w dob to kpina zostają odhaczone po paru minutach, zero reakcji z ich strony. Nawet jak notorycznie zgłaszałem zaparkowane samochody w okolicach starego rynku które stoją całymi dniami pod znakiem do 15 min bez reakcji. Zgłoszenie o sprzątaniu bulwarów odhaczone po 2 tygodniach do tego mam wiszące kwiatki z czerwca. Ta aplikacja to pic na wodę fotomontaż.

·
Registered
549 Posts
Dla równowagi, moje zgłoszenia w DnB były w miarę szybko "realizowane", pomijając kwestie oświetlenia z czasów sporu na linii Miasto - Enea.
Dotyczyły głównie nielegalnych składowisk odpadów, zachwaszczonych miejsc, niezabezpieczonych włazów etc....
Niestety w kwestii oświetlenia w Myślęcinku monity na nic się nie zdały.

1961 - 1980 of 2030 Posts