SkyscraperCity banner

3981 - 4000 of 6422 Posts

·
Registered
2,760 Posts
^^ Twój 'widok', zachęcił mnie do wstawienia innego widoku. :D
Zdjęcie poniżej, nie jest takie stare. To 1998r. Ale niemal wszystko pokazane na nim, się zmieniło. Pierwszy plan, to teren zntk.(Pesa) W srodku widać dawne złomowisko i suwnicę. Teraz w tym miejscu jest część parkingu Pesy. No i oczyliście widać zarys starej, wąskiej ulicy Ludwikowo. W głębi, (obok słupa) nad lasem, widać zarys budynków na Osowej G.

Uploaded with ImageShack.us

·
Registered
14 Posts
Bydziaku, czy moglbys sie odniesc do wstawionych przeze mnie fotek? Jestes znawca Bartodziejow, interesuje mnie czy opisy sa prawidlowe bo to chyba bezcenna pamiatka - tak starych zdjec tej dzielnicy nigdy nie widzialem.

pozdrawiam

·
Registered
2,760 Posts
Bydziaku, czy moglbys sie odniesc do wstawionych przeze mnie fotek? Jestes znawca Bartodziejow, interesuje mnie czy opisy sa prawidlowe bo to chyba bezcenna pamiatka - tak starych zdjec tej dzielnicy nigdy nie widzialem.

pozdrawiam
To zdjęcie powyżej zrobione zostało, myślę że nie dalej niż w połowie lat 70-tych XXw. A ja na Bartodziejach zamieszkałem dopiero dziesięć lat później. Więc w rozpoznawaniu tamtych miejsc, nie mogę Ci pomóc. Wcześniej, prawie wcale tam nie bywałem. Również pozdrawiam.

·
BAN.NED
1,519 Posts
Kolejna porcja retro fotek z GW

Oto kolejna porcja niezwykłych fotograficznych porównań Piotra Kempy - pasjonata, który jest związany z bydgoskim FotoForum "Gazety" niemal od samego początku jego istnienia, czyli blisko od sześciu lat. Przez ten czas umieścił tam ponad pięć tysięcy zdjęć dokumentujących nasze miasto i okolice. Zbiera również stare fotografie Bydgoszczy, by obserwować, jak się zmieniła przez lata. Obejrzyj następną niezwykłą galerię, która pokazuje najbardziej znane miejsca naszego miasta współcześnie i przed laty
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszc...j_i_dzis__Czesc_2__Poznajesz_te_miejsca_.html

P.S. zdjęcie nr 5 to Cieszkowskiego

·
Registered
8 Posts
Ciekawa historia, ale skąd pewność, że ten rysunek to właśnie widok z okna? :) Może to wspomnienie poprzedniego domu tego pana, bądź zwyczajny rysunek, niezwiązany z żadnym konkretnym miejscem?
Witaj, może masz rację. Mimo to myślę, że jednak to ten widok. A Dziadek mówił, że jak się tu sprowadził tuż po wojnie, to jeszcze było tu podobnie.

·
I see everything.
8 Posts
Topolowa, klatka schodowa.

Ten czteropiętrowy budynek przy Topolowej powstał w dziewięć miesięcy.
A ZOR oznacza Zakład Osiedli Robotniczych podlegający ówczesnemu Ministerstwu Budownictwa Miast i Osiedli.

·
Registered
14 Posts
Witam,

zdjęcie znalazłem na naszej klasie.
szczerze mówiąc to zaskoczył mnie Twój komentarz, wydawało mi się bowiem, że zdjęcie jest starsze. gdybym miał obstawiać to spodziewałbym się, że zostało zrobione z domku jednorodzinnego, który do dziś stoi na rogu Gajowej i M S-C.

pozdrawiam

·
Registered
352 Posts
^^Piękna kolekcja:) - teraz wielka ruina :eek:hno:- wstyd że do tego doszło - i pomyśleć ze to była wielka atrakcja dla wszystkich

·
Registered
352 Posts
^^Piękna historia - super foty:cheers:brawo:applause:

Tak patrzę na te zdjęcia z kojarzył mi się stary film polski gdzie kobiety rywalizowały z facetami kto wybuduje szybciej domy mieszkalne - tutaj zamiast domów basen

·
Registered
2,760 Posts
^^ Wysiłek naszych przodków został po prostu zmarnowany! Ciśnie się do ust, jeszcze więcej słów, ale chyba większość 'nowomyślących' i tak ma to w d...

Zdjęcie porównawcze. Miejsce to samo, ale i obiekty są już inne i mostek...

·
Metropolita Bydgoski
831 Posts
^^Piękna historia - super foty:cheers:brawo:applause:

Tak patrzę na te zdjęcia z kojarzył mi się stary film polski gdzie kobiety rywalizowały z facetami kto wybuduje szybciej domy mieszkalne - tutaj zamiast domów basen
Być może rzeczywiście tak było. W tamtych czasach istniał etos pracy, nieodłączny element obowiązującej wtedy ideologii. Sam basen powstał niejako z okazji Dziesięciolecia Polski Ludowej.

Na zdjęciach zaczyna wyłaniać się niecka basenu i budynek

Czy budynek w tle to obecnie istniejąca siedziba KS Gwiazda ?

·
Registered
239 Posts
Tak.Budynek w tle to siedziba Gwiazdy...

3981 - 4000 of 6422 Posts