Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 2018 Posts

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Szesciopoziomowa galeria handlowa z butikami i kawiarniami autorstwa naszych kchanych JSK Architekci... Prace budowlane rusza latem!!

(reszte z GW za chwile razem z renderami)

Zaklady Graficzne im. Komisji Edukacji Narodowej bedace dotychczasowym wlascielem budynku obecnie przenasza sie za miasto. Nieruchomosc kupila od nich firma Opus II Investment. Przygotowanie i budowa ma nalezec do firmy Vertano Polska (min. wnetrze Starego Browaru) Otwarcie galeleri planowane jest na listopad 2006 roku. Zajmie on powierzchnie 11 tys. metrow kwadratowych.

I tu mala uwaga: pod kloszem znajduje sie kamienica :)

Zaplecze?

·
...
12,179 Posts
ujdzie w tłumie ;)

EDIT:
hehe nie no fajne, mało widać jednak, ale nie bedzie to typowe np. szczecińskie Galaxy czy krakowska Plaza
chociaż pewnie projekt się jeszcze zmieni :D

·
Banned
2,287 Posts
Wspaniala wiadomosc- tzn te rendery, bo to w Bydgoszczy rzecz niespotykana :)

Oczywiscie architektura bardzo dobra
Ciekawe jak bedzie wygladal glowny ciag handlowy miasta- ul. Gdanska, po wybudowaniu tego obiektu. Tlumy zawsze idace w gore ulicy, beda teraz czesciowo skrecaly na prawo- do galerii. Ta zmiana ( nie mowiac o samej architekturze) chyba pozytywnie wplynie na klimat ulicy.
Tylko naszczescie render nr 2 jest o tyle bledny ze okoliczne kamienice wyremontuja :)

·
Registered
53 Posts
Dobra wiadomość

Trzeba się z tego cieszyć, bo na Gdańskiej brakowało dotąd dobrego miejsca na prestiżowe sklepy, a więc centrum miasta robiło się coraz mniej atrakcyjne na zakupy. Zastanawia mnie tylko kwestia płynnego rozwiązania dojazdu do tego nowego centrum, który istnieje tylko od ulicy Jagiellońskiej, a ta jak wiadomo to jeden korek i to nie tylko w godzinach szczytu. Chyba inwestor będzie musiał zrobić jakieś podziemne wyprowadzenie ruchu, albo przejscie podziemne dla pieszych na rogu Gdańskiej i Focha i pozostawienie świateł na tym krzyżowaniu tylko dla tramwajów. Wtedy ruch byłby płynny.

·
Banned
2,287 Posts
LilSnake said:
Trzeba się z tego cieszyć, bo na Gdańskiej brakowało dotąd dobrego miejsca na prestiżowe sklepy, a więc centrum miasta robiło się coraz mniej atrakcyjne na zakupy. Zastanawia mnie tylko kwestia płynnego rozwiązania dojazdu do tego nowego centrum, który istnieje tylko od ulicy Jagiellońskiej, a ta jak wiadomo to jeden korek i to nie tylko w godzinach szczytu. Chyba inwestor będzie musiał zrobić jakieś podziemne wyprowadzenie ruchu, albo przejscie podziemne dla pieszych na rogu Gdańskiej i Focha i pozostawienie świateł na tym krzyżowaniu tylko dla tramwajów. Wtedy ruch byłby płynny.
Sam nie wiem jakby ten ruch mial wygladac i chyba... niestety- beda po prostu wieksze korki.
Swiatla i przejscie dla pieszych przez Focha bym zostawil- te oczekiwanie na zielone i masowe przechodzenie przez pasy to dla mnie jak rytulal :)

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #6 ·
NOWOSCI: ;)

1) Wykupione jest juz 90% powierzchni handlowej w galerii.

2) Pojawia sie nowe marki na ryku bydgskim: H&M, Benetton, Intimissimi, Gatta, New Yorker, Delikatesy Bomi.

3) ASTORIA jak sama nazwa wskazuje bedzie glownym sponsorem bydgoskich koszykarzy ;) yeye

Ps. ile sklepow ma Stary Browiec?

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Nie wiem gdzie to dac wiec tu... bedzie remont przejsc podziemnych przy rondzie od ktorego bedzie wjazd do ASTORI... To bedzie naprawde super RONDO!! Mamy tu 3 "wiezowce" calkiem przyzwoity Bank Pocztowy, na drugiej stronie Srebrny Bank Ochrony Srodowiska... most z widokiem na BRE... Hotel City... tez wspolczesna architektura... do tego Bank Handlowy... Cegla + szklo ja go bardzo lubie... teraz Astoria no i do tego Budynki Poczty (ciekawy palacyk) Wyremontowane budynki Kuratorium Oswiaty (kamienice ladne) no i Urzad Wojewodzki... najwyzszy budynek Bydzi chyba... i zmaina jeg elewacji... a do tego:

nie jest zle... tyle ze to bedzie srebrne nie niebieskie...

·
Banned
2,287 Posts
Zoncu, a od czego jest watek o inwestycjach Bydgoskich ( juz gdzies zaginal znow :( ), ktory sam zalozyles ??
Wejscia moga byc- niczym w metrze ( te pierwsze- bo teraz to juz ambitnie robia :) )

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #9 ·

no to chyba wiadomo co na czerwono :) ten maly budynek wyburza a reszta beda stawiac ponownie a czesc odnawiac. Te budynki zostana oblozone podwojna elewacja... tynk na kamienicy oblozony szklem ....

·
Robert
9,882 Posts
zonc said:
Nie wiem gdzie to dac wiec tu... bedzie remont przejsc podziemnych przy rondzie od ktorego bedzie wjazd do ASTORI... To bedzie naprawde super RONDO!! Mamy tu 3 "wiezowce" calkiem przyzwoity Bank Pocztowy, na drugiej stronie Srebrny Bank Ochrony Srodowiska... most z widokiem na BRE... Hotel City... tez wspolczesna architektura... do tego Bank Handlowy... Cegla + szklo ja go bardzo lubie... teraz Astoria no i do tego Budynki Poczty (ciekawy palacyk) Wyremontowane budynki Kuratorium Oswiaty (kamienice ladne) no i Urzad Wojewodzki... najwyzszy budynek Bydzi chyba... i zmaina jeg elewacji... a do tego:

nie jest zle... tyle ze to bedzie srebrne nie niebieskie...
Fajnie takie wyjścia to rozumiem,szkoda ze nie ze stacji,ale nareszcie coś miłego dla oka.
Zonku fotki wklejaj,niestety po opisie nie wiele nam to mówi aż tak,to tak jajbym napisał że mamy tu u nas wspaniałe rondo 3 pasy,obok trzy wiezowce i to wszystko z widokiem na kuratorium na moście wojewódzkim:D

·
Banned
2,287 Posts
Wiem juz co czujecie mieszkancy "pewnego duzego miasta" :(

INWESTYCJE. "Wojewódzki" nie zgadza się na rozbiórkę

Rozsądna ochrona

Czterech radnych powiadomiło Generalnego Konserwatora Zabytków o planach
zburzenia obiektów Zakładów Graficznych KEN.

Wczoraj bydgoscy radni: Michał Krzemkowski, Grzegorz Schreiber, Sławomir
Młodzi-kowski i Kosma Złotowski o projektach wyburzenia budynków Zakładów
Graficznych im. Komisji Edukacji Narodowej powiadomili Generalnego
Konserwatora Zabytków. Przypomnijmy, że w planach modernizacji zabytku
drukarnię ma zastąpić Centrum Handlowe "Astoria".
Szkodliwe działanie?
"Zakłady Graficzne do dzisiaj pozostają przykładem dobrej architektury
przemysłowej, dobrze komponującej się w otoczeniu secesyjnej zabudowy. Decyzję
o rozbiórce drukarni (...) uważamy za bardzo niefortunne i szkodliwe
przedsięwzięcie" - napisali sygnatariusze pisma prosząc Ryszarda Mikińskiego,
głównego konserwatora o szybkie rozpatrzenie sprawy.
- Obiekt godny jest zachowania. Dlaczego miejskie służby zgodziły się na
jego likwidację? Nie wiem - dodał Grzegorz Schreiber, przewodniczący komisji
gospodarki przestrzennej.
W starych murach
Także wczoraj, ale w Toruniu Marek Rubnikowicz , wojewódzki konserwator
zabytków spotkał się z miejskim konserwatorem i kierownikiem bydgoskiej
delegatury.
- Projekt wzbudza kontrowersje. Nie zgadzamy się na wyburzenie
dziewiętnastowiecznych murów. Przypuszczam, że są one w dobrym stanie i można
je wykorzystać. Zależy nam na logicznej ochronie zabytków, która nie zahamuje
rozwoju miasta - powiedział "Pomorskiej" Marek Rubnikowicz. - Postaram się
zorganizować spotkanie wszystkich zainteresowanych stron.
Marek Rubnikowicz podkreślił, że Bydgoszcz ma miejskie służby
konserwatorskie, w których gestii znajduje się wydawanie zaleceń konserwatorskich.

W maju inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Jak
dowiedzieliśmy się w ratuszu ma on do 20 czerwca czas na uzupełnienie
dokumentacji.

Hanna Walenczykowska, Gazeta Pomorska

15 Czerwca 2005

-----------------------------------------------------------------------

Radni pewnej parii w Bydgoszczy nauczyli sie od pewnego prezydenta pewnego duzego miasta - ci radni probuja robic to samo w Bydgoszczy co on robi w swoim miescie- blokowac wszelkie inwestycje. I to juz kolejny przyklad z kolei, o innych mozna bylo sie dowiedziec z bydgoskich kurierow ratuszowych. Tyle ze u nas prezydent w odroznieniu od prezydenta tego duzego miasta tepi takie dzialania.
Przeciez te budynki nie sa wiele warte, a na pewno lepszy bedzie nowoczesny gmach- z reszta z wykorzystaniem czesci scian ze starego budynku.
Moze Zonc wiejej wie ale zdaje sie ze czesc murow jest z lat 50-tych XX wieku. A inna czesc- wiadomo- po prostu bedzie przykryta szklem. O co wiec tym ludziom z pewnego ugrupowania chodzi ??!!
Przed powstaniem slynnego juz gmachu banku BRE tez cos tam stalo- pewnie wg radnych pewnej partii szkoda ze Bank powstal bo zniszczono stary budynek. Niech sie lepiej opanuja bo dojdzie do tego ze na nich nie zaglosuje!

Mam nadzieje ze moj post nie jest polityczny- musialem sie napracowac :)

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #16 ·
HURAAAAAAAAAAA

Dzis ostatecznie wyniesli sie z drukarni drukarze :)) Jutro od 6 rano zaczyna sie wyburzanie... jejej :) PRACE SIE ZACZELY!!!!

·
Banned
2,287 Posts
zonc said:
HURAAAAAAAAAAA

Dzis ostatecznie wyniesli sie z drukarni drukarze :)) Jutro od 6 rano zaczyna sie wyburzanie... jejej :) PRACE SIE ZACZELY!!!!
Cos mi sie chyba tez udalo wypatrzyc. Widzialem dzis Galerie Madison w Gdansku- i chyba nasza Astoria- chociaz mniejsza bedzie podobna- klinkierowa cegla, szklo i market sporzywczy sieci Bomi.

Powierzchnia calej Astorii to nie bedzie 11 tys m kw. -jak pisal Zonc ale jakies 22 tys, bo 11 tys to tylko powierzchnia do wynajecia.
A koszt "ponizej 20 mln euro"- jak wyczytalem.

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
zonc napisał:"1) Wykupione jest juz 90% powierzchni handlowej w galerii."
Skąd te radosne wieści bo ja słyszałem że niestety budowa jest blokowana przez protesty niektórych mniej rozgarniętych bydgoskich polityków więc z budowy mogą być nici ale oby NIE!!!

·
Homo Skyscraperus
22,168 Posts
Discussion Starter · #20 ·
blokowac moga, przedwyborcza walka :) MAM info z 1 reki... opoznienie bedzie bo przegieli z ukladem komunikacyjnym... zanosi sie na tunel (nadziemne nie ma mowy)

1 - 20 of 2018 Posts
Status
Not open for further replies.