SkyscraperCity banner

1741 - 1743 of 1743 Posts

·
naczelny brynkot
Joined
·
585 Posts
No i to super. Ja nie miałem super, gdyby jeszcze jedna z historii, ale nie cała seria, no i pretensje na końcu.
Ponawiam, zdecydowanie nie rekomenduję, obsługa klienta poziom "zero".
Ostatnio zaczęli promować swoje weselne candy bary, ale kiedy dostali propozycję wzięcia udziału w bezpłatnej promocyjnej sesji zdjęciowej dotyczącej aranżacji stołów weselnych, to zlali temat. Dla mnie to świadczy o niezbyt poważnym traktowaniu swojej działalności. Może liczą, że klient sam do nich trafi.
 

·
marboro
Joined
·
5,696 Posts
Nie wiem do ktorego watku to dac ale ze dotyczy to gastro to dam tutaj.
Jak widac glupota nie ma przynaleznosci partyjnej. Tyle sie mowi o pseudopomocy rzadu PIS odnosnie przesuwania ZUS na pozniej zamiast redukcji i umorzenia chociaz czesci w tym trudnym czasie dla niektorych galezi gospodarki. Niewatpliwie powaznie dotknieta branza jest gastronomia. A co robi nasze miasto z rzadzacym z PO? Ano powiela ten sam pomysl co PIS czyli zamiast redukcji czynszu przesuwaja na pozniej czyli poprostu zadluzaja. Poki co to nie wiadomo kiedy to sie skonczy ( a szybko sie nie skonczy albo nie szybko wroci do normy) to dlug bedzie rosnac az czesc zbankrutuje i wtedy miasto pozbedzie sie wplywow tej czesci gdzie restauratorzy mogliby placic po obnizonej stawce a i calosci czynszu juz po pandemi. Powtarze. Glupota nie ma wybranej parti. My mamy glupiego prezydenta nie z PIS.
Koronawirus. Bydgoszcz ma swój pakiet pomocy. Przedsiębiorca: "To za mało"
bor
29 marca 2020 | 08:11
Lokale są zamknięte na czas walki z pandemią koronawirusa
1 ZDJĘCIE
Lokale są zamknięte na czas walki z pandemią koronawirusa(TYMON MARKOWSKI)
- Odroczenie terminu zapłaty za wynajem miejskiego lokalu czy podatku gruntowego to zbyt słaba pomoc od samorządu - twierdzą bydgoscy przedsiębiorcy. Jeden z nich napisał list do prezydenta Bydgoszczy.
REKLAMAJeden z bydgoskich restauratorów, który prowadzi lokal w centrum miasta, pisze do prezydenta Rafała Bruskiego. Prosi o pomoc.
Czytamy w nim: „Coraz więcej dużych i tych mniejszych miast obniża czynsze dla przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale od miejskich spółek. Obniżki w wielu miastach wynoszą nawet 90%. Taką decyzję podjęły m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław… a nawet o wiele mniejsze: Rybnik, Gniezno, Kielce, miasta na Śląsku. Takich miast można wymienić jeszcze więcej.
Odroczenie płatności zaproponowane przez UM Bydgoszczy to tylko przedłużanie agonii firmy.
Mam lokal w okolicach ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Moi znajomi mają też w śródmieściu. Każdy z nas boi się, że nie przetrwamy. Wiemy, iż wielu prywatnych właścicieli kamienic już obniżyło czynsze swoim najemcom. Czynsze w galeriach handlowych zostaną obniżone o 90%, a od kogo otrzymamy pomoc my, przedsiębiorcy korzystający z lokali miejskich?

REKLAMA

Prosimy zatem pana prezydenta o rozważenie obniżenia czynszu chociażby o połowę na kolejne trzy miesiące (minimum). My od miesiąca prawie nic nie zarabiamy – mamy tylko stałe koszty. Jako małe firmy nie mamy takiego zabezpieczenia jak duże firmy. Zatrudniamy po kilka, kilkanaście osób – mieszkańców Bydgoszczy. Za dwa lub trzy miesiące będziemy musieli zamknąć biznesy, żeby nie generować jeszcze większych strat.
Obniżka czynszu spowodowałaby, że większość z nas by przetrwała, a co za tym idzie – ocalone byłyby miejsca pracy bydgoszczan i wpływy z podatków, które także zasilają budżet miasta. Jeżeli my zamkniemy swoje firmy, to zapewne zwiększy się liczba »pustych« lokali w ADM. Już teraz podobno na blisko 300 lokali niespełna połowa jest wynajęta. ADM jako spółka miejska wykazuje co roku kilkumilionowe zyski. Jeżeli obniżyłaby nam czynsze, to zapewne i tak nie byłaby stratna”.
Pakiet Bydgoszczy dla przedsiębiorców
Kilka dni temu ratusz ogłosił bydgoski pakiet wsparcia dla samorządów. Na oficjalnej stronie miasta bydgoszcz.pl prezydent Rafał Bruski wyjaśniał: – Pomoc dla przedsiębiorców powinna być prowadzona przede wszystkim ze szczebla rządowego, który ma pieniądze i narzędzia. Oczywiście jako samorządowiec zdaję sobie sprawę, że na samorządzie spoczywają także obowiązki w tym zakresie. Wprowadzamy pakiet ulg, zwolnień i przesunięć terminów, aby w tym trudnym czasie wesprzeć prowadzących własny biznes. Podkreślam, że jest to pomoc dla tych, którzy potrzebują jej do przetrwania w czasie epidemii.


Co to oznacza? Pomoc urzędu miasta jest skierowana do przedsiębiorców, którzy zostali dotknięci ograniczeniami w prowadzonej działalności gospodarczej w usługach oraz handlu w następstwie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, a co za tym idzie – ograniczeniami funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, w tym m.in. działalności handlowej, hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej, a także wprowadzeniem nowych zasad funkcjonowania galerii handlowych.
W pakiecie znajdują się obecnie:
  • odroczenie terminu płatności na okres od trzech do sześciu miesięcy,
  • rozłożenie na raty należności, z terminem płatności ostatniej raty 15 grudnia 2020 r.
Aby je uzyskać, przedsiębiorca powinien złożyć wniosek oraz dołączyć podstawowe wymagane dokumenty:
  • oświadczenie o wielkości otrzymanej pomocy de minimis lub o nieotrzymaniu takiej pomocy,
  • formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
 

·
Registered
Joined
·
8,798 Posts
Wiemy już, kto nie otworzy lokalu po zniesieniu obostrzeń? Są pewne typy, ale nie widziałem jeszcze informacji, że ktoś na pewno zamyka interes.
 
1741 - 1743 of 1743 Posts
Top