SkyscraperCity banner

1941 - 1960 of 1991 Posts

·
Registered
Joined
·
343 Posts
W elewacji będzie się odbijać niebo i sąsiednie budynki, przede wszystkim kościół.to powinno go maskować.
Szkoda, że te uchylne okna zrobili, a nie jednolitą powierzchnię.
Zawsze można zrobić lepiej. Ważne, że już nie będzie raził tak jak dotychczas.
 

·
Registered
Joined
·
9,463 Posts
Tylko, że elewacja powyżej linii sąsiednich kamienic miała być z zasady "przeźroczysta" i "niewidzialna", żeby złagodzić widok z mostu Sulimy, chociażby. Czy to się do końca uda, nie wiem.
Od samych założeń nie było to możliwe. Budynek nie jest transparentny, ma ściany pokojów jedynie obłożone lustrzaną elewacją i tak też było na wszystkich wizualizacjach. Żeby być transparenty choć częściowo, to musiałby być biurowcem z open spacem.
 

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
Joined
·
7,572 Posts
@MonteNegro - kręcąca się CC na City była zarąbista! Była Hameryka, komu to przeszkadzało? W 2009 po koncercie w CBGB's (Estradzie) nawet spałem w City, bo mi się nie chciało na 33N czekać do Fordonu.

@Bakos - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o to, by budynek był sensu stricto przeźroczysty, tylko, żeby lustrzana elewacja sprawiała takie wrażenie odbijając błękit nieba dookoła.
 

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,443 Posts

Szczerze pisząc to nie ma p. Łoś dobrej koniunktury dla swoich inwestycji...
 

·
Registered
Joined
·
911 Posts
Wyborcza.pl :

Bydgoski hotel wśród dziesięciu najlepszych zabytków po renowacji w Europie. Doceniony za fasadę

Hotel Adama Sowy przy ul. Grodzkiej znalazł się wśród TOP 10 najlepszych obiektów zabytkowych po renowacji w konkursie organizowanym przez firmę Baumit. Internauci i jury wybierają w nim najlepsze europejskie fasady.
Baumit Life Challenge to konkurs, w którym co dwa lata nagradzane są najlepsze fasady Baumit w Europie. Na projekty z 26 krajów głosują internauci, ale też profesjonalne jury. Gala finałowa miała odbyć się w maju, ale z powodu pandemii została przełożona na przyszły rok.
Zwycięzców wyłoniono w sześciu kategoriach: budynek jednorodzinny, wielorodzinny, niemieszkalny, po termomodernizacji, stunned by texture oraz zabytkowy po modernizacji.
Hotel Sowy przy ul. Grodzkiej znalazł się (dzięki głosom internautów) wśród 10 najlepszych w tej ostatniej kategorii. Inwestycja została zakończona w 2018 r. Obejmowała rozbudowę i przebudowę budynku na cele hotelowe. Zaprojektowała ją bydgoska firma G&M Architekci Gajownik & Muszynski. Prace były nadzorowane przez konserwatora zabytków. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud Przemysłówka Sp. z o.o. Prace renowacyjne w zakresie elewacji wykonał m.in. Zakład Remontowo-Budowlany Robert Grylewicz.
W tej samej kategorii pierwsze miejsce zdobył The Church in Thelma w Irkutsku (Rosja).
 

·
marboro
Joined
·
5,724 Posts
Tak aby nie srac we wlasne gniazdo to napisze najdelikatniej jak moge. Im chyba sie konkursy pomylily. To chyba mial byc konkurs na dziwactwo.
Lepiej dla miasta to nie chwalic sie tym "cudem"
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,566 Posts
Ja nie widzę w tej inwestycji nic złego, bo daje dodatkową motywację by szybko odbudować spalone spichrze i zasłonić :D
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
eurobuildcee.com
Przenocujemy w domu handlowym

POLSKA Spółka Polish Hotel od kilku lat prowadzi remont zabytkowego budynku w centrum Bydgoszczy, władze miasta właśnie przyznały inwestorowi dotację konserwatorską na wymianę części okien.


Modernistyczny gmach zbudowano w latach 1910-11, początkowo mieścił się w nim dom towarowy rodziny Conitzer. Architekci wzorowali się rozwiązaniach berlińskich i paryskich obiektów tego typu. Elewacja w górnej części ukształtowana jest faliście z wgłębnym portykiem filarowym, który upiększają rzeźby greckich bogini. Budynek ma duże atrium nakryte szklanym dachem, stropy wsparte na kolumnach i cztery poziomy handlowe. Komunikację między kondygnacjami zapewniają trzy windy i klatka schodowa z trójbiegowymi schodami. To pierwszy budynek w Bydgoszczy, w którym zastosowano konstrukcję z żelazobetonu. Obiekt pełnił funkcje handlowe przez ponad 100 lat, obecnie jedynie na parterze funkcjonuje drogeria Rossmann. Właściciel budynku, spółka Polish Hotel, planuje adaptację obiektu do funkcji hotelowych. W roku 2012 odnowiono elewację, a w tym roku inwestor wystąpił z wnioskiem o przyznanie dotacji konserwatorskiej na wymianę stolarki okiennej w wykuszu od strony ul. Dworcowej. Koszt prac szacowany jest na 33 tys. zł.
Bydgoszcz przeznacza znaczną pulę środków na wsparcie właścicieli zabytkowych obiektów, w tym roku miejskie dotacje na prace konserwatorskie w wysokości 1,3 mln zł trafią do właścicieli 18 nieruchomości. Łączny koszt tych prac jest szacowany na 3,4 mln zł.
 
1941 - 1960 of 1991 Posts
Top