SkyscraperCity Forum banner
1 - 16 of 46 Posts

· Registered
3,939 Posts
Kolejny bezsensowny, marudzący forumowicz...
odezwal sie endzojowy spamer - dziw mnie ogarnia ze moderatorzy toleruja to jak wykorzystujesz forum do promocji endzoja, ktorego redagujesz.
Jak Ciebie to nie interesuje albo nie masz zamiaru brac udzial w takiej dyskusji to po prostu zamiast glupich wpisow nie zabieraj w ogole glosu w danym watku. Mysle ze bedzie to z pozytkiem dla Ciebie ale takze dla tych co chc a tego tematu.
mysle, ze na tyle dlugo jestem na forum, ze mam prawo wyrazic zdanie o nowym watku. udzielac sie tu nie planuje.

· Registered
3,939 Posts
^^ trudno?! e tam... proszę bardzo: Kraków, Zakopane, Poznań, 3miasto, Wrocław, Szklarska Poręba, Mazury, Ustka, Bory Tucholskie, Kazimierz, Ustroń, Muszyna, Krynica, że o Toruniu nie wspomnę :)
z Krakowem i Zakopanem to mnie rozbawiłeś: znam kilka osób, które już stamtąd uciekły, przede wszystkim ze względu na smog - chyba najgorszy w Polsce. Druga rzecz to, że piękne miejsca, które są dzień w dzień zatłoczone przez turystów, (w tym zagranicznych, np. nawalonych mieszkańców Albionu) bardzo szybko przestają być piękne.

· Registered
3,939 Posts
Przecież jak w Toruniu się działo w tamtym roku więcej niż u Was to był płacz na waszym forum, że was okradamy :p Poza tym wydaje mi się że my po prostu nie o wszystkim co się dzieję się chwalimy, żeby potem nie było wrzasku :D Interesy lubią cisze.
Podobnie jak plany marszałka i zarządu województwa.

· Registered
3,939 Posts
Cieszy dalszy spadek choc ja jakos nie przeceniam tego zbyt gdyz genalnie taki mamy trend we wszystkich wiekszych osrodkach miejskich a pozatym wynagrodzenia w Bydgoszczy zostawiaja wiele do zyczenia. A sam wynik Bydgoszczy na tle kraju jakos nie rzuca na kolana. Dobre w tym wszystkim jest ze obecna wladza chociaz nie przeszkadza tak jak poprzednia w rozwoju miasta.( choc niektorzy urzednicy do wywalenia od zaraz MPU i ZDKiM)
Tak naprawde co zalamuje to pozycja regionu. Tu mamy wzrost bezrobocia i to procentowo najwiekszy w kraju!!!!!!!
Pytam sie co robi Całbecki ze swoja swita aby ten trend odmienic. Czy tam w ogole jest jakis plan rozwoju wojewodztwa ( hodowla gesi i rozwoj sanatoriow sie nie liczy). Przeciez mamy najwieksze prawie bezrobocie w kraju jedne z najnizszych wynagrodzen przez co bardzo dobry dostep do pracownikow. No az sie prosi aby sciagnac jakas duza firme aby otworzyla jakis zaklad. Przeciez na takim Dolnym Slasku co chwila sie wprowadza jakis duzy gracz. Czy u nas w ogole wojewodztwo jest prsygotowane na ewentualne sciagniecie jakiegos inwestora tzn. czy ma jakies wieksze tereny po inwestycje umuwuone z gminami i czy w ogole oni biora udzial w lobbowaniu czy tez skladaniu ofert dla nowych inwestorow chcacych wejsc do Polski? Czy tylko ich energia skupia sie na biezacym zarzadzaniu I dopierdalaniu zachodniej czesci wojewodztwa?
Problem polega na tym, że jest takie myślenie (ma to znamiona pewnej umysłowej patologii), że co dobre dla Bydgoszczy (a także dla zachodniej części woj., bo to generalnie dobre dla Bydgoszczy) to nie leży w interesie Torunia i stąd bierze się wiele problemów województwa (patrz przypadek portu suchego-kolejowego w Bydgoszczy czy mokrego w Solcu). Ładujemy (ładują?) tez gigantyczne środki w drogą w utrzymaniu (oszczędzają tam na ogrzewaniu na przykład, po przerwach ludzie się w płaszcze ubierają) Halę na Jordankach, zamiast skupić się na gospodarce.
Pomysłem na obniżenie bezrobocia powinna być lepsza komunikacja Bydgoszczy zresztą województwa ale okazuje się, że środki na transport są tylko dla wschodniej części regionu... można by tak bez końca.

Niezwykle charakterystycznym przykładem na myślenie o województwie jako wspólnym domu jest pomysł pomnika 'zbrodni pomorskiej' w Toruniu...

· Registered
3,939 Posts
Działająca od 150 lat fabryka obrabiarek zniknie z ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy.

Fabryka obrabiarek zniknie z Bydgoszczy. Zamienia się na działkę i nieruchomości z warszawskim gigantem. Fabryka Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy to najstarsze tego typu przedsiębiorstwo w kraju. Przy ulicy Nakielskiej 53 działa od 1878 roku. To spółka z udziałem Skarbu Państwa. Od ubiegłego roku jej szefem jest Andrzej Walkowiak, były poseł, a później współtwórca ugrupowania Polska Razem, partii Jarosława Gowina.

Nowy adres: Niwy

Jak się dowiedzieliśmy, FOD zawarł właśnie porozumienie z warszawskim potentatem - Grupą PHN - spółką, której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa. Polski Holding Nieruchomości poinformował, że zamierza zamienić się z bydgoską fabryką na aktywa, czyli działkę i nieruchomości. Oferuje działkę w Niwach pod Bydgoszczą, ale nie tylko ziemię - transakcja obejmie także budowę hali produkcyjnej i pomieszczeń biurowych, którą zleci PHN. - Wyjdzie to na dobre zarówno naszej fabryce, jak i grupie PHN - mówi Andrzej Walkowiak, prezes FOD. - Nie ukrywam, że zabytkowy budynek jest w kiepskim stanie, a my nie mamy pieniędzy na odrestaurowanie go. Nie wiem, czy za chwilę coś tu się nie zawali. Szef FOD dodaje, że działka w Niwach jest co prawda większa, ale ta należąca do fabryki przy ul. Nakielskiej znacznie droższa, a hala i biura, które PHN chce wybudować w Niwach to tzw. wartość dodana. Na korzyść miasta - Kiedy fabryka powstawała, Wilczak nie był jeszcze w tkance miejskiej. Teraz można powiedzieć, że jest blisko centrum. Nasza umowa to nie tylko handel, ale także pewnego rodzaju działanie na korzyść miasta, któremu zwracamy miejsce, mające odgrywać typowo miejską rolę - kończy Andrzej Walkowiak. A co z zabytkowym budynkiem? Magdalena Kacprzak z PHN mówi, że zapowiedź umowy to na razie jedynie „list intencyjny”. - Jesteśmy przed analizami, operatywami i symulacjami, które mogą nam zająć około miesiąca. Później na pewno na bieżąco będziemy informować o naszych decyzjach i koncepcji PHN na ten teren. Już teraz mogę powiedzieć, że chcemy, by to miejsce pełniło także jakąś służebną rolę dla mieszkańców. Co do zabytkowego budynku - musimy poczekać na ekspertyzy - kończy Magdalena Kacprzak.

Kto się zamienia?

Polski Holding Nieruchomości jest jedną z największych w Polsce firm w sektorze nieruchomości pod względem wartości portfela. Obejmuje on aktywa o wartości około 2,5 mld zł. PHN działa głównie w Warszawie, ale także w większych miastach regionalnych: Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Założyciel bygoskiej fabryki - Carl Blumwe, rozpoczął działalność w 1865 roku. W 1878 roku Blumwe kupił teren i zabudowania przy obecnej ul. Nakielskiej 53 od wdowy po właścicielu odlewni żelaza. Zakłady powiększył i zainstalował nowe maszyny. Produkował traki do tartaków oraz maszyny do obróbki drewna. Włączył też do spółki swojego syna Wilhelma i od tego czasu przedsiębiorstwo przyjęło nazwę „Carl Blumwe i Syn”. W 1886 roku donoszono, że pracowało w nim stu robotników, którzy wykorzystywali m.in. zakupione przez właścicieli maszyny parowe i urządzenia transmisyjne.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/dzialajaca-od-150-lat-fabryka-obrabiarek-zniknie-z-ulicy-nakielskiej-w-bydgoszczy,11763620/

smutne, ze nie wybrali BPPT:(
Porażka - dramat - już teraz wiadomo jak to się skończy. Zabytkową część może uratować chyba tylko to, że obiekt wpisano do Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy, bo na pewno nie miejski konserwator. Mogę się założyć, że wyleci wszystko poza willą i małym fragmentem zakładu obłożonym łupkiem.

· Registered
3,939 Posts
^^^^ w Bydgoszczy nigdy nie bedzie dobrze i mlodziez wciaz bedzie stad uciekac do wiekszych miast jezeli w ogloszeniach o prace nadal beda przewazac te z agencji posrednictwa na umowe tymczasowa za jak to sie oglaszaja atrakcyjne miesieczne wynagrodzenie w wysokosci 2400zl bruto tj ok 1750 zl na reke!! :bash:

Takie "atrakcyjne" wynagrodzenie to moga sobie oferowac we Wloclawku i okolicach gdzie bezrobocie oscyluje w graniach 16-18% !!
Młodzież ucieka już na wcześniejszym etapie, tj. wyboru uczelni wyższej, tracimy tu powiedziałbym jakieś 75-80% najzdolniejszej młodzieży. Niewielki procent wraca ale bardzo często tylko 'na chwilę', by potem uciec np. do Poznania.

· Registered
3,939 Posts
^^ Niestety politycy w Toruniu współpracę widzą tylko tak, że mamy być ich sypialnią i płacić na fanaberie typu Jordanki. Nie mam wątpliwości, że wiesz to i owo o grodzie nad Brdą i kuj-pom ale jeśli chodzi o sposób myślenia elit toruńskich to masz słabe pojęcie.

ps. że powiązania funkcjonalne pomiędzy miastami nie istnieją wykazały już dawno odpowiednie analizy. Świetnym przykładem jest tu BiT City czyli pociągi wożące powietrze, polityczny projekt mający głównie na celu pokazanie, że mamy jakiekolwiek wspólne projekty. O ironio BiT City 2 już Bydgoszczy nie dotyczy, jak zawsze tylko wschodniej części województwa. Nazwa projektu w tym kontekście to taki sam żart (groteska) jak niedawna propozycja zmiany nazwy lotniska. Wspólna spalarnia to tez był mistrzowski myk Torunia, o sąd się musiało otrzeć, by ich zmusić do wożenia śmieci do podobno wspólnej spalarni!

· Registered
3,939 Posts
@Daviedeck: tak, nie ma powiązań, te grube tysiące ludzi dojeżdżających PKS-em i prywatnymi autami po DK80 to fantasmagoria :D

Jaki ty jestes nudny z tą swoją manią antytoruńską.
a nie grube setki tysięcy? Rozbawiłeś mnie do łez. Jak ja mam manię to jak określić ciebie - kolejnego już na bydgoskich forach toruńskiego trolla? Co jest z wami tam nie tak, że non stop podszywacie się pod bydgoszczan lub zatroskanych mieszkańców regionu, albo w prost tu wpadacie? Dlaczego my nie nawiedzamy waszych forów? Jak to jest, że jest pseudobydgoski portal turystyczny prowadzony przez przewodników z Torunia, a nie ma pseudotoruńskiego prowadzonego przez bydgoszczan? Kto tu ma manię?

· Registered
3,939 Posts
Po pierwsze kolego ze wsi, co po przeprowadzce do miasta stął się wielkim mieszczuchem to ja jestem bydgoszczaninem od kilku pokoleń.

Po drugie zorientuj się może w realiach miasta - polecam przejażdżkę PKS-em po DK 80 w godzinach porannych w dniu roboczym. Tłok gwarantowany.

Po trzecie rozumiem, że z mania na punkcie Torunia żyje się ciężko, ale postaraj się pisać merytorycznie.

(...)

O ile pomysł tramwaju Toruń-Bydgoszcz był absurdalnie drogi (realne szacunki mówiły o 800 milionach - miliardzie złotych) ...
Powiem szczerze, że tekst na poziomie gimbazy - gratuluje - 'bydgoszczaninie od kilku pokoleń'. Wtranżalasz się na to forum i od razu wymądrzasz się niczym ekspert - chociaż tekst o pełnych pksach eksperckim nie bardzo jest - i jeszcze arogancko obrażasz ludzi, którzy tu siedzą od lat. Nawet jak jesteś z Bydgoszczy to bliżej Ci to naszych sąsiadów ze swoim ego.

A propo tramwaju - jak to mi pachnie myśleniem władz województwa. "absurdalnie drogi' ale nie, że kompletnie od czapy i bez sensu? Rozumiem, że stawianie na transport rzeczy Wisłą przez marszałka tez popierasz? A nie... 'to absurdalnie drogie' na pewno ...

Polecam opracowanie dr Przemysława Śleszyńskiego: https://www.igipz.pan.pl/osoba/show/przemyslaw_sleszynski.html

Tak go grillowali w Toruniu, że zapewne tego opracowania już nie znajdziesz.

1 - 16 of 46 Posts