SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Informacje gospodarcze, statystyki i liczby

873095 Views 5564 Replies 238 Participants Last post by  michuu
Strefa Biznesu:

Praca w bydgoskim Atosie. Poszukują 100 pracowników!

- W tym roku przyjęliśmy już 235 pracowników - wylicza Maciej Ruszkiewicz, dyrektor Linii Biznesowej Atos w Bydgoszczy. - Do końca roku zaangażujemy jeszcze 100 osób.


Praca przez osiem godzin, nadgodziny płatne - wylicza zalety Czytelnik Strefy Biznesu. - Znajomości nie są potrzebne, każdy przechodzi rozmowę kwalifikacyjną i jeśli zakończy ją pomyślnie, czyli ma odpowiednie umiejętności, to jest przyjmowany. Do tego dochodzi stałość zatrudnienia. Bardziej stabilnej pracy się nie dostanie.

Na naszym forum zdarzają się też zawiedzione głosy osób, które nie zostały zaproszone na rozmowy i tych, którzy znają za słabo język, by startować.

Jeszcze 300
Atos jest międzynarodową firmą informatyczną, która osiąga roczne przychody na poziomie 8,7 mld euro i zatrudnia 78,5 tys. pracowników w 42 krajach. Oddział bydgoski liczy 630 osób. W naszym regionie ulokowane jest centrum sieciowe dla całej korporacji. Obsługuje ono klientów z całego świata w zakresie usług transakcyjnych oraz konsultingowych, integracji systemów i usług zarządzanych.

- Są plany dalszego rozwoju - podaje Ruszkiewicz. - Liczba około 300 nowych pracowników, w najbliższych dwóch latach, jest realna.

Kto ma szansę na zatrudnienie w Atosie?
- Głównie informatycy z wiedzą ściśle techniczną. Poszukujemy specjalistów zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami i modułami SAP - wymienia Ruszkiewicz. - Ale też menedżerów i kierowników projektów.

Etat znajdą tu również osoby wielojęzyczne. - Wszyscy pracownicy muszą znać język angielski. Poszukiwani są lingwiści, którzy dodatkowo władają m.in. rosyjskim, niemieckim, francuskim lub słowackim - dodaje. - Kandydat powinien znać język na poziomie B2 lub C1 (średniozaawansowany lub zaawansowany - przyp. red.). Sprawdzamy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, które przejdą ją, są szkolone wewnątrz firmy.

Dla kogo więcej pracy
- Rynek potrzebuje informatyków, inżynierów różnych specjalizacji, mechatroników, spawaczy - twierdzi Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. - Rozwijać będą się też usługi medyczne. Jeśli chcemy zwiększyć zatrudnienie, to młodzież musi przestać studiować kierunki, na które nie ma zapotrzebowania.

Newsweek.pl:

Polska firma wygrała wielki przetarg w Niemczech. 1,5 miliarda od Deutsche Bahn dla Pesy Bydgoszcz!


Zakłady Pesa SA z Bydgoszczy podpiszą we wrześniu kontrakt na dostawę taboru dla niemieckich kolei DB. Wartość umowy będzie porównywalna z kontraktem realizowanym przez spółke w Warszawie za 1,5 mld zł - poinformował w środę rzecznik Pesy.

- Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z niemieckim przewoźnikiem podpiszemy podczas największych branżowych targów transportowych InnoTrans w Berlinie, 19 września. To efekt prowadzonego od 1,5 roku przetargu na dostawę taboru dla kolei DB - poinformował w środę Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa.

Jak zaznaczył, o wyborze polskiej firmy zdecydowała nie cena, ale doświadczenie i niemieckie certyfikaty, które zakłady zdobyły w ostatnich latach.- To bardzo wymagający kontrahent, który sam wybiera uczestników przetargów i wnikliwie ich sprawdza. Kontrakt potwierdzi, że jesteśmy liczącym się uczestnikiem rynku, poważną firmą, oferującą pojazdy na światowym poziomie - zaznaczył Zaboklicki.

Pesa nie ujawnia szczegółów kontraktu ani jego dokładnej wartości. Dotyczyć on będzie dostawy wieloczłonowych pojazdów do połączeń regionalnych. - Pod względem wartości i liczby jednostek taboru będzie to umowa porównywalna z realizowanym obecnie kontraktem na dostawę 186 tramwajów dla Warszawy - ocenił Michał Żurowski, rzecznik Pesa SA. Władze Warszawy zapłacą za tabor z Bydgoszczy - 1,5 mld zł.

Prezes zaznaczył, że bydgoska firma dysponuje wystarczającym potencjałem, pozwalającym na wykonanie nowych kontraktów i nie planuje znaczącego zwiększenia załogi, która liczy około 3,7 tys. osób w głównej siedzibie w Bydgoszczy i filii w Mińsku Mazowieckim.
See less See more
1 - 11 of 5565 Posts
na forum pojawila sie plotka o przeniesieniu siedziby PESY do Poznania...ktos cos slyszal?
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/420982.html
Michał Żurowski, rzecznik Pesy, reaguje na te doniesienia wybuchem śmiechu. - To wierutna bzdura. Nie było i nie ma takich planów - stwierdza. - Pesa Holding w Poznaniu to jedna z naszych firm zależnych. Cała grupa Pesa zrzesza w sobie kilka firm na terenie całej Polski - tłumaczy Żurowski. - Jednak zarząd na pewno nigdzie się nie wybiera - uspokaja.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszc...Pesa_przeniesie_swoj_zarzad_do_Poznania_.html
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,13273364,W_Kujawsko_Pomorskiem_zarabia_sie_najgorzej_w_kraju.html

Skoro stawiamy markety zamiast biurowców, to takie są realia. W Bydgoszczy jest dramat, w Toruniu trochę lepiej, ale też daleko do normalności, dopiero ostatnio stawiają jakieś biurowce.
No to stawiaj biurowce i zabijaj kokosy.
A czy ktoś krytykuje pracę w biurze? Raczej chodzi o to, że niektórzy myślą że jak powstanie biurowiec zaraz zapełni się pracownikami.
Rozbiorą i dowiemy się, że nie opłaca się odbudowywać. Tyle będzie z parowozowni.
  • Like
Reactions: 2
Tak naprawdę to brakuje rąk do pracy.

U mnie w firmie, u kolegi w firmie, i w wielu sklepach (info o zostawieniu CV)
Oczywiście to jest uzależnione od stanowiska i płacy.
  • Like
Reactions: 1
Tak naprawdę to brakuje rąk do pracy.

U mnie w firmie, u kolegi w firmie, i w wielu sklepach (info o zostawieniu CV)
A na stanowisko referenta w urzędzie (najniższa krajowa) CV składa ponad 200 osób.
W ostatnim badanym roku wzrost u nas słaby. Nie z tym dyskutuję przecież tylko z tą częścią którą zacytowałem w poprzednim poście.


Wg raportu, o którym rozmawiamy Atos ma 3500. Jeżeli faktycznie ma 4000 to trzeba też tą pięćsetkę doliczyć do całkowitej liczby co daje sumę 10200. Wtedy Atos byłby odpowiedzialny za 39%.
KomiX lubi pisać większe liczby nie podając źródła ;)
  • Like
Reactions: 1
1 - 11 of 5565 Posts
Top