SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 42 Posts

· Registered
2,082 Posts
Tylko czy to powód do zmartwień? Wręcz przeciwnie! Oznacza to przecież, że do Bydgoszczy zaczną przybywać "za pracą" specjaliści z branży IT. Część pewnie zostanie na stałe, a to zysk dla miasta... Tyle w teorii, bo żeby takie osoby do nas napłynęły, najpierw musiałby wzrosnąć płace. Programista z Poznania, Wrocławia czy Warszawy nie przeprowadzi się do Bydgoszczy, jeśli miałby zarabiać mniej niż do tej pory. To oczywiste. Chociaż znam przypadek osoby, która pracę w firmie z branży IT we Wrocławiu zamieniła na pracę w Alcatel-Lucent w Bydgoszczy. Między innymi ze względów finansowych. Jednak to incydentalne przypadki z tego co wiem.
Niezbyt dokładnie przeanalizowałeś to co napisałem. Inne miasta mają ten sam problem, a siła przyciągania Bydgoszczy i Krakowa jest nieporównywalna. I bynajmniej nie chodzi tutaj tylko o pieniądze.

Choć ja wolałbym do Bydgoszczy wrócić ;)

· Registered
2,082 Posts
^^
Data i godzina ma być i będzie. Mamy jednak problem techniczny, który na razie przerasta IT. Serwery mamy za granicą i szablon strony czyta tamtejsze godziny :( Newsa dasz np. o 8:00 w Polsce, a wyświetla się 5:00.

Walczymy z tym :)

A mi nie chodzi o kopiowanie newsów, a o użytkowników. Jak piszą pozytywnie podpisują się ZONC, a gdy chcą sobie pohejterować to nagle podpisują się ZENEK12 ... tyle, że IP to samo i ja to widzę :)

Trochę to żałosne imho.
Czas na zmianę obsługi IT...

· Registered
2,082 Posts
Problem w tym, że on jedno mówi, a zadłużenie rośnie - w przyszłym roku 59,78 chyba... zadłuża szybciej niż KD :)

I dowód:

http://www.bydgoszcz.pl/binary/budżet miasta2013 - 15.11_tcm29-132233.pdf

Ze strony Urzędu Miasta. W tym roku mamy rekordową dziurę budżetową. Miastu zabrakło 145 mln zł. Poprzedni rekord padł w 2010 roku - wiadomo budżety wyborczy zawsze jest rozdmuchany, ale tam dziura wyniosła "zaledwie" 120 mln zł. Bruski bije wszelkie rekordy zadłużania, a tylko gada inaczej.

W przyszłym roku zadłużenie wyniesie 59,64% (Teraz sprawdziłem). W kolejnym roku zaplanowano powiększenie dziury o kolejne 68 mln zł... a to oznacza, że będzie ponad 60%!!!! Tyle, że w tabelce wpisano kreskę. Inny problem jest taki, że na przyszły rok założono rekordowe dochody. 60 mln zł więcej to raczej nie uda się zrobić, więc w trakcie roku czekają nas gigantyczne podwyżki... inaczej mamy już w 2013 roku ponad 60%.

Bruski chce dobrze, wierze mu poważnie. Trzeba jednak pamiętać, że obecny skarbnik miejski imho geniuszem nie jest. Jakoś Bank Pocztowy go nie chciał, a do ratusza przyszedł z Centrostalu, który finansowo padł... a on był tam dyrektorem finansowym :(

I to jest smutne.
Eh. Prosiłem. Skończ z KD. To on jest głównie odpowiedzialny za zadłużenie miasta w ostatnim czasie. Bruski na razie kontynuuje jego inwestycje. I wcale to nie jest argument przeciwko nowemu prezydentowi.

· Registered
2,082 Posts
Mobica i Atos na prawdę poraziły mnie tą wiadomością (czy też ilością osób). Jeśli faktycznie tyle osób zatrudnią, to będę pod wielkim wrażeniem, tym bardziej że bedzie to nie tylko 500 miejsc pracy, ale też 500 miejsc pracy w branży płatnej znacznie powyżej naszej Bydgoskiej średniej.
Atos nie płaci jakoś szczególnie z tego co wiem.

1 - 20 of 42 Posts