SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
To uzupełnie o dwie trochę starsze informacje:

Bydgoskie WZL nr 2 będą modernizować MIGi-29!

3 szkolne oraz 13 bojowych samolotów typu MIG-29 będzie zmodernizowanych w bydgoskich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2. Pierwsze z maszyn trafią do Bydgoszczy jeszcze w październiku.

Modernizacja 16 maszyn będzie kosztować budżet Ministerstwa Obrony Narodowej 126 mln zł, czyli mniej niż zakup jednego zupełnie nowego F-16. Plany przedstawione przez bydgoski zakład mają mieć trójstopniowy przebieg i dotyczyć maszyn stacjonujących w Mińsku Mazowieckim i Malborku. Jako pierwsze renowacji zostaną poddane mińskie MIGi.

Modernizacja pierwszego stopnia zakończy się w roku 2014. Czy i kiedy dojdzie do remontów drugiego i trzeciego stopnia – niewiadomo. Jednak nawet przeprowadzenie przedsięwzięcia do końca nie zagwarantuje Polsce odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Po wycofaniu ze służby samolotów typy SU-22 braki w polskim lotnictwie będą bardzo duże. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa będzie wymagało zakupu dodatkowych myśliwców wielozadaniowych, np. F-16 w liczbie aż 48 sztuk. Kolejne „Jastrzębie” to również dobra wiadomość dla bydgoskiego zakładu – więcej na temat możliwości serwisowania F-16 w WZL nr 2 przeczytasz TUTAJ.

[Redakcja Enjoy!]
http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/...-bydgoskie-wzl-nr-2-będą-modernizować-migi-29

Bydgoszcz łupi bogatych: Warszawę, Kraków, a nawet Rzeszów!

Należymy do jednych z najbiedniejszych dużych miast w Polsce – tak przynajmniej wynika z analizy wysokości wpłat i poborów z tzw. janosikowego. Bogaci dorzucą nam w tym roku do budżetu około 7 mln zł.

Janosikowe to pieniądze, które bogate samorządy płacą na rzecz samorządów biednych. Tego typu koszt ponoszą gminy, które uzyskują dochody podatkowe w przeliczeniu na mieszkańca wyższe niż 150 % średniej krajowej. Nasze miasto nie przekroczyło tego progu, dlatego każdego roku otrzymujemy z budżetu więcej janosikowego, niż wpłacamy. - Per saldo z tytułu tzw. janosikowego miasto Bydgoszcz więcej otrzymuje niż wpłaca. W 2011 r. z tego tytułu otrzymaliśmy 12.055.502 zł przy wpłacie 6.500.718 zł, w 2012 otrzymamy w sumie 12.219.329 zł przy wpłacie 5.678.209 zł – mówi Anna Strzelczyk-Frydrych, z Zespołu Obsługi Mediów i Informacji Publicznej bydgoskiego ratusza.

Głównymi poszkodowanymi w skutek janosikowego są: Warszawa (828 mln zł), Poznań (84 mln zł), Wrocław ( 59,5 mln zł), (Łódź 25 mln zł), Kraków (61,5 mln zł), Gdańsk (32,1 mln zł), Katowice (30,8 mln zł), Kleszczów (46,5 mln zł), Polkowice (24,8 mln zł), Nowe Warpno (18 mln zł), Tarnowo Podgórne (10,3 mln zł). Do puli dołoży w tym roku również Rzeszów – około 1 mln zł.

Najwięcej na podatku zyskują województwa podkarpackie i lubelskie – po ponad 110 mln zł. Nasz region z tego tytułu inkasuje 60 mln zł.

[Redakcja Enjoy!]
http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/...łupi-bogatych-warszawę-kraków-a-nawet-rzeszów

Bydgoszcz produkuje dla Chin!

Największa w Europie cynkownia, również największa na Starym Kontynencie linia technologiczna do obróbki kształtowników, a do tego – wbrew obowiązującym trendom - wysyłanie produktów wyprodukowanych w Polsce do Chin, a nie na odwrót!

W najlepsze trwa budowa największej i najnowocześniejszej w Europie linii technologicznej do obróbki kształtowników. Inwestorem jest firma, której siedziba mieści się w Nowej Wsi Wielkiej – Metalbark. Okazała hala powstaje jednak na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Po zakończeniu budowy wydajność zakładu wyniesie 20-30 tysięcy ton rocznie.

Kolejną znaczącą inwestycję realizuje Metalcynk – również z Nowej Wsi Wielkiej. Przedsiębiorstwo wybuduje na terenie BPP-T największą w Europie cynkownię, która będzie wyposażona w wannę o długości 19 m.

Dużymi sukcesami pochwalić może się inna firma, która na terenie parku zadebiutowała już kilka lat temu – w roku 2008. Urządzenia ciśnieniowe produkowane przez Metalko trafiają do Chin!

Na terenie parku nadal są wolne działki na sprzedaż, jednak tylko cztery z nich znajdują się na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dwie największe z wolnych działek – leżące poza strefą – mają po 11 ha powierzchni. Wśród firm, które zarezerwowały działki znajdują się, m.in. MM Packaging, SPX czy Point Park Properties.

[Redakcja Enjoy!]
http://enjoybydgoszcz.pl/biznes/item/3512-bydgoszcz-produkuje-dla-chin
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
Z tym zamówieniem dla PESY chyba było tak, że Niemcy zamówili lokomotywy za 1,5 mld do 5 mld. Oznacza to, że wartość kontraktu wyniesie min. 1,5 mld. Tylko nie wiem od czego to zależy , że taka różnica. Może od ich kondycji finansowej.
p.s. zauważyłem na zdjęciu, że logo firmy jest trochę inne "PESA- Poland"
Każdy nowy Spalinowy Zespół Trakcyjny w DB do roku 2020 będzie z PESY. Ilość zależy od wygrywanych przetargów na obsługę linii również.
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
http://enjoybydgoszcz.pl/biznes/item/4072-jest-kandydat-na-wiceprezydenta-zna-się-na-biznesie

Niedźwiecki kandydatem na wicka!


Jest kandydat na wiceprezydenta! Zna się na biznesie

Były zastępca dyrektora oddziału korporacyjnego BRE Banku i dyrektor SMS Meble, następnie właściciel znaczącej firmy marketingowej, a obecnie prezes jednej z miejskich spółek – tak w skrócie opisać można kandydata na zastępcę prezydenta Bydgoszczy. Jego atutem ma być dobra orientacja w biznesie.

Łukasz Niedźwiecki – prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – otrzymał propozycję objęcia posady po Stefanie Markowskim, który ze względów zdrowotnych postanowił zrezygnować z zajmowanego stanowiska. Niedźwiecki jest menedżerem, absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie UTP) oraz studiów podyplomowych z zakresu coachingu na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Na razie nie wiadomo czy Łukasz Niedźwiecki przyjmie propozycję prezydenta Rafała Bruskiego, ani kto ewentualnie zastąpiłby go na stanowisku prezesa parku przemysłowego.

[Redakcja Enjoy!]
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
Sukces firmy kolejowej z Bydgoszczy. Tym razem nie PESA!

X Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2012 zakończyły się wielkim sukcesem firmy z naszego miasta. Nie chodzi jednak o bydgoską PESĘ, która przyzwyczaiła nas już do zdobywania nagród.

W konkursie na najlepszy produkt targów warszawskich, w kategorii produkty i usługi dla kolei, główną nagrodę zdobył automat biletowy Kolejowych Zakładów Łączności, których siedziba znajduje się przy ulicy Ludwikowo. Dwa tygodnie wcześniej ten sam biletomat - Locomat SM 500 - został nagrodzony na prestiżowej imprezie Transexpo w Kielcach.

W automatach produkowanych w Bydgoszczy można płacić zarówno gotówką, jak i kartą. Maszyna może jednocześnie obsługiwać sprzedaż biletów kolejowych oraz komunikacji miejskiej. Bydgoska firma produkuje również parkomaty dla 25 miast, m.in. dla Torunia, Konina czy Inowrocławia.

[Redakcja Enjoy!]
http://enjoybydgoszcz.pl/biznes/item/4101-sukces-firmy-kolejowej-z-bydgoszczy-tym-razem-nie-pesa
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
Jak już zauważyliście tekst o tym jest na Enjoy!. Śmieszą mnie niektórzy userzy tego forum. Raz się podpisują swoim nickiem z SSC, a kilka dni później walą do mnie już z innego nicka, ale to samo IP.

Co za szczyt kamuflażu :D
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
^^
Data i godzina ma być i będzie. Mamy jednak problem techniczny, który na razie przerasta IT. Serwery mamy za granicą i szablon strony czyta tamtejsze godziny :( Newsa dasz np. o 8:00 w Polsce, a wyświetla się 5:00.

Walczymy z tym :)

A mi nie chodzi o kopiowanie newsów, a o użytkowników. Jak piszą pozytywnie podpisują się ZONC, a gdy chcą sobie pohejterować to nagle podpisują się ZENEK12 ... tyle, że IP to samo i ja to widzę :)

Trochę to żałosne imho.
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
wierzcie mi - mądrze mówi. Kraków traci płynność finansową bo nie trafił im się ktos taki jak Bruski i jego skład, który patrzy na finanse miasta również przyszłościowo.
Problem w tym, że on jedno mówi, a zadłużenie rośnie - w przyszłym roku 59,78 chyba... zadłuża szybciej niż KD :)

I dowód:

http://www.bydgoszcz.pl/binary/budżet miasta2013 - 15.11_tcm29-132233.pdf

Ze strony Urzędu Miasta. W tym roku mamy rekordową dziurę budżetową. Miastu zabrakło 145 mln zł. Poprzedni rekord padł w 2010 roku - wiadomo budżety wyborczy zawsze jest rozdmuchany, ale tam dziura wyniosła "zaledwie" 120 mln zł. Bruski bije wszelkie rekordy zadłużania, a tylko gada inaczej.

W przyszłym roku zadłużenie wyniesie 59,64% (Teraz sprawdziłem). W kolejnym roku zaplanowano powiększenie dziury o kolejne 68 mln zł... a to oznacza, że będzie ponad 60%!!!! Tyle, że w tabelce wpisano kreskę. Inny problem jest taki, że na przyszły rok założono rekordowe dochody. 60 mln zł więcej to raczej nie uda się zrobić, więc w trakcie roku czekają nas gigantyczne podwyżki... inaczej mamy już w 2013 roku ponad 60%.

Bruski chce dobrze, wierze mu poważnie. Trzeba jednak pamiętać, że obecny skarbnik miejski imho geniuszem nie jest. Jakoś Bank Pocztowy go nie chciał, a do ratusza przyszedł z Centrostalu, który finansowo padł... a on był tam dyrektorem finansowym :(

I to jest smutne.
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
Bruski bylby doskonałym prezydentem, gdyby co miesiac na konto wplywalo 3tys. PLN...ot mlodzi i ich kregoslupy moralne
Kręgosłup moralny to ma facet, który nigdy nie przedstawił się z imienia i nazwiska. Skoro za 3 tys. można Ciebie kupić, to chyba rozważę. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Też mam mieszane uczucia względem oszczędzania przez miasto - większość samorządów ma to w d... i jak przyjdzie co do czego to i tak marszałek/rząd będzie pomagał tym zadłużonym bo będzie miał środki zaoszczędzone przez tych oszczędnych - my zapewne w nagrodę będziemy mogli spodziewać się co najwyżej uścisku dłoni...
DOKŁADNIE! Zresztą to co już raz napisałem: on wcale nie oszczędza realnie, a jedynie na inwestycjach. Jego tegoroczny budżet ma największą dziurę w historii miasta.
 

· **** Skyscraperus
Joined
·
31,672 Posts
ZONC robisz offtopic, a do tego robisz się bardzo nudny. Czasy KD na zawsze już przeminęły, czas się obudzić.
Dlatego pomówmy o nowym prezydencie. Czy to serio normalne, że planuje budżet z dziurą budżetową 140 mln zł i gada, na początku roku o oszczędnościach. Potem wychodzi, że dziurę trzeba załatać i z oszczędności nici.

No, ale najlepiej iść w logikę platformerską i zamiast odpowiedzieć na pytanie, to odwrócić uwagę i pisać o poprzedniku. :eek:hno:
 
1 - 20 of 32 Posts
Top