SkyscraperCity Forum banner
1 - 10 of 10 Posts

· Registered
Joined
·
639 Posts
Formet Bydgoszcz. 3 września miejsce prezesa firmy zajmie likwidator


Oznacza to, że od jutro 130 pracowników tej bydgoskiej firmy traci swój status. Związkowcy, kobiety w ciąży czy osoby krótko przed emeryturą, nie mogą już liczyć na uprawnienia.

- Jesteśmy kompletnie zaskoczeni, że na miejsce odwołanego nagle w piątek prezesa Jacka Nowickiego, wchodzi w poniedziałek ministerialny likwidator - mówi Paweł Nadolny, szef "Solidarności" w Formecie.

Skarb Państwa najpierw dał, teraz żąda zwrotu

Fabryka Form Metalowych Formet w Bydgoszczy jest spółką Skarbu Państwa, z którego dostała pożyczkę, tzw. pomoc publiczną, w wysokości 2,3 mln zł. Pieniądze miały m.in. pokryć część zadłużenia firmy, które sięga prawie 9 mln zł. - Choć były wydawane zgodnie z przeznaczeniem, Skarb Państwa nagle zażądał ich zwrotu - informuje Paweł Nadolny. - A, żeby ratować firmę, pracownicy zrezygnowali choćby z połowy funduszu socjalnego, nie dostawali jubileuszówek. Są jeszcze cztery firmowe działki na sprzedaż za 1,3 mln zł. Mamy zamówienia. Tym bardziej zaskakuje nas decyzja ministra Skarbu Państwa.

Dodajmy, że przez 10 lat Formet miał 10 prezesów, a w ostatnich dwóch było ich czterech. Nowicki pełnił tę funkcję zaledwie od dwóch miesięcy.

Rulewski: Prezesi za często się zmieniają

- Prezesi za często się zmieniają. Każdy podpisuje umowę na 3-letnią kadencję, a tylko jeden na 10 tyle wytrwał! - komentuje Jan Rulewski, senator PO, który od lat apeluje o rozsądek w polityce kadrowej i płacowej Formetu. - Państwo stosowało "kroplówki" rezygnując z dywidendy i godząc się na wyprzedaż majątku za 20 mln zł. Kasjerka zawsze każdemu prezesowi przygotowała 16 tys. zł, Radzie Nadzorczej - 3 tys. zł, związkowcy też tyle dostawali. Jeśli likwidator będzie sztywniakiem, w krótkim czasie zamieni bydgoski zakład w gruzowisko.

- Nie wiemy, co zamierza likwidator, okaże się w tym tygodniu - mówi Leszek Walczak, przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność. - Też jestem zaskoczony! Czy 130 osób straci pracę? Może nie, będziemy przekonywać, by zakład przetrwał.

Dodajmy, że gdyby firma ogłosiła upadłość, czego nie można wykluczyć, pieniądze z majątku w pierwszej kolejności trafią do wierzycieli. Może ich więc nie wystarczyć na odprawy dla pracowników.


pomorska.pl


^^^^ a gdzie ci nowi wielcy inwestorzy w naszym Parku Przemyslowych ktorych obiecal nam prezydent Bruski??!

Bydgoszcz wielkim osrodkiem przymyslowym :lol::lol::lol:
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
Na te tzw. przejecia trzeba uwazac! Kiedy bydgoska "Jutrzenka" łaczyla sie z mniejsza "Goplana" tez nikt nie widzial zagrozenia, pozniej za nowego wlascieciela Kolańskiego zarzad "Jutrzenki" przeniosl sie do Opatówka koło Kalisza a w telewizji mozemy obejrzec reklame Jezykow z ... "Goplany"...

Zal na to patrzec!


Trzeba byc wiec czujnym!
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
nawet Toruń nas wyprzedził a Bydgoszcz i Łódz standardowo na szarym końcu.

Nie ma co się okłamywać, Bydgoszcz w wielu dziedzinach nie dorównuje takim średniakom jak Lublin czy Rzeszów co pokazują zamieszczane tu statystyki, dlatego przed miastem jeszcze ogrom pracy by móc się starać o miano metropolii i konkurować z takimi miastami jak Gdańsk czy Wrocław.


Pozdrawiam
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
Lublin i Rzeszów mają coś co pomaga im się rozwijać a Bydgoszcz bardzo hamuje i nie chodzi tu tym razem o Toruń a o położenie.

W swoich regionach są to jedyne tak duże ośrodki miejskie które w sposób naturalny się rozwijają, przyciągają inwestorów i ludzi z okolic, Bydgoszcz natomiast na swoje nieszczęście leży pomiędzy Gdańskiem a Poznaniem co w negatywny sposób oddziaływuje na jej rozwój.


pozdrawiam
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
Niestety mam złe wieści - firma Airon mieszcząca się w Parku Przemysłowym upadła.
Od znajomego wiem, że już wcześciej mieli ogromne klopoty ale jakoś wyszli z tego, niestety tym razem to już koniec a plany poniekąd mieli wielkie, miało powstać m.in. przedszkole dla dzieci pracowników.
Co ciekawe firma jakiś czas temu dostala wielka dotację z UE za co rozbudowała swoją siedzibę i zakupiła nowoczene maszyny, które teraz zapewne syndyk sprzeda za grosze podstawionym osobą, czyli ktoś na tej upadłości zrobi dobry biznes.

pozdrawiam
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
^^


Mam nadzieje, że upadnie. Burzyć. Biura i mieszkaniówka.
Mieszkaniówka w tym miejscu to chory pomysł, to idealne miejsce ma biurowce, choć jakiś mały market spożywczy też by się przydał, bo w najbliżej okolicy nie kupisz nic ze spożywki.

Zresztą o czym my tu rozmawiamy skoro najprawdopodobniej budynek pozostanie i zajmie go Leroy Merlin.
 

· Registered
Joined
·
639 Posts
Wtedy najprawdopodobniej a teraz nieoficjalnie lecz już potwierdzone: budynek TESCO zostaje, wykupiony został przez Leroy Merlin

Pisaliśmy już tutaj w temacie, że będzie tam brakowało jakiegoś marketu spożywczego bo w najbliżej okolicy nie ma niczego.

Dobrze by było aby wydzielić tam jakąś cześć (np po sklepie obuwniczym CCC i jeszcze trochę) i zrobić jakiś mały market spożywczy jak choćby Polo Market.
Ale szczerze w to wątpię, ponieważ nie wiadomo jak te sklepiki maja podpisana umowę a po drugie Leroy Merlin potrzebuje sporo miejsca i zapewne zgarnie cała powierzchnie.
 
1 - 10 of 10 Posts
Top