SkyscraperCity banner

3761 - 3780 of 3826 Posts

·
Registered
Joined
·
3,491 Posts
Serio myślisz, ze szkoły wypowiadały deklaracje śmieciowe na czas pandemii, w momencie w którym nie wiadomo kiedy ona się zakończy, a proces ponownego podstawiania pojemników (bo przynajmniej w Poznaniu wypowiedzenie deklaracji wiąże się z zabraniem pojemników przez firmę wywodząca odpady) potrafi trwać miesiąc?!
Rozumiem, ze za prąd też płacą bez względu na stan licznika? Mówmy zapewne o 50+ obiektach. Chcesz dyskutować to odnieś się do całości, a nie 1/5 wpisu.
Chce tylko pokazać, że ten kryzys to nie 1929r. ... nic nie jest tu takie czarno-białe. Wiadomo, że budżety oberwą mocno, pokazuję jednak, że są też konkretne oszczędności.
 

·
Registered
Joined
·
3,070 Posts
Discussion Starter #3,762
pb.pl

Most powietrzny między Chinami a Bydgoszczą
Międzynarodowy operator logistyczny Polfrost na potrzeby swojego klienta – firmy Synoptis – zdecydował się na otwarcie nowego stałego mostu powietrznego między Chinami a Polską (Bydgoszczą). Wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze zaopatrzenie w środki ochrony osobistej do walki z pandemią wirusa COVID-2019.

Nikt nie chce, żeby służba zdrowia, instytucje publiczne i prywatne podmioty biorące udział w zwalczaniu pandemii odczuwały jakiekolwiek braki. Dlatego dystrybutorzy sprzętu medycznego i firmy logistyczne realizują bezprecedensowe przedsięwzięcia logistyczne, takie jak transport 76 ton środków medycznych z Chin (1 maja 2020 r.).

– Transport potrzebnego wyposażenia medycznego musi odbywać się szybko, a także być efektywny kosztowo. Aby spełnić oba warunki, zdecydowaliśmy się na wynajęcie samolotu transportowego Ił-76 od białoruskiej linii lotniczej Rubystar Airways oraz wybór docelowego lotniska w Bydgoszczy zamiast warszawskiego lotniska Chopina. Udane realizacje wszystkich transportów utwierdziły nas w przekonaniu, że zasadne jest otwarcie stałego połączenia lotniczego – wyjaśnia Ryszard Grzebielucha, prezes zarządu Polfrost Internationale Spedition.

Samoloty będą startować z Tianjin Binhai International Airport (kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Pekinu) i lądować na lotnisku w Bydgoszczy. Najbliższy transport to 30 ton artykułów medycznych, głównie maseczek i rękawiczek nitrylowych. Odbiorcą jest Synoptis – spółka z grupy Neuca.

– Cieszymy się, że możemy pomóc. Od trzech lat obserwujemy systematyczny wzrost obrotów oraz liczby obsługiwanych pasażerów. Jednak w związku z tym, że pandemia w oczywisty sposób ograniczyła ruch pasażerski, nasze działania zmierzają w kierunku wzrostu przewozów cargo. W rozwoju tego kierunku bardzo pomaga nam Polfrost, inwestując w budowę magazynów i wybierając nasze lotnisko jako port przeznaczony do transportu towarów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes spółki Port Lotniczy Bydgoszcz SA.

Port lotniczy w Bydgoszczy jest dziesiątym pod względem wielkości lotniskiem w Polsce. Dla realizacji połączeń typu cargo stanowi atrakcyjną kosztowo alternatywę dla warszawskiego lotniska Chopina
 

·
Registered
Joined
·
3,070 Posts
Discussion Starter #3,764
projektinwestor.pl
PHN nabywa grunty od Fabryki Obrabiarek do Drewna
Grupa Kapitałowa PHN podpisała warunkową umowę nabycia oraz przedwstępne umowy nabycia od Fabryki Obrabiarek do Drewna kompleksu działek, składającego się z trzech części, położonych blisko centrum Bydgoszczy.

Nabycie prawa użytkowania wieczystego do gruntów przy ul. Nakielskiej 53 w dzielnicy Wilczak jest realizacją porozumienia o współpracy podpisanego między PHN i Fabryką Obrabiarek do Drewna w ubiegłym roku. Łączna powierzchnia działek wynosi ok. 4 ha. Polski Holding Nieruchomości zamierza wykorzystać te nieruchomości do realizacji projektów mieszkaniowych, które umożliwią powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych.

Spółki rozpoczęły działania, których celem jest zagospodarowanie i jak najlepsze wykorzystanie nieruchomości w Bydgoszczy i okolicach. Wartość transakcji w zakresie większej części nabywanej nieruchomości (dwóch z trzech części) o łącznej powierzchni 3,9 ha wyniosła 17,5 mln PLN netto.

Teren, który nabędzie PHN jest w większości niezabudowany, a na jego części położonej bliżej ulicy Nakielskiej znajdują się zabytkowe budynki fabryczne. Zabudowa tych terenów wpisze się nie tylko w proces pozytywnych przemian w otoczeniu śródmieścia Bydgoszczy związanych z uzupełnieniem struktury mieszkaniowej, lecz również stanowić będzie rewitalizację terenów poprzemysłowych.

- Bydgoszcz będzie kolejnym miastem regionalnym, w którym posiadamy nasze nieruchomości. Transakcja nabycia gruntów położonych w bardzo atrakcyjnej części miasta, z dobrym dostępem do infrastruktury miejskiej i bliskością terenów zielonych, świetnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju w największych miastach regionalnych w Polsce. Pozytywne skutki odczują mieszkańcy, bo rozwój terenów blisko centrum miasta da impuls do dalszego rozwoju Bydgoszczy - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

- Dla FOD to nowe otwarcie o historycznym znaczeniu. Za nami 155 lat nieprzerwanej produkcji maszyn do obróbki drewna. Założyciel firmy Carl Blumwe uznał wtedy, że najlepszym miejscem będą tereny położone w podbydgoskiej gminie Wilczak nad Kanałem Bydgoskim - ważną drogą tranzytu towarów między zachodem, a wschodem Europy. Postanowiliśmy wykorzystać jego logikę. Nasza przyszła, nowoczesna siedziba położona będzie w podbydgoskiej gminie tuż przy budowanej drodze ekspresowej S-5 łączącej porty trójmiasta z Europą zachodnią. Wzbogacimy obszar metropolitalny Bydgoszczy. Jestem rodowitym bydgoszczaninem i cieszę się bardzo, że moje miasto Bydgoszcz zyskało solidnego inwestora, który zrealizuje bardzo ważną prorozwojową inwestycję służącą dobru jego mieszkańców - powiedział Andrzej Walkowiak, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Przy podpisaniu umów obecni byli Wiceministrowie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas i Tomasz Szczegielniak nadzorujący podmioty będące stronami umów.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
To ja dodam jeszcze, że cały ten teren jest poza jakimikolwiek MPZP i nie jest dla niego nic nawet w przygotowaniu. Jedynym czynnikiem ograniczającym zabudowę będą indywidualne decyzje urzędników i limity wynikające z bliskości lotniska.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
Teren ma WZ z limitem wysokości 35m w głębi terenu.
Ale różnica między WZ, a MPZP jest taka, że o nowe WZ zawsze można wystąpić i uzyskać, a MPZP jest do pewnego stopnia stałe aż do czasu uchwalenia nowego planu. Między innymi dlatego River Towers ma tyle metrów, ile ma, bo gdyby zależało to od naszej MPU, to by pewnie był limit 12m albo coś równie "ambitnego".
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
Obawiam się, że hala jednak nie zostanie zachowana, bo dla porównania, te zapowiadane 600 mieszkań, to mniej-więcej tyle, co niecałe 5x Nordic Haven.
 

·
Registered
Joined
·
164 Posts
Eeetam... jeszcze nic inwestor nie przestawil, a juz lament. Ja bardzo sie ciesze, ze ten teren tak szybko znalazl solidnego wlasciciela. Zawsze jak wracalem ze znajomymi spoza Bydzi w kierunku na Osowa - czy to Nakielska czy Grunwladzka to mialem im ochote oczy pozaslaniac. Mysle, ze nowi wlasciciele dokladnie wiedza co kupuja i jak bedzie to odczytane jak zrobia temu miejscu krzywde. Trzeba dac im szanse na wykazanie sie, bo potencjal tego miejsca jest genialny. Juz czas - szczegolnie na Nakielska, by ta ulica ucywilizowac. Z dynamitem mozna by tam chodzic i likwidowac kurchany co paredziesiat metrow. Jeszcze jakby znalazly sie pieniadze na drogowe inwestycje na Nakielskiej to bylaby dzielnica miod-malina.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
Ja nie lamentuję. Jedynie zauważam, że hala raczej wyleci, ale ze zmian w tej okolicy i nowych mieszkańców blisko centrum się bardzo cieszę.
 

·
Registered
Joined
·
3,491 Posts
Lament bierze się z doświadczeń. Bydgoskich doświadczeń rozp... wartościowego dziedzictwa na rzecz bezwartościowej zabudowy ala bloczki w Fordonie.
 

·
Registered
Joined
·
2,195 Posts

Polskie firmy postanowiły więc działać razem, by stawić czoła chińskiej konkurencji. Deklarację o współpracy podpisali już trzej najwięksi gracze: ML System, Bruk-Bet Solar i Hanplast.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
Szkoda, że górki w Fordonie są nie do ruszenia - długa skarpa eksponowanana południe to niemal gotowe pole pod ułożenie paneli. Z resztą były też plany położenia ich na terenie naszego lotniska. Może miasto mogłoby się w ten sojusz włączyć i jeszcze ściągnąć zakłady do miasta. Którego wiceprezydenta pociągnąć za język, czy Bydgoszcz nie widzi w tym potencjału?
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,675 Posts
Aktualna liczba mieszkańców (a dokładniej "ilość osób z prawami wyborczymi i bez praw wyborczych"). Prawie każde osiedle spada od początku roku. Rośnie tylko Czyżkówko, Tereny Nadwiślańskie, Leśne i Łęgnowo-Wieś.

Arkusz edytowalny: Ilość mieszkańców Bydgoszcz

159070
 
3761 - 3780 of 3826 Posts
Top