SkyscraperCity banner

3781 - 3800 of 3817 Posts

·
adaś z gór
Joined
·
3,670 Posts
Na chwilę obecną mamy tyle powierzchni dachowej do wykorzystania w mieście, że szkoda zastawiać zieleń, nawet jeśli jest to bylejaki trawnik
No to jak na zawołanie:
"Wdrożenie instalacji fotowoltaicznych w 11 budynkach użyteczności publicznej w Bydgoszczy, współfinansowanego w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 3.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych"
 

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
Joined
·
7,572 Posts

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,785
propertynews.pl
Bydgoszcz z nową powierzchnią magazynową Panattoni


Panattoni zakończył realizację Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni 36,5 tys. mkw. powstała w obrębie miasta, na terenach inwestycyjnych Bydgoszczy.


Dotychczas deweloper dostarczył w regionie ponad 170 tys. mkw., w tym dwa centra dystrybucyjne – Panattoni Park Bydgoszcz I i II. Ostatnie z nich właśnie zostało oddane, a wśród najemców są firmy logistyczne m.in. Nissin Logistics, który zajął 18 300 m kw. i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 m kw. Aktywność Panattoni w Bydgoszczy jest reakcją firmy na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku lokalnego na nowoczesną powierzchnię magazynową.

- Bydgoszcz to jedna z najlepszych wschodzących lokalizacji. Decyduje o tym m.in. sprawnie działająca łatwiejsza rekrutacja pracowników niż na rynkach wiodących, ale przede wszystkim rozwijająca się w regionie infrastruktura drogowa. Nowe drogi ekspresowe, zwłaszcza realizowana S5, zwiększy atrakcyjność Bydgoszczy i Kujaw zarówno dla firm logistycznych, jak i produkcyjnych. W 2020 roku ma nastąpić otwarcie kolejnych odcinków, a szybkie połączenie stolicy regionu z Wrocławiem, Poznaniem i Gdańskiem będzie możliwe w 2022 roku - komentuje Tomasz Śrama, Senior Development Manager. - Nasza aktywność w regionie to również zasługa konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego - dodaje.

Zdaniem Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Rafała Bruskiego: „Spektakularny rozwój inwestycji Panattoni w Bydgoszczy potwierdza fakt, że nasze miasto pozytywnie wyróżnia się w gronie najciekawszych nowych lokalizacji pod działalność produkcyjno-logistyczną w Polsce. To ważny sektor dla dalszego rozwoju lokalnej gospodarki, dlatego konsekwentnie wzmacniamy naszą ofertę, dbając m.in. o zapewnienie dobrze skomunikowanych i uzbrojonych terenów inwestycyjnych, a także wspierając inwestorów np. poprzez działania Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Cieszy nas, że doceniają oni takie atuty miasta, jak kapitał ludzki, sprzyjającą i perspektywiczną lokalizację czy dostępność terenów gotowych na kolejne inwestycje”.

– To, że Bydgoszcz została dostrzeżona przez dużych międzynarodowych deweloperów, takich jak Panattoni, pozwoliło jej zaistnieć w ostatnich latach jako silny ośrodek gospodarczy w obszarze magazynowania i dystrybucji towarów. W naszym mieście w szybkim tempie powstają nowoczesne obiekty produkcyjno-magazynowe o wysokim standardzie – ich łączne zasoby wynoszą już ok. 411 700 m kw., a w budowie i najbliższych planach pozostaje jeszcze ponad 143 500 m kw. Silny i wciąż rozwijający się sektor produkcji, centralne położenie Bydgoszczy na mapie Polski, dostęp do międzynarodowego lotniska, jak też dogodne skomunikowanie z portami morskimi w Trójmieście i dużymi ośrodkami gospodarczymi, jak Berlin czy Wrocław – to istotne czynniki przemawiające na korzyść naszego miasta w perspektywie dalszego rozwoju branży TSL i wyboru tej lokalizacji przez kolejnych inwestorów. Potwierdzają to zarówno coraz częstsze zapytania o Bydgoszcz spływające do naszej Agencji, jak też wskaźniki świadczące o ciągłym rozwoju przedsiębiorstw, które już funkcjonują na terenie naszego miasta – komentuje Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Panattoni Park Bydgoszcz II to blisko 36 500 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w ramach budynku. Kompleks powstał w obrębie miasta, nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, zaledwie 3 km od obwodnicy miasta i od drogi krajowej nr 80 oraz 9 km od węzła z drogą ekspresową S10. Elastyczne moduły parku można przeznaczyć na składowanie lub lekką produkcję, zaś teren wokół budynku wyposażony będzie w wygodne place manewrowe oraz przestronne parkingi. Inwestycja posiada certyfikat w systemie BREEAM.
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,786
EurobuildCEE.com
Czas na trzecią linię biurową
POLSKA Białystok, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Elbląg, Kielce, Olsztyn, Opole, Radom, Rzeszów, Toruń oraz Zielona Góra – to według Cushman & Wakefield warte rozważenia alternatywne lokalizacje dla najemców z sektora BSS w Polsce. Eksperci podsumowali najważniejsze dane rynkowe oraz podstawowe wskaźniki ekonomiczne tych miast, zebrali także informacje dotyczące dostępnych powierzchni biurowych.

Według danych z raportu ABSL zatytułowanego: „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2019”, obecnie 10 proc. osób zatrudnionych w sektorze usług wspólnych pracuje poza dziewięcioma największymi rynkami biurowymi.

– Obserwowany rozwój tych lokalizacji wynika między innymi z dostępności wykwalifikowanych pracowników, relatywnie dużej puli studentów i absolwentów, niższych kosztów operacyjnych oraz poprawiającej się infrastruktury transportowej pomiędzy analizowanymi rynkami a głównymi hubami komunikacyjnymi – mówi Krzysztof Misiak, head of Cushman& Wakefield Poland.
Według analizy firmy, całkowite zasoby powierzchni biurowej w tych dwunastu miastach to prawie 703 tys. mkw. w 200 obiektach – zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i w kamienicach przekształconych na funkcje biurowe. W budowie znajduje się obecnie prawie 93 tys. mkw., a kolejne 295 tys. mkw. zostało zidentyfikowanych jako potencjalne projekty mogące trafić na rynek w ciągu najbliższych pięciu lat. Warto podkreślić, że większość z tych projektów realizowana jest przez lokalne firmy.
– W czasach, kiedy centra operacyjne BPO i SSC można spotkać w każdym większym mieście, rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w lokalizacjach takich jak Białystok, Toruń, Radom, Olsztyn, Bydgoszcz, Opole czy Częstochowa i Kielce jest wręcz naturalny. Przewidujemy, że to właśnie w tych lokalizacjach będą tworzone w pierwszej kolejności następne centra dla firm BSS, które są już w Polsce obecne, ale także w części przypadków będą to pierwsze lokalizacje dla krajowych i zagranicznych organizacji BPO i SSC. Niższe koszty, dobra logistyka, stosunkowo niewielka konkurencja – to zalety miast regionalnych, którym ja osobiście mocno kibicuję – mówi Wiktor Doktór, prezes Pro Progressio.
Eksperci firmy prognozują, że miasta regionalne będą przyciągać nowych najemców, a ich liczba będzie zależała m.in. od dostępnego zasobu powierzchni biurowych, wykwalifikowanych pracowników oraz oferty wsparcia działań inwestycyjnych przez władze miast.
– W najbliższych latach będziemy mogli dalej obserwować rozwój branży usług wspólnych, która w opinii Cushman & Wakefield przyśpieszy wraz z przejściem większości rozwiniętych gospodarek w fazę spowolnienia lub recesji spowodowanej wybuchem światowej pandemii. Polska, będąca liderem regionu w zakresie obsługi sektora usług wspólnych, powinna utrzymać swoją pozycję jako pożądana lokalizacja dla części firm szukających oszczędności poprzez przeniesienie części swoich procesów do tańszych lokalizacji – zapowiada Jan Szulborski,senior negotiator, Cushman & Wakefield.

link do pełnej wersji raportu: Cushman & Wakefield
 

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
BYDGOSZCZ
Całkowite zasoby powierzchni biurowej 100 000 mkw.
Dostępna powierzchnia 6 600 mkw.
Wskaźnik powierzchni niewynajętej 6,6%
Stawki czynszów 35-55 PLN/mkw./miesiąc
Czym miasto przyciąga biznes?
Bydgoszcz to przede wszystkim miasto z wielkim potencjałem do rozwoju. Wraz z otaczającą aglomeracją umożliwia dostęp do blisko milionowej populacji, co w połączeniu z silnym zapleczem akademickim zapewnia dobrą perspektywę dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Widać to doskonale w liczbach – obecnie w sektorze pracuje ponad 9700 wykwalifikowanych specjalistów, w większości biegle posługujących się językami obcymi, dodatkowo wspieranych przez coraz liczniejsze grono osób z zagranicy, które właśnie w Bydgoszczy upatrują miejsce rozwoju swojej kariery zawodowej.

Jak prezentuje się obecnie infrastruktura biznesowa?
Dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu nie pozostał bez odzewu deweloperów powierzchni biurowych. W ostatnich latach lokalny rynek wzbogacił się o ponad 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w najwyższym standardzie, doskonale ulokowanej w centrum miasta, z dostępem do komunikacji publicznej i licznych udogodnień w postaci zaplecza gastronomicznego czy usługowego w bezpośrednim sąsiedztwie. Rynek nie zwalnia i w najbliższym czasie możemy spodziewać się oddania dodatkowych 15 tys. mkw., a kolejne 40 tys. mkw. przewidziano do realizacji w najbliższych latach.

Co może zachęcić potencjalnych inwestorów do rozwoju w mieście?
Silna specjalizacja w kierunku usług IT, z którymi związanych jest ponad 80% kadry zatrudnionej w sektorze, to zdecydowany atut Bydgoszczy. Niemniej miasto stwarza doskonałe warunki dla rozwoju usług finansowo-księgowych, dla których dostępność kadry potwierdzają niezależne raporty HR. Lokalizacja jest również atrakcyjna w ujęciu kosztowym prowadzenia biznesu, a usługi świadczone przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego pozwalają inwestorom szybko zidentyfikować kluczowe przewagi konkurencyjne naszego miasta.
Interesujące są także grafiki. 

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
Joined
·
7,572 Posts
Wg BARR, Bydgoszcz ma ok. 115k m2 powierzchni.
OK, ciekawość zwyciężyła, pobrałem.Wg tych danych, Rzeszów i Bydgoszcz za 1-2 lata powinny być już zaliczane do statystyk z półki wyżej, obok Szczecina i Lublina.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,566 Posts
Wg tych danych, Rzeszów i Bydgoszcz za 1-2 lata powinny być już zaliczane do statystyk z półki wyżej, obok Szczecina i Lublina.
Wszystko zależy od tego, jak wiele z tej planowanej powierzchni się ziści. Zerknij na wykres Torunia i jak się wyróżnia na tle innych ośrodków ilością w budowie. Jakby przez kolejne lata miał mieć tyle w budowie (chociaż na wykresie nie ma planowanej za wiele, ale jednak!), to w 2-3 lata miałby o połowę więcej powierzchni od nas.
 

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
Joined
·
7,572 Posts
Tak, zwróciłem też na to uwagę. Natomiast planowaną powierzchnię w Bydgoszczy przerabiam też przez dotychczasowe inwestycje, czyli jak poprzednio plany miały się do realizacji. Akurat ma się to dobrze, więc kolejne plany, ujęte w tym zestawieniu można uważać za w miarę wiarygodne.
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,795 (Edited)
Na mapce nie ma Logistic & Business Park przy Toruńskiej.
W budowie nie ma biurowca Chodkiewicza 53.
W planowanych nie ma Kwadrat City Office, zrezygnowali? Nie ma też biurowca "Preludium II" i biurowca Jota w kompleksie Biznes Park Okole.
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,796 (Edited)
propertynews.pl

Pandemia jest dla nas impulsem do otwierania nowych lokalizacji – tłumaczą Piotr Augustyn i Robert Jarząbek, właściciele Rise.pl. Do końca roku firma chce podpisać umowy na nowe oddziały: w Łodzi, w Bydgoszczy, w Gdańsku oraz na ósmy adres w Krakowie. Zdaniem szefów krakowskiego brandu biur elastycznych, rynek pilnie domaga się nowych usług. Na przykład emergency office i cloud office, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować branżę.
całość Elastyczne biura pilnie domagają się nowych usług

Edit: Rynek pracy w czasie pandemii
 

·
naczelny brynkot
Joined
·
592 Posts
Aktualna liczba mieszkańców (a dokładniej "ilość osób z prawami wyborczymi i bez praw wyborczych"). Prawie każde osiedle spada od początku roku. Rośnie tylko Czyżkówko, Tereny Nadwiślańskie, Leśne i Łęgnowo-Wieś.

Arkusz edytowalny: Ilość mieszkańców Bydgoszcz

View attachment 159070
A w końcu doszedł ktoś do tego co się stało z tymi 30 tysiącami mieszkańców względem danych z wikipedii czy nawet strony urzędu miasta? Wyparowali?
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,670 Posts
Ktoś chyba tłumaczył, że to są ci co u nas mieszkają a głosują gdzieś indziej. No i chyba też chodzi o cudzoziemców (no bo się w listę do wyborów nie wliczają chyba). I stąd różnica.
Nie mam innej listy na podziałem na osiedla. :/
 

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
Od kilku miesięcy na Osowej Górze trwa budowa nowej hali. Inwestycja to efekt dynamicznego rozwoju firmy CGH Polska.

CGH Polska jest od lat czołowym producentem zbiorników stalowych w Europie. Jej klientami są największe koncerny naftowe oraz duże i średnie przedsiębiorstwa, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Początki firmy sięgają lat 90-tych XX wieku i od tego czasu produkuje ona w zautomatyzowanym procesie bezpieczne i ekologiczne dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych.

Dynamiczny rozwój CGH Polska sprawił, że firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu. Obecnie przy ulicy Srebrnej powstaje nowoczesna hala malarni o powierzchni 2 650 mkw. z częścią techniczną, wielotonażowym magazynem farb, mieszalnią farb i częścią socjalną. Jej budowa była podyktowana rosnącą liczbą zamówień i koniecznością usystematyzowania procesu wytwarzania zbiorników. Jedna z linii będzie całkowicie przeznaczona do wytwarzania zbiorników podziemnych, które stanowią prawie połowę produkcji bydgoskiego zakładu.

W hali uruchomimy innowacyjną technologię zautomatyzowanego śrutowania w trybie ciągłym. Możliwości przerobowe nowej malarni to 1000 zbiorników rocznie przy pracy w systemie dwuzmianowym. Wartym podkreślenia jest fakt, że rocznie w naszej produkcji zużywamy 300 ton różnego rodzaju farb – zaznacza Grzegorz Dziamski z CGH Polska.

Hala powinna być gotowa w lipcu ;) 
3781 - 3800 of 3817 Posts
Top