SkyscraperCity banner

3801 - 3817 of 3817 Posts

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,801
biotechnologia.pl

InventionMed ze wsparciem SoftBlue w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy

Firma InventionMed podpisała list intencyjny z nowym inwestorem. SoftBlue, firma z branży IT, zadeklarowała wsparcie w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł, a dzięki zaangażowaniu inwestora, możliwe będzie rozpoczęcie prac rozwojowych i budowlanych.
SoftBlue to notowana na rynku NewConnect firma z wieloletnim doświadczeniem sektorze teleinformatyki – branża pokrewna z działalnością InventionMed. Spółka zapewni technologiczne wsparcie oraz dostęp do zasobów niezbędnych do realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy.

– Pozyskanie inwestora ściśle związanego z branżą, w której działamy, to dla InventionMed bardzo ważny krok w rozwoju spółki oraz szansa na zwiększenie skali działalności. Dzięki wsparciu i zasobom SoftBlue, przygotowujemy się do budowy innowacyjnej na skalę światową inwestycji – największego medycznego centrum szkoleniowego VR i AR – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed.

„Wirtualny szpital”, czyli Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, będzie to miejsce wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed – podwójną immersję. Spółka opracuje i wdroży rozwiązania produktowe umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny – nie tylko w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, ale również kardiologii, kardiochirurgii, a także neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii oraz rehabilitacji neurologicznej.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak innowacyjnym projekcie, jakim jest budowa Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Wierzymy w ten projekt i liczymy, że zrewolucjonizuje on branżę szkoleń medycznych. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie teleinformatyczne pomoże w realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue.

O emisji akcji skierowanej do SoftBlue zdecyduje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy InventionMed, które zostało zwołane na 15 czerwca 2020 r. Zgodnie z opublikowanymi projektami uchwał, akcjonariusze będą decydować o emisji do 15 mln akcji. Akcje zostaną wyemitowane w ramach emisji prywatnej do inwestora, który zobowiąże się do niesprzedawania objętych akcji przez co najmniej trzy lata oraz wesprze spółkę w realizacji budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy.

Równolegle trwają prace nad flagowym projektem – TutorDerm. Rozwiązanie stworzone przez zespół InventionMed ma służyć edukacji przyszłych lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej. Projekt jest ciągle udoskonalany, prowadzone są również programy pilotażowe. Spółka jest również w trakcie opracowywania wirtualnej strzykawki – rewolucyjnego na skalę światową urządzenia szkoleniowego, które pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych.
 

·
Registered
Joined
·
2,185 Posts

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
Podmioty z Francji mają natomiast duży udział w rynku w Bydgoszczy (40,6%)
Atos, Sii - coś jeszcze?

Ciekawostki

Jedynym miastem, w którym zatrudnienie spadło, jest Bydgoszcz.

Wśród niewymienionych na rycinie ośrodków, w których zatrudnienie jest wyższe, niż 5 tysięcy osób, wyróżnić należy Bydgoszcz, Lublin, Szczecin oraz Rzeszów. W miastach tych w strukturze zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu dominuje branża IT. Jej udział w każdym z tych miast wynosi ponad 45%, najwyższy jest w przypadku Bydgoszczy (85%)
Przy okazji ostatniego zwróćcie uwagę na rycinę 1.36.

W tym raporcie za to podają 88 tysięcy mkw. przestrzeni biurowej (za JLL).
 

·
Registered
Joined
·
2,185 Posts

Nieoficjalnie mówi się o przeprowadzeniu podstawowego przeglądu w Stanach Zjednoczonych, który miałby pozwolić na przelot maszyn do Bydgoszczy. Tam maszyny przejdą gruntowny przegląd (z opcją modernizacji) w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.
 

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,443 Posts
Jedynym miastem, w którym zatrudnienie spadło, jest Bydgoszcz.

Wśród niewymienionych na rycinie ośrodków, w których zatrudnienie jest wyższe, niż 5 tysięcy osób, wyróżnić należy Bydgoszcz, Lublin, Szczecin oraz Rzeszów. W miastach tych w strukturze zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu dominuje branża IT. Jej udział w każdym z tych miast wynosi ponad 45%, najwyższy jest w przypadku Bydgoszczy (85%)

I to jest bardzo smutna wiadomość...

2016


2017


2018


2019


2020


Praktycznie od trzech lat zastój, i nie pomogą w tym żadne życzeniowe komunikaty prasowe BARR...

Smutne też, że poza IT (a tak naprawdę poza Atosem) nie ma w mieście żadnego większego gracza na rynku.
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,808
 

·
Registered
Joined
·
902 Posts
Ale czytamy ze zrozumieniem ;)
To powtarzane zdanie o tym, że w Bydgoszczy spadło odnosi się do przeciętnego zatrudnienia w centrach. Czyli spadła średnia liczba pracowników przypadająca na firmę. Całkowita liczba pracowników wzrosła o 200 osób względem poprzedniego roku. Nie żeby to był super wynik ale zawsze lepiej niż spadek.

W IT stoimy mocno lub nawet bardzo mocno. Wg raportu lepiej od Poznania, minimalnie słabiej od Łodzi. BPO praktycznie u nas nie ma. I to jest bolączka bo wydaje się, że niczego nie brakuje, żeby te firmy u nas kwitły. Tylko ciągle żadna się nie otwiera.
 

·
Registered
Joined
·
3,066 Posts
Discussion Starter #3,812
fxmag.pl

SoftBlue coraz bliżej budowy nowoczesnego Centrum Badawczo–Rozwojowego
SoftBlue – notowany na NewConnect specjalista z dziedziny teleinformatyki – przygotowuje się do budowy Centrum Badawczo–Rozwojowego, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Tym samym spółka rozpoczęła kolejny etap dot. przygotowań do budowy obiektu. Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2020. Inwestycja powstanie w Bydgoszczy. Celem projektu będą prace badawcze, których efektem ma być opracowanie systemów oprogramowań wspierających racjonalne gospodarowanie wodą oraz zwiększające efektywność zarządzania energią elektryczną. Na budowę Centrum spółka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Kwota dotacji to ponad 5,4 mln zł. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 12 mln zł. SoftBlue na bieżąco komercjalizuje badania naukowe z dziedziny nowych technologii.

- Od lat angażujemy się w rozwój polskich przedsiębiorstw, w których wdrażamy implementację zaawansowanych systemów technologicznych, zwłaszcza jeśli ich celem jest wsparcie wspólnego eko-systemu. Nie mieliśmy więc wątpliwości podejmując decyzję o inwestycji w budowę bydgoskiego Centrum Badawczo–Rozwojowego, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Lada chwila rozpoczniemy realizację inwestycji. – dodaje Michał Kierul.

Nowoczesne Centrum B+R pozwoli na prowadzenie prac badawczych nad opracowaniem dwóch systemów do optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Jedno oprogramowanie ułatwi racjonalne gospodarowanie wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia. Drugie zwiększy efektywność zarządzania energią elektryczną i cieplną w budynkach przemysłowych, mieszkalnych czy użyteczności publicznej.

Nowy projekt o łącznej wartości ponad 12 mln zł, prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Dzięki podpisanej w marcu br. umowie z Departamentem Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, SoftBlue otrzymało dofinansowanie na budowę inwestycji. Wsparcia, w kwocie 5,4 mln zł, udzieliło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

W celu ochrony środowiska SoftBlue stworzyło już m.in. innowacyjny system AirDron, badający stan zanieczyszczeń w powietrzu. Spółka na początku br. podjęła także decyzję o poszerzeniu działań jej spółki zależnej o działania z dziedziny fotowoltaiki. SoftBlue Mobility projektuje i wdraża systemy IT odpowiedzialne za zarządzanie energią wyprodukowaną z ogniw fotowoltaicznych. – Na co dzień prowadzimy szereg działań proekologicznych. Nowe Centrum B+R jest zwieńczeniem naszych planów dot. realnego wpływu na optymalizację zużywania bieżącej wody. Zapotrzebowanie na wodę wykorzystywane jest w wielu segmentach rynku, zwłaszcza w sektorze spożywczym. Ze względu na zwiększający się popyt na wodę, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na optymalizację gospodarki wodno-ściekowej firmy. Pamiętajmy natomiast, że wody słodkie zajmują jedynie 3,5 proc. wszystkich wód na Ziemi. Dlatego tak istotne jest oszczędzanie tego naturalnego zasobu, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować, a także istnieć. – komentuje Michał Kierul. – Nie zwalniamy więc tempa. Myślimy już nad kolejnymi rozwojowymi projektami wspomagającymi polskie przedsiębiorstwa. O szczegółach poinformujemy niebawem. – dodaje Michał Kierul.

***

SoftBlue SA to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju.
SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron
SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency).
Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.
 

·
Registered
Joined
·
8,856 Posts
BARR informuje.

Wyremontowany biurowiec „H + Jagiellońska” w centrum Bydgoszczy ma nowego najemcę – firmę Orange Polska. Telekom wynajął ponad 1 800 m2 powierzchni biurowej i magazynowej na parterze i pierwszym piętrze. Do nowych biur zostaną przeprowadzeni pracownicy z lokalizacji przy ulicy Chodkiewicza. Właściciela budynku, firmę Hunger Development, w transakcji reprezentowała międzynarodowa firma doradcza CBRE.

Do nowego obiektu przeprowadzi się około 200 pracowników z różnych struktur – sprzedaży, IT, wsparcia obsługi oraz administracji. Biuro zostanie udostępnione od 1-go lipca. Biuro jest przygotowane pod kątem reżimu sanitarnego, na przestrzeni pojawiły się dozowniki z płynem dezynfekującym, co drugie biurko jest wyłączone z użytku, umieszczone także zostały instrukcje w jaki sposób korzystać z biura w tak zwanej „nowej normalności”.
 
3801 - 3817 of 3817 Posts
Top