SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Informacje gospodarcze, statystyki i liczby

873097 Views 5564 Replies 238 Participants Last post by  michuu
Strefa Biznesu:

Praca w bydgoskim Atosie. Poszukują 100 pracowników!

- W tym roku przyjęliśmy już 235 pracowników - wylicza Maciej Ruszkiewicz, dyrektor Linii Biznesowej Atos w Bydgoszczy. - Do końca roku zaangażujemy jeszcze 100 osób.


Praca przez osiem godzin, nadgodziny płatne - wylicza zalety Czytelnik Strefy Biznesu. - Znajomości nie są potrzebne, każdy przechodzi rozmowę kwalifikacyjną i jeśli zakończy ją pomyślnie, czyli ma odpowiednie umiejętności, to jest przyjmowany. Do tego dochodzi stałość zatrudnienia. Bardziej stabilnej pracy się nie dostanie.

Na naszym forum zdarzają się też zawiedzione głosy osób, które nie zostały zaproszone na rozmowy i tych, którzy znają za słabo język, by startować.

Jeszcze 300
Atos jest międzynarodową firmą informatyczną, która osiąga roczne przychody na poziomie 8,7 mld euro i zatrudnia 78,5 tys. pracowników w 42 krajach. Oddział bydgoski liczy 630 osób. W naszym regionie ulokowane jest centrum sieciowe dla całej korporacji. Obsługuje ono klientów z całego świata w zakresie usług transakcyjnych oraz konsultingowych, integracji systemów i usług zarządzanych.

- Są plany dalszego rozwoju - podaje Ruszkiewicz. - Liczba około 300 nowych pracowników, w najbliższych dwóch latach, jest realna.

Kto ma szansę na zatrudnienie w Atosie?
- Głównie informatycy z wiedzą ściśle techniczną. Poszukujemy specjalistów zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami i modułami SAP - wymienia Ruszkiewicz. - Ale też menedżerów i kierowników projektów.

Etat znajdą tu również osoby wielojęzyczne. - Wszyscy pracownicy muszą znać język angielski. Poszukiwani są lingwiści, którzy dodatkowo władają m.in. rosyjskim, niemieckim, francuskim lub słowackim - dodaje. - Kandydat powinien znać język na poziomie B2 lub C1 (średniozaawansowany lub zaawansowany - przyp. red.). Sprawdzamy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, które przejdą ją, są szkolone wewnątrz firmy.

Dla kogo więcej pracy
- Rynek potrzebuje informatyków, inżynierów różnych specjalizacji, mechatroników, spawaczy - twierdzi Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. - Rozwijać będą się też usługi medyczne. Jeśli chcemy zwiększyć zatrudnienie, to młodzież musi przestać studiować kierunki, na które nie ma zapotrzebowania.

Newsweek.pl:

Polska firma wygrała wielki przetarg w Niemczech. 1,5 miliarda od Deutsche Bahn dla Pesy Bydgoszcz!


Zakłady Pesa SA z Bydgoszczy podpiszą we wrześniu kontrakt na dostawę taboru dla niemieckich kolei DB. Wartość umowy będzie porównywalna z kontraktem realizowanym przez spółke w Warszawie za 1,5 mld zł - poinformował w środę rzecznik Pesy.

- Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z niemieckim przewoźnikiem podpiszemy podczas największych branżowych targów transportowych InnoTrans w Berlinie, 19 września. To efekt prowadzonego od 1,5 roku przetargu na dostawę taboru dla kolei DB - poinformował w środę Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa.

Jak zaznaczył, o wyborze polskiej firmy zdecydowała nie cena, ale doświadczenie i niemieckie certyfikaty, które zakłady zdobyły w ostatnich latach.- To bardzo wymagający kontrahent, który sam wybiera uczestników przetargów i wnikliwie ich sprawdza. Kontrakt potwierdzi, że jesteśmy liczącym się uczestnikiem rynku, poważną firmą, oferującą pojazdy na światowym poziomie - zaznaczył Zaboklicki.

Pesa nie ujawnia szczegółów kontraktu ani jego dokładnej wartości. Dotyczyć on będzie dostawy wieloczłonowych pojazdów do połączeń regionalnych. - Pod względem wartości i liczby jednostek taboru będzie to umowa porównywalna z realizowanym obecnie kontraktem na dostawę 186 tramwajów dla Warszawy - ocenił Michał Żurowski, rzecznik Pesa SA. Władze Warszawy zapłacą za tabor z Bydgoszczy - 1,5 mld zł.

Prezes zaznaczył, że bydgoska firma dysponuje wystarczającym potencjałem, pozwalającym na wykonanie nowych kontraktów i nie planuje znaczącego zwiększenia załogi, która liczy około 3,7 tys. osób w głównej siedzibie w Bydgoszczy i filii w Mińsku Mazowieckim.
See less See more
5461 - 5480 of 5565 Posts
To tylko i wylacznie regionalne didaskalia. Do liderow lub nawet sredniakow jest daleko. Juz pod koniec tego roku zobaczymy kogo pokonala inflacja i kryzys oraz kto zostal na rynku. Przetrwaja tylko silne podmioty.
 • Like
Reactions: 1
Mamy 4 miejsce 🙂
 • Like
Reactions: 5
^ Pewnie mamy 4. miejsce ;)
Kim jesteśmy?
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest wiodącą organizacją reprezentującą sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.
Zrzeszamy ponad 240 największych firm, wyznaczamy standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest już ponad 400 000 osób.
See less See more
 • Like
Reactions: 5
Pozycja miast jako ośrodków centralnych.

Polecam ciekawą analizę. Oczywiście pokazuję to jaką wielką przeciwwagą jest dla Bydgoszczy Toruń i w jakim miejscu byłaby Bydgoszcz bez dzielenia się stołecznością.
 • Helpful
Reactions: 1
Ostatnio widziałem reklame Torunia w Wyborczej, reklamowali się jako świetne miejsce do lokowania magazynów. Było napisane, że obecnie jest zlokalizowanych 140k powierzchni magazynowych...
W reklamie nie chodzi o to, żeby liczby imponowały, ważne że reklamują. Imponująca powierzchnia, ale jak jest w jednym kawałku. Jakiś czas temu latałem dronem po hali mającej 123k powierzchni:

Przy bydgoskich inwestycjach (i tych podbydgoskich) to raczej skromny wynik...
Podbydgoskie to też bydgoskie. Dla takich magazynów nie ma znaczenia czy są na terenie miasta, czy kilometr dalej na terenie powiatu. Ważne co obsługują. Dobrze widać to po Panattoni/Accolade, które jakoś nie nazwało swojej inwestycji Panattoni Park Lisi Ogon, a Panattoni Park Bydgoszcz IV ;)
 • Like
Reactions: 1
Z informacji gospodarczych chciałbym wspomnieć o tym jak nasze województwo lokuje się w optyce związanej z gazem:


To centralne miejsce z grafiki powyżej to Gustorzyn pod Włocławkiem.
Niedaleko od niego na zachód w pobliżu Mogilna zlokalizowany jest podziemny magazyn na gaz.
Kolejny magazyn przygotowywany jest między Żninem a Janowcem Wlkp.
Jego nazwa Damasławek jest trochę myląca bo sugeruje lokalizację poza woj. kujawsko-pomorskiem, ale tak nie jest.
Damasławek to w tym przypadku nazwa wysadu solnego a lokalizacja to Świątkowo.
See less See more
 • Like
Reactions: 3
ARP-A-VEHICLES zdobył kolejne zamówienie na autobusy:
Mrągowo:


ARP-A-VEHICLES wygrywa przetarg na 2 sztuki w Mrągowie. Przyjadą 2 sztuki PILEA 8.6E
 • Like
Reactions: 5

Prężnie rozwijająca się spółka BIMs PLUS Bydgoszcz zdecydowała się na powiększenie centrum dystrybucyjnego ulokowanego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. We wrześniu br. ma zakończyć się rozbudowa magazynu wysokiego składowania, dzięki czemu łączna powierzchnia obiektu zwiększy się z 8800 m kw. do niemal 12 000 m kw.
 • Like
Reactions: 5
We are launching an e-commerce project in Bydgoszcz, will you join to build a start-up?
DHL buduje jakiś start-up w Bydgoszczy?


źródło
See less See more
 • Like
Reactions: 3
Pesa zbuduje pociągi dużych prędkości dla czeskiego RegioJet!

"Bydgoska Pesa zbuduje elektryczne zespoły trakcyjne zdolne kursować z prędkością 200 km/h! Będą to pierwsze pasażerskie pojazdy dużych prędko-ści, które wyprodukuje polska firma. Zamówienie pochodzi ze zliberalizowanego rynku czeskiego, gdzie RegioJet wygrał zorganizowany przez państwo przetarg."

 • Like
Reactions: 5
"Najlepszą sytuację, jeśli chodzi o dostępność magazynów, obserwujemy aktualnie w Polsce Centralnej oraz na Górnym i Dolnym Śląsku. Największe problemy z dostępnością powierzchni magazynowej widzimy natomiast w Trójmieście, Krakowie, Bydgoszczy i Toruniu".
Magazynów nie zabraknie, a e-commerce jest ciągle ważnym graczem
 • Like
Reactions: 4
Nitrochem na tym skorzysta?

Zamówienia na 800 tys. sztuk amunicji będą opiewały na kwotę 12 mld zł
Rząd zobowiązał się do przeznaczenie na inwestycje w produkcję amunicji do 2 mld zł z budżetu państwa oraz do zamówienia 800 tys. sztuk amunicji na kwotę 12 mld zł, wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

„Podjęliśmy zobowiązanie, aby przeznaczyć w najbliższym czasie na inwestycje z budżetu SP, z finansów publicznych do 2 mld zł, a zamówienia 800 tys. sztuk amunicji to zamówienia, które będą opiewały na kwotę 12 mld zł” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

„Więc to jest to zobowiązanie, które podjęliśmy, konkretnie zwiększające potencjał do pozyskania arsenału amunicyjnego w krótkim czasie, a najlepiej jeszcze produkcji jego na terytorium RP” – dodał premier.

Źródło: ISBnews
źródło
Nie ma amunicji bez Nitrochemu, ale żadnych realnych planów rozbudowy poza wcześniejszymi obecnie nie ma.
 • Like
Reactions: 1
5461 - 5480 of 5565 Posts
Top