SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Informacje gospodarcze, statystyki i liczby

854255 Views 5476 Replies 238 Participants Last post by  johny..byd
Strefa Biznesu:

Praca w bydgoskim Atosie. Poszukują 100 pracowników!

- W tym roku przyjęliśmy już 235 pracowników - wylicza Maciej Ruszkiewicz, dyrektor Linii Biznesowej Atos w Bydgoszczy. - Do końca roku zaangażujemy jeszcze 100 osób.


Praca przez osiem godzin, nadgodziny płatne - wylicza zalety Czytelnik Strefy Biznesu. - Znajomości nie są potrzebne, każdy przechodzi rozmowę kwalifikacyjną i jeśli zakończy ją pomyślnie, czyli ma odpowiednie umiejętności, to jest przyjmowany. Do tego dochodzi stałość zatrudnienia. Bardziej stabilnej pracy się nie dostanie.

Na naszym forum zdarzają się też zawiedzione głosy osób, które nie zostały zaproszone na rozmowy i tych, którzy znają za słabo język, by startować.

Jeszcze 300
Atos jest międzynarodową firmą informatyczną, która osiąga roczne przychody na poziomie 8,7 mld euro i zatrudnia 78,5 tys. pracowników w 42 krajach. Oddział bydgoski liczy 630 osób. W naszym regionie ulokowane jest centrum sieciowe dla całej korporacji. Obsługuje ono klientów z całego świata w zakresie usług transakcyjnych oraz konsultingowych, integracji systemów i usług zarządzanych.

- Są plany dalszego rozwoju - podaje Ruszkiewicz. - Liczba około 300 nowych pracowników, w najbliższych dwóch latach, jest realna.

Kto ma szansę na zatrudnienie w Atosie?
- Głównie informatycy z wiedzą ściśle techniczną. Poszukujemy specjalistów zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami i modułami SAP - wymienia Ruszkiewicz. - Ale też menedżerów i kierowników projektów.

Etat znajdą tu również osoby wielojęzyczne. - Wszyscy pracownicy muszą znać język angielski. Poszukiwani są lingwiści, którzy dodatkowo władają m.in. rosyjskim, niemieckim, francuskim lub słowackim - dodaje. - Kandydat powinien znać język na poziomie B2 lub C1 (średniozaawansowany lub zaawansowany - przyp. red.). Sprawdzamy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, które przejdą ją, są szkolone wewnątrz firmy.

Dla kogo więcej pracy
- Rynek potrzebuje informatyków, inżynierów różnych specjalizacji, mechatroników, spawaczy - twierdzi Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. - Rozwijać będą się też usługi medyczne. Jeśli chcemy zwiększyć zatrudnienie, to młodzież musi przestać studiować kierunki, na które nie ma zapotrzebowania.

Newsweek.pl:

Polska firma wygrała wielki przetarg w Niemczech. 1,5 miliarda od Deutsche Bahn dla Pesy Bydgoszcz!


Zakłady Pesa SA z Bydgoszczy podpiszą we wrześniu kontrakt na dostawę taboru dla niemieckich kolei DB. Wartość umowy będzie porównywalna z kontraktem realizowanym przez spółke w Warszawie za 1,5 mld zł - poinformował w środę rzecznik Pesy.

- Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z niemieckim przewoźnikiem podpiszemy podczas największych branżowych targów transportowych InnoTrans w Berlinie, 19 września. To efekt prowadzonego od 1,5 roku przetargu na dostawę taboru dla kolei DB - poinformował w środę Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa.

Jak zaznaczył, o wyborze polskiej firmy zdecydowała nie cena, ale doświadczenie i niemieckie certyfikaty, które zakłady zdobyły w ostatnich latach.- To bardzo wymagający kontrahent, który sam wybiera uczestników przetargów i wnikliwie ich sprawdza. Kontrakt potwierdzi, że jesteśmy liczącym się uczestnikiem rynku, poważną firmą, oferującą pojazdy na światowym poziomie - zaznaczył Zaboklicki.

Pesa nie ujawnia szczegółów kontraktu ani jego dokładnej wartości. Dotyczyć on będzie dostawy wieloczłonowych pojazdów do połączeń regionalnych. - Pod względem wartości i liczby jednostek taboru będzie to umowa porównywalna z realizowanym obecnie kontraktem na dostawę 186 tramwajów dla Warszawy - ocenił Michał Żurowski, rzecznik Pesa SA. Władze Warszawy zapłacą za tabor z Bydgoszczy - 1,5 mld zł.

Prezes zaznaczył, że bydgoska firma dysponuje wystarczającym potencjałem, pozwalającym na wykonanie nowych kontraktów i nie planuje znaczącego zwiększenia załogi, która liczy około 3,7 tys. osób w głównej siedzibie w Bydgoszczy i filii w Mińsku Mazowieckim.
See less See more
21 - 32 of 5477 Posts
Dostałem taką kasę kiedyś na pracownicę z Grudziądza. GW opisała to złośliwie, ale to działa w każdą stronę.
Wizualizacja była już chyba nawet na forum tego ich budynku.
Wypadało by dać link, albo chociaż napisać skąd to.
^^
W końcu? A powiat bydgoski to co... rewelacja.

Mapka pokazuje jak toruńska kasta nonsensownie napełnia swoje kieszenie, inwestuje w bzdury, a efektów brak. Powiat w Toruniu to istny dramat.
  • Like
Reactions: 1
Cube przejmuje Ibis i Mercure w Toruniu. Dodatkowo do 2021 roku zbudują trzeci hotel. Brawa dla bydgoskiej firmy.

Więcej: http://metropoliabydgoska.pl/torunskie-hotele-w-rekach-bydgoszczan/
  • Like
Reactions: 5
Jakiś zbiorowy wniosek o bana dla Bakosa może? Szczerze, to nawet kolega oceniający wszystko 10 /10 chyba nikogo tak nie irytował.

News ode mnie:

Jest szansa, że do 2050 roku w Bydgoszczy powstanie wieżowiec 600 metrów albo dziura w ziemi głęboka na 400 metrów. Wizualizacje są fantastyczne. Decyzja zapadnie na Księżycu.
See less See more
  • Like
Reactions: 5
Lada chwila i powiat bydgoski będzie miał niższe bezrobocie niż Toruń. Zobaczycie.

Sporo namiesza otwarcie S5 moim zdaniem. Świecie jeszcze bardziej ruszy w stronę Bydgoszczy, Grudziądz pewnie też. Żnin też będzie jeszcze bliżej nas.

Dzisiaj trasa Świecie - Bydgoszcz to jakieś 45 minut jazdy, a będzie poniżej 30. Grudziądz, Żnin, Szubin... wszędzie tam urwiemy 10-15 minut.

Trzeba zacząć walkę o S10 i to nie tylko do Torunia, ale w pakiecie do Piły. Tam jest do urwania 30 minut dojazdu. Moja partnerka jest z tych okolic, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wielka liczba ludzi z tego miasta żyje, robi zakupy, uczy się w Bydgoszczy. Tam się nie jeździ załatwiać spraw do Poznania, a do Bydzi właśnie. Mnogość rejestracji PP i PZL to nie przypadek.
See less See more
  • Like
Reactions: 2
21 - 32 of 5477 Posts
Top