SkyscraperCity banner

10821 - 10832 of 10832 Posts

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Może nie zwróciłem uwagi wcześniej - ale dziś stojąc i klnąc w korku na wjeździe z JP II na nowy wiadukt na Glinkach zauważyłem, że zielone światło dla włączających się w Glinki świeci się całe... 5 sekund. Mierzone stoperem w fonie. W efekcie w jednym cyklu przejeżdżają 3-4 samochody, a jeszcze w piątek spokojnie dałem radę jako 8 czy 9 w kolejce. Który dureń z ZDMiKP bawił się w "udoskonalanie" przepustowości?
Pewnie kolega tego durnia który nie zaprojektował tam rond, tylko ukochaną w tym mieście, źle zsynchronizowaną sygnalizację świetlną. Kolejny mądry inaczej nie zaprojektował sygnalizacji wzbudzanej przez pieszego na Wałach Jagiellońskich czy na Woj. Polskiego. Jedziesz o 3 w nocy i stoisz co 100 metrów.
 

·
Registered
Joined
·
289 Posts
Możesz się poczuć jak pieszy na rondzie fordońskim ;)
A'propos Fordońskiej - może to ten sam dureń, dzięki któremu na skrzyżowaniu Fordońska/ Kazimierza Wielkiego, przechodząc przez Kazimierza Wielkiego na wysokości WSB można stać do usranej, bo zielone dla pieszych jest co drugi cykl (do niedawna było - krótkie bo krótkie - w każdym cyklu)?
 

·
Registered
Joined
·
1,666 Posts
A'propos Fordońskiej - może to ten sam dureń, dzięki któremu na skrzyżowaniu Fordońska/ Kazimierza Wielkiego, przechodząc przez Kazimierza Wielkiego na wysokości WSB można stać do usranej, bo zielone dla pieszych jest co drugi cykl (do niedawna było - krótkie bo krótkie - w każdym cyklu)?
Poczekaj na drugi most i tory dla siódemki kursującej od 9 do 18 co 30 minut 😉
Będzie o wiele ciekawiej zapewne.
 

·
Registered
Joined
·
7,313 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510050702-N-2020 z dnia 20-03-2020 r.
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy: Budowa ul. Bytowskiej oraz budowa sięgacza Augustowska 3 w ul. Człuchowskiej w Bydgoszczy w ramach Programu BBO
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX Kamilla Smolińska, Bydgoszcz
Cena wybranej oferty/wartość umowy 439030.06 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,549 Posts
Przetarg dot. obiektów mostowych.

Przedmiotem Zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu art. 2 pkt. 8 UPZP, polegające na wykonaniu robót awaryjno – utrzymaniowych na drogowych obiektach inżynierskich na terenie miasta Bydgoszczy, w tym:
 • usuwanie awarii i uszkodzeń oraz wykonywanie innych prac z asortymentu prac przedstawionego w kosztorysie ofertowym,
 • zabezpieczeniu przecieków w obszarze belki stropowej konstrukcji przejścia dla pieszych pod Rondem Jagiellonów,
 • wykonanie umocnienia skarpy i naprawa ciągu pieszo-rowerowego w rejonie południowego przyczółka estakad Trasy Uniwersyteckiej.
 • remont dojazdu do kładki nad torami PKP w ciągu ulic Rekreacyjnej i Jeździeckiej
 • remont nawierzchni żywicznej kładki nad ul. Fordońską w rejonie ulic Jasinieckiej i Wiślanej,
oraz przedmiotem Zamówienia są usługi w rozumieniu art. 2 pkt. 10 UPZP, polegające na świadczeniu usług inżynierskich, w tym:
 • wykonanie ekspertyzy technicznej kładki przez Brdę w rejonie ul. Krakowskiej,
 • wykonanie ekspertyzy stanu technicznego podpór Wiaduktów Warszawskich,
 • wykonanie ekspertyzy podpór pośrednich północnego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego nad Al. Jana Pawła II,
 • wykonanie okresowych pomiarów osiadań i przemieszczeń konstrukcji Mostu Pomorskiego,
 • wykonanie pomiarów naciągu want Mostu Uniwersyteckiego (most podwieszony M2) wraz z oceną techniczną,
 • wykonanie ekspertyzy wiaduktu wschodniego w ciągu ul. Armii Krajowej,
 • wykonanie przeglądów pięcioletnich (rozszerzonych) dla 35 obiektów mostowych,
 • wyznaczenie klas MLC dla tunelu pod Al. Wyszyńskiego w ciągu łącznicy do marketu (dawniej TESCO) oraz dla tunelu pod ul. Kruszwicką w ciągu dojazdową do Centrum Handlowego Rondo
 

·
Registered
Joined
·
48 Posts
A w tym roku przypadkiem nie miał się rozpoczynać remont wiaduktu północnego w ciągu Wojska Polskiego? Była kiedyś mowa, że miał być remontowany 2 lata po tym południowym, więc by wychodziło w tym roku. Skoro chcą ekspertyzy podpór pośrednich to raczej sprawa remontu nieaktualna? Ciekawe, bo chyba ten jest jednym z gorszych względem stanu technicznego w mieście, o czym świadczy też wprowadzenie tam ograniczeń
 

·
Registered
Joined
·
8,704 Posts
Od dziś zmiany na Kolbego. Rozpoczyna się budowa zbiornika retencyjnego - na odcinku ok. 100 metrów od ulicy Kormoranów do ulicy Koguciej zostanie wybudowana tymczasowa droga objazdowa (tzw. bajpas). Ponadto, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Ta inwestycja potrwa do sierpnia, potem ma ruszyć buspas. Niestety realizacja zbiornika (jak i cały projekt deszczówkowy) jest mocno opóźniona, stąd analogicznie buspas też jest opóźniony. A miał być skończony do czerwca.
 

·
Registered
Joined
·
8,704 Posts
Buspas na Kolbego jednak ruszy wcześniej.

Budowę buspasa prowadzić będzie należąca do grupy Mirbud firma Kobylarnia. Jak podkreśla rzecznik prasowy grupy Mirbud Paweł Bruger, pracownicy Kobylarni są w trakcie przejęcia placu budowy w części niedotyczącej zbiornika retencyjnego. – Prace powinny rozpocząć się przed końcem kwietnia – mówi w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL. Kiedy mieszkańcy Osowej Góry będą mogli skorzystać z buspasa? – Całość inwestycji powinniśmy zakończyć na przełomie roku 2020/21 pod warunkiem, że ZDMiKP zakończy do sierpnia prace związane ze zbiornikiem – dodaje Bruger. Drogowcy na razie enigmatycznie poinformowali, że o postępach prac przy budowie buspasa będą informować na bieżąco.
 

·
Registered
Joined
·
7,313 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510058106-N-2020 z dnia 02-04-2020 r.
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy: „Rewitalizacja płyty rynku w Starym Fordonie w Bydgoszczy” w systemie zaprojektuj i wybuduj
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „Steinbudex J.M.” Jerzy Majorek, Świdnica
Cena wybranej oferty/wartość umowy 7380004.49 PLN
www.uzp.gov.pl
 
10821 - 10832 of 10832 Posts
Top