SkyscraperCity banner

3961 - 3980 of 4977 Posts

·
Registered
419 Posts
Byłem ostatnio na tym skrzyżowaniu. No i jechał sobie autobus - to go nagrałem ;]
Mozna sobie wyrobić zdanie czy jest miejsce na ruch pod prąd czy nie ma.
Oczywiście, że jest.
Opel po lewej i dostawczy fiat po prawej po 3 stówki za parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania i jest hektar miejsca.

·
adaś z gór
3,996 Posts
Dzisiejszy zespół rowerowy:

Temat najważniejszy IMO: IV krąg Opery i brak sensownego powiązania bulwarów z kładką Kiepury oraz placem przed Operą. Cały mój wpis w odpowiednim wątku - bo to nie tylko rowerowe, ale też chyba bardziej piesze i ogólnie bulwarowe... Ogólnie nie będzie ładnie.

1. Kontraruch na Pomorskiej - przejazd autobusu na Mazowiecka/Pomorka wypadł pomyślnie (jest metr zapasu). Można robić kontraruch. Mamy dostać projekt zmiany umiejscowienia miejsc parkingowych (z chodników na jezdnię. Coś się robi - kiedy będzie oznakowanie - nie wiem.
1.a. Pomorska/Świętojańska - chyba na razie nie będzie tego kawałka... "Bo jak zwężymy Świętojańską to zakorkujemy miasto". Zostaje to chyba na potem... Zobaczymy jak wygląda projekt.
1.b Kontraruch na ulicach pozostałych (np. osiedlowych). Odesłano nas do ustawodawcy, by zmienił rozporządzenia dróg jednokierunkowych. Tak by dopuszczać ruch pod prąd tak od razu. P. Nalazek przyznał się, że jeździ na rowerze pod prąd na jednokierunkowych. "Jak nie ma problemu to po co znaki". Chyba muszę ten przykład podawać jak kiedyś dostanę mandat na źle ustawionych przez ZDMiKP światłach ;)

2. Ilości rowerzystów na Kamienna/Fabryczna. Zrobiono badania ilości rowerzystów w szczycie porannym i popołudniowym. Obiecano jeszcze zrobić pomiary na Kamienna/Sułkowskiego. Co do liczb to z ZDMiKP: "po co mamy światła poprawiać jak tam jest tak mały ruch". :/ Swoją drogą przydałoby się liczni rowerowe postawić w kilku miejscach miasta i badać ruch rowerowy. A nie, że ZDMiKP oddelegowuje gościa do oglądania filmu ze skrzyżowania i liczenia w excelu ;)

3. Światła Zygmunta Augusta - coś tam wspomniano. Bez szczegółow.

4. Mostowa - będzie obnizenie krawężnika gdzieś tutaj: https://www.google.com/maps/@53.123...4!1sAsNyh4LvZPJuvrAR0mD_uQ!2e0!7i13312!8i6656
Umożliwi wjazd na CPR po zachodniej stronie mostu Staromiejskiego.
Coś wspomniano o przetargu na DDR w okolicy Placu Teatralnego - ale nie wiem czy, że za niedługo będzie czy coś innego.

5. BRA - podano statystyki wypożyczeń (będą przesłane potem). Oraz poinformowano o wynikach kontroli stacji (wpinanie/wypinanie). Jakieś 5 procent doków nie działało poprawnie. Zostało to zgłoszone i podobno poprawione. Podano też info o przetargu na stare stacje roweru miejskiego (z poprzedniej umowy). Może się ktoś skusi teraz ;)

6. Trochę dyskusji o Górnym Tarasie/Rondzie Kujawskim (takie tam...).

7. Schody na Bulwarach - na wysokości Starego Portu. Te takie 3 schodki. Padł pomysł by postawić tam metalową kładkę. I pieszym i rowerzystom się może przydać. Ale jakie będą dalsze kroki - nie wiadomo.

8. Wiadukt Armii Krajowej - projektanci przebudowy przedstawili projekt. Ale podobno bardzo nieprzyjazdny dla pieszych i rowerzystów. Zostali odesłani na poprawki. ZDMiKP: "Nie warto nawet tego pokazywać - mają zrobić dobrze i wtedy pokażemy".
Przypomnę, że DDR ma prowadzić z lasu z drugiej strony torów i przechodzić przez jezdnie w kierunku Czerskaskiej. Mają być też włączenia w tę DDR z jedni (tak by można było sobie legalnie pojechać od/do Kamiennej. Planów na CPR/DDR do Kamiennej na razie nie ma (i będzie to problematyczne zgodnie ze słowami ZDMiKP).

9. Stojaki rowerowe - w okolicy Starego Portu właściciel pizzeri w uzgodnieniu z miastem przesunął stojaki. I na ich miejsce postawił ogródek. Niby ma być zachowane dojście piesze do bulwarów (którego stojaki dzielnie broniły). Ale jak to wyjdzie w praniu to się okaże.
9.a. Znikną stojaki z Wolna/Swobodna (czy jakoś tak). Nie wiem gdzie to... Podobno teren jest przekazany nowym właścicielom. No i trzeba posprzątać.

10. Skłodowskiej-Curie - nadal brak mocy przerobowych by przetarg ogłosić.

11. DDR wzdłuż budowy na terenie dawnego Torbydu - na razie "mają zostawić teren by się DDR zmieściła".

12. Rondo Jagiellonów: zasygnalizowałem informację o analizie wielokryterialnej. Z ZDMiKP dostaliśmy info, że chyba nadinterpretowano, że na rondzie będzie jakaś infra rowerowa. Chyba przy kolejnym zespole trzeba podjąć jakiś wniosek: "my zespół, chcemy by analiza wielokryterialna przebudowy obejmował infrastrukturę rowerową na Rondzie Jagiellonów".

13. No i jeszcze ciekawostka: kładka esperanto będzie sobie prawdopodobnie stała bez remontu (większego) aż się ją zburzy. A teraz są plany by zbudować kładkę łączącą okolice przystanku Jagiellońska/Łużycka z okolicą Łuczniczki.
No a druga kładka w okolicy TU (co kiedyś tam już wspominano).
Zespół chyba bardziej był za tą pod TU. Albo za budową obu.
Mi się w sumie podoba pomysł tej naprzeciwko przystanku Łużycka - jakie fajne dojście z tramwaju na imprezy... Powiązanie akademików z drugą stroną Brdy.

·
Registered
294 Posts
Adas3 napisał:

4. Mostowa - będzie obnizenie krawężnika gdzieś tutaj: https://www.google.com/maps/@53.1239...7i13312!8i6656
Umożliwi wjazd na CPR po zachodniej stronie mostu Staromiejskiego.
Coś wspomniano o przetargu na DDR w okolicy Placu Teatralnego - ale nie wiem czy, że za niedługo będzie czy coś innego.

A po co tam droga rowerowa na moście? Rzekomo ul. Mostowa ma być niedostępna dla samochodów. Mają się poruszać tylko wyznaczone pojazdy i rowery.

·
adaś z gór
3,996 Posts
Adas3 napisał:.

A po co tam droga rowerowa na moście? Rzekomo ul. Mostowa ma być niedostępna dla samochodów. Mają się poruszać tylko wyznaczone pojazdy i rowery.
Ale tam teraz jest CPR na moście. To jest taka drobna poprawka. O zamknięciu mostu dla ruchu nie było mowy chyba ...

·
adaś z gór
3,996 Posts
Ulica Matuszewskiego (Zachem) w remoncie. Nie da się przejechać rowerem. Ponoć ma być tam droga rowerowa.
Kiedyś tu wrzucałem takie info

Nie było tego tutaj - BPPT przebudowuje/buduje drogi:
http://www.bip.bpp.bydgoszcz.pl/?app=zamowienia&nid=1020&y=2018&status=1&info=2
W tym jest droga rowerowa 2,2m + chodnik 2m (czyli dojazd DDR w stronę Exploseum). Tutaj brak jedynie zjazdów z DDR na dwie boczne drogi - drobnostka. Się zgłosi to może zrobią :)

Oraz buduje skrzyżowanie z planowanym przedłużeniem Grzybowej.

Z tego co wiem to chyba bez DDR - chyba tylko chodnik będzie kiedyś). Na razie i tak samo skrzyżowanie będzie.

Szczegóły - wyciągnięte z przetargu: https://drive.google.com/drive/folders/1YaQ8__Q3pt0PVZw9hVAMBuXeEvLKp5Jd?usp=sharing

·
Registered
419 Posts
W wątku o inwestycjach mieszkaniowych nowa inwestycja AWZ na Focha.
Pytanie, czy w związku z nią powstanie przejezdny odcinek DDR od Marcinkowskiego do bulwaru przy operze (pod mostem), z wjazdem na sam most, czy ciągle będzie trzeba zasuwać z rowerem po schodach?
Bo - jak to określa inwestor - "schodkowe zejście do wody" nie napawa optymizmem...

·
Registered
294 Posts
UWAGA ROWERZYŚCI: ZAMYKAJĄ PRZEJAZD PRZEZ TORY PRZY UL. ZAŚWIAT.

(ze strony ZDMiKP)

Kolejarze będą remontowali przejazd przez ulicę Zaświat

Jak się dowiedzieliśmy podczas spotkania roboczego, przejazd kolejowy przez ul. Zaświat (z dworca kolejowego Bydgoszcz Główna na myjkę kolejową wzdłuż ulicy Artyleryjskiej) wymaga ze strony kolejarzy gruntownego remontu. W związku z tym, przewoźnik, zamknie przejazd przez ulicę Zaświat w miejscu przebiegania przez jezdnię torów kolejowych.
Przejazd zostanie zamknięty w dniach od: 20.06. od godziny 23:45 do 25.06. do godziny 04:00.
W tym czasie, właściciel infrastruktury kolejowej będzie przeprowadzał remont.
Ze swojej strony, przygotowaliśmy dla Mieszkańców miasta, grafy obrazujące przebieg ruchu drogowego w trakcie zamknięcia i prowadzonych robót kolejowych.

·
Registered
143 Posts
Pojawiły się stacje do napraw rowerów opisane jako "Aktywna Bydgoszcz". Na pewno są na:
- Solskiego / Ugory - obok stacji BRA,
- Wrocławska - na przeciwko Park Hotelu,
- Grunwaldzka / Biznes Park - przy stacji BRA.

3961 - 3980 of 4977 Posts