SkyscraperCity banner

3981 - 4000 of 4977 Posts

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,690 Posts
^^
^^

Symptomatyczne, że jako ilustrację infry rowerowej wybrano jedną z bardziej zjeabnych realizacji ostatnich lat :eek:hno:
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,996 Posts
Krótka informacja:
... w nawiązaniu do zapytań p. A. Dziury informuję, że w sprawie:

- Armii Krajowej – wykonawca przedstawił koncepcję, ale nie została jeszcze ona zweryfikowana przez ZDMiKP

- Skłodowska – Curie – nie zostało jeszcze nic uruchomione

- Jeździecka – ZDMiKP zaczyna przygotowywać się do przetargu – prawdopodobnie pod formułą zaprojektuj i wybuduj
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,996 Posts

·
Registered
Joined
·
9,251 Posts
Oby! I niech się od razu weźmie za interpelację i pilnowanie interesów swojego środowiska, nie zadowalając się jakimiś ochłapami typu imprezy czy rywalizację.
Sudecka czeka, Skłodowskiej czeka, Andersa czeka, Fordonska czeka...
 

·
Registered
Joined
·
1,857 Posts
Oby! I niech się od razu weźmie za interpelację i pilnowanie interesów swojego środowiska, nie zadowalając się jakimiś ochłapami typu imprezy czy rywalizację.
Oby nie! To jest karierowicz dyletant. Marzy mu się tylko polityka.
Jaki z niego społecznik widać dobrze na ulicach miasta, ile i jakich mamy dróg rowerowych.
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,996 Posts
Grunwaldzka zakończona pół roku po terminie. Kara? 0 zł


Bydgoscy drogowcy okazali się nad wyraz łaskawi dla wykonawcy przebudowy ul. Grunwaldzkiej od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Choć inwestycja zakończyła się pół roku po pierwotnym terminie, nie naliczyli ani grosza kary.

Inwestycja, której głównym celem była budowa dróg rowerowych (zakres prac obejmował szereg innych zadań, m.in. przebudowę ronda Grunwaldzkiego) od początku okazała się pechowa. Przetargi na nią odbywały się w 2018 r., roku wyborów samorządowych, co wykonawcy skrzętnie wykorzystywali. Wobec kryzysu na rynku firm budowlanych to oni dyktowali warunki.
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgos...akonczona-pol-roku-po-terminie-kara-0-zl.html
 

·
Registered
Joined
·
143 Posts
A takie tam o glinkach...
Nie rozumiem, dlaczego łatwiej jest wydawać z kasy miasta niż z kasy inwestora budowy Lidla? Przeciez DDR powinno tam byc, na Dąbrowa też były planowane! Inwestor powinien wybudiwac nie tylko chodniki, azyle, jezdnię, ale także DDR jako naturalna kontynuacja tego co już jest... A później jeszcze raz dozgrzebane będzie, bo budowana DDR będzie... Kiedyś...
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,996 Posts
Jakoś spamuję ten wątek chyba ;]

Wiślana trasa rowerowa. Jest prowadzony audyt tej trasy i firma, która to robi pytała o ewentualne zmiany trasy na terenie Bydgoszczy. Sugerowała wpisanie tej trasy na teren śluz Brdyujście. Teraz trasa biegnie walami nad Wisłą, Fordońską, rejewskiego, lewinskiego, sporną i toruńska.
Po zmianach sugerowanych ma iść właśnie przez teren śluz (ale to jest tylko sugestia i nie wiadomo co na to Wody Polskie).
A zespół zgłosił jeszcze potrzebę powiązania tej trasy z Wielką Petlą Fordon (projekt BBO), trasą bulwarami do centrum oraz bulwarami Fordonu itp.
Ja dorzucilem okolice Wyszogrodu za młynami oraz przedłużenie ulicy Brzegowej na końcu Fordonu (po polach wzdłuż brzegu Wisły) .

Armii Krajowej. Poznaliśmy koncepcję ddr na tym wiadukcie. Nie ma źle. Uwagi były takie by z zawijasa po drugiej stronie wiaduktu można było też pojechać na wprost w las. Dodatkowo sugestia by zawijas był CPR o szerokości 3m a nie jak jest w projekcie 2,5m. Po stronie Bydgoszczy są osobne ddr, oraz pochylnie dla niepełnosprawnych przy przejściu przez Wyszyńskiego.
Lącznice Modrzewiowej będą miały 4,5m szerokosci (czyli po jednym pasie).
Z ciekawostek - działka z nowym Intercorem chce powiązanie z łacznicą. Czyli może kiedyś i tak przebudowa tu będzie jeszcze. Był też wniosek o powiązanie tych dróg z Kamienną.

Pomorska kontraruch - policja opiniuje. W okolicy tygodnia ma być opinia.

Skłodowskiej Curie - niby się ma coś w końcu zadziać. Info we wrześniu.

Jezdziecka - niby wójt Osielska nie ma na wkład własny (hmm... A ostatnio było info, że przetarg jest w przygotowaniu).

Sudecka. Sens słów Prez. Kozlowicza "chyba trzeba coś tam zrobić bo jest duże ciśnienie społeczne na to połączenie". Czy jakoś tak.

Przejazd przez Focha/plac Teatralny. Zasygnalizowałem, że im dłużej się na ten projekt patrzy tym większej ilości osób się on nie podoba. I że może trzeba go wyłączyć z aktualnych projektów i to zaprojektować na nowo?
I chyba jakaś wstępną zgoda była, bo opera zmienia układ, bo awz, bo mpu chce zmienić klasę drogi itp.

Przekazano dane dot. ilości osób na Sulkowskiego/Kamienna (jutro ma być elektronicznie to podrzucę wtedy).

Potem był przejazd rowerowy i i dyskusja o Mostowej/Teatralnym (jakiś pomysł jest), schodach na Starym Porcie (przy Brdzie),
Ossolińskich (może parkowanie z chodnika na jezdnię plus pasy rowerowe) oraz o znakach na chodniku w okolicy Kamienna/Wyszyńskiego.

Jak coś minąłem to Montenegro dopisze chyba ;]
 

·
Registered
Joined
·
294 Posts
Jechałem dziś ul. Zygmunta Augusta. Miałem czerwone światło przez ul. Warszawską. Spojrzałem na trzy przejazdy rowerowe, które prowadzą do Pesy. Nie widziałem zielonych świateł ale paliły się trzy żółte ostrzegawcze. Sądzę, że zrobiono porządek z tymi światłami.
 
3981 - 4000 of 4977 Posts
Top