SkyscraperCity banner

4001 - 4020 of 4979 Posts

·
adaś z gór
3,998 Posts
Jechałem dziś ul. Zygmunta Augusta. Miałem czerwone światło przez ul. Warszawską. Spojrzałem na trzy przejazdy rowerowe, które prowadzą do Pesy. Nie widziałem zielonych świateł ale paliły się trzy żółte ostrzegawcze. Sądzę, że zrobiono porządek z tymi światłami.
Od kilku miesięcy jest tam możliwy przejazd i przejście "na raz" na zielonym. :)

·
Registered
175 Posts
Jakoś spamuję ten wątek chyba ;]
Sugerowała wpisanie tej trasy na teren śluz Brdyujście.
Tamtędy obecnie da się rowerem przejechać z Witebskiej do Toruńskiej czy pozamykane/zakazy ?

Edit: byłem, zobaczyłem, brama na pilota, zamknięta (od strony Witebskiej). Jest tylko dojście do dawnego miejsca bytności przystanku tramwaju wodnego.

·
Registered
294 Posts
Jechałem dziś ul. Harcerską i potem w las do drogi rowerowej Fordon - Myślęcinek. Przecinałem drogę pożarową nr 6 i oko mi zbielało. Została utwardzona (nie asfaltem) i wygląda jak autostrada.

·
adaś z gór
3,998 Posts
Jakiś czas temu taki w miarę dobry asfalt był na tym odcinku jak na zrzucie. Jak piszesz o Harcerskiej to znaczy, że nr 6 jest cała afaltowa (czy też jakaś taka mocno utwardzona). Od Armii Krajowej do Jasinieckiej?

·
Registered
294 Posts
Jadąc przez to skrzyżowanie stanąłem na chwilę. Jak daleko sięgnąć wzrokiem w lewo i prawo była utwardzona. Powtarzam to nie asfalt. Od krajowej piątki jest tam asfalt do pewnego miejsca, tak jak zaznaczone na mapie.

·
Registered
175 Posts
Utwardzone jest od 5ki do miejsca gdzie idzie linia wysokiego napięcia (z 100m przed Jasiniecką). Kilkaset m od 5ki ta droga jest z kamyczków ubitych i trochę wygląda to jak rozsypujący się (ale dobrze ubity) asfalt. Reszta drogi to wysypane kamyczki z czymś białym (cement dla związania?) - nie znam się na technologii robienia takich dróg.

Po obu jechało się bardzo dobrze.

Dziś ciężki sprzęt był na miejscu - koparka (nic nie robiła), walec (jeździł utwardzając "białą" część) oraz sprzęt lekki tj pan z łopatą poprawiający mini rów z boku tej utwardzonej drogi.

Część od Gdańskiej do 5ki bez zmian - kamieniste wertepy.

·
Registered
252 Posts
Dziś ciężki sprzęt był na miejscu - koparka (nic nie robiła), walec (jeździł utwardzając "białą" część) oraz sprzęt lekki tj pan z łopatą poprawiający mini rów z boku tej utwardzonej drogi.

Czy to utwardzenie nie jest przypadkiem wykonane jako droga technologiczna do obsługi budowy linii wysokiego napięcia? Na Łęgnowie część dróg wyłożono w tym celu grubymi blachami stalowymi - nie wiem, czy już je zdemontowano.

·
Registered
294 Posts
Jakby to nie można było od razu to zrobić. Po każdej oddanym odcinku drogi rowerowej, ci co budowali, powinni wsiąść na rowery i się przejechać.

·
Registered
252 Posts
Jakby to nie można było od razu to zrobić. Po każdej oddanym odcinku drogi rowerowej, ci co budowali, powinni wsiąść na rowery i się przejechać.
Gwoli wyjaśnienia: Tak właśnie było, wsiedli na rowery... A technologia budowy DDR na takich obiektach jest dużo bardziej skomplikowana i dająca nierówności, bo betonu chodników nie można rozkładać rozściełarkami. Stąd tyle poprawek w takich miejscach. Ale to nie jest usprawiedliwienie, oczywiście.

·
Registered
421 Posts
Gwoli wyjaśnienia: Tak właśnie było, wsiedli na rowery... A technologia budowy DDR na takich obiektach jest dużo bardziej skomplikowana i dająca nierówności, bo betonu chodników nie można rozkładać rozściełarkami. Stąd tyle poprawek w takich miejscach. Ale to nie jest usprawiedliwienie, oczywiście.
I tak zaskoczyli, że tak szybko biorą się do poprawek.

·
adaś z gór
3,998 Posts
Taka ciekawostka z bloku Sens na Paderewskiego/Chodkiewicza. Są stojaki rowerowe przy wejściach. Z jednej strony nawet są pod dachem. :)

Problematyczny pewnie będzie dojazd bo przez parking ze szlabanem lub przez trawnik ;]

·
Bicycle Rider
2,690 Posts
^^

Niestety, jak długo aplikacja nie będzie miała podstawowej funkcjonalności w stylu import aktywności to zasięg akcji będzie mocno ograniczony.
Wielu aktywnych rowerzystów rejestruje swoje jazdy za pomocą smartwatchy, zegarków sportowych, popularnych programów jak Strava i Endomondo i nie będzie odpalała dwu aplikacji jednocześnie...

·
Registered
9,257 Posts
Utwardzone jest od 5ki do miejsca gdzie idzie linia wysokiego napięcia (z 100m przed Jasiniecką). Kilkaset m od 5ki ta droga jest z kamyczków ubitych i trochę wygląda to jak rozsypujący się (ale dobrze ubity) asfalt. Reszta drogi to wysypane kamyczki z czymś białym (cement dla związania?) - nie znam się na technologii robienia takich dróg.

Po obu jechało się bardzo dobrze.

Utwardzenie nastąpiło przez przebudowę tej drogi pożarowej. Słuszny ruch - podczas pożarów lasu w Fordonie doszło do zakopania się ciężkich pojazdów, więc takie ułatwienia są niezbędne. Tę drogę zawsze lubiłem, ale przydałby się bezkolizyjny, legalny przejazd przez DK 5.

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/px_d...zamowienia_publiczne/pg_201903270466646319444

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/r...zamowienia_publiczne/pg_201903270466646319444

4001 - 4020 of 4979 Posts