SkyscraperCity banner

4041 - 4060 of 4983 Posts

·
adaś z gór
4,001 Posts
Oo... Zaskoczenie :)

http://zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/zamow...ych-w-bydgoszczy-w-ul-kruszwickiej-i-ul-focha

Przebudowa dróg rowerowych w Bydgoszczy w ul. Kruszwickiej i ul. Focha

z podziałem na zadania:

ZADANIE 1 – „Przebudowa z rozbudową ulicy Kruszwickiej oraz ronda Poznańskiego w Bydgoszczy z budową infrastruktury dla ruchu rowerowego";

ZADANIE 2 – „Przebudowa z rozbudową ulicy Focha wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Gdańską, Mostową i Jagiellońską w Bydgoszczy oraz budową infrastruktury dla ruchu rowerowego" z wyłączeniem rejonów:
Placu Teatralnego – przystanek wiedeński, most Solidarności i powiązania z ul.Marcinkowskiego oraz Wybrzeżem im. Prezydenta Gabriela Narutowicza.
Trochę dokumentacji łatwo dostępnej jest tutaj: https://drive.google.com/open?id=0B3heYeLiTrJbUTNwRUFSMU5rakQwMllQZDlWX3M0T1UyMWpF

Pełna dokumentacja na stronie przetargu.

ZADANIE nr 1 podzielone jest na 2 etapy:
ETAP 1 :
• Wszystkie pozostałe prace nieobjęte Etapem 2,
• Obejmuje zakres robót objętych projektem w lokalizacjach poza jezdnią wzdłuż ul. Kruszwickiej (w pasie zieleni ) w lokalizacji od ronda Grunwaldzkiego do Ronda Poznańskiego
• Obejmuje zakres robót objętych projektem w lokalizacjach poza jezdnią wzdłuż ul. Poznańskiej
z towarzyszącym im uzbrojeniem
• (realizację Etapu 1 dla ZADANIA 1 - zaplanowano w 2019r.w czasie maksymalnie 3 miesięcy od dnia podpisania umowy,. Termin wykonania Etapu 1 nie podlega ocenie)

ETAP 2:
• Obejmuje zakres robót objętych projektem polegający na przebudowie z rozbudową ronda Poznańskiego
z wlotami z wyłączeniem zakresu robót objętych projektem w lokalizacjach poza jezdnią wzdłuż ul. Poznańskiej z towarzyszącym im uzbrojeniem
• Obejmuje zakres robót objętych projektem w jezdni ul. Kruszwickiej na długości około 167 m z towarzyszącym im uzbrojeniem, na który składa się:
• wykonanie zatoki autobusowej,
• nakładki z warstwy ścieralnej o długości około 50m na ul. Kruszwickiej
• nakładki z warstwy ścieralnej i wiążącej jedni w obszarze supermarketu o długości około 30m
• (realizację Etapu 2 dla ZADANIA 1 - zaplanowano w 2020r. w czasie maksymalnie od ukończenia etapu 1 dla Zadania 1 do 29.05.2020r. Termin wykonania Etap 2 nie podlega ocenie)
Zadaniem objęto odcinek o długości ok. 752 m od ronda Grunwaldzkiego do skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Gdańską z wyłączeniem rejonów: Placu Teatralnego -przystanek wiedeński, most Solidarności i powiązania z ulicą Marcinkowskiego oraz Wybrzeżem im. Prezydenta Gabriela Narutowicza
ZADANIE 2, obejmuje zakres robót objętych projektem tj.:
• obejmujących skrzyżowanie ulicy Mostowej ( z wyłączeniem rejonu Placu Teatralnego -przystanek wiedeński)
• Obejmuje zakres robót objętych projektem od ronda Grunwaldzkiego do mostów Solidarności,
• realizację ZADANIA 2 zaplanowano w 2020r.w czasie maksymalnie od 29.05.2020 do 31.08.2020r. Termin wykonania ZADANIA 2 nie podlega ocenie
(...)
Harmonogram należy przedstawić dla Zadania nr 2 - w 2020 roku , w czasie od 29.05.2020 do 31.08.2020r.

·
urodzony w Bydgoszczy
1,802 Posts
^^ Ile to lat (chyba z pięć) leżało w szufladzie i czekało na swój czas.

·
Registered
294 Posts
Po co ta wysepka Szubińska / Stroma?

Droga rowerowa między Grudziądzką a Poznańską?

Krzywizna drogi na Placu Poznańskim (strona południowa)?

Krzywizna drogi przy Sanatoryjnej?

·
Registered
9,807 Posts
Mnie cieszy chociaż to o co walczyłem od pierwszego dnia w Radzie Esetyki. Ral 7021 na tych paskudnych barierkach.

Wiem, że chodzi o kat najazdu na przejazd, ale krzywizna na południu Pl. Poznańskiego wygląda kuriozalnie.

·
urodzony w Bydgoszczy
1,802 Posts
Po co ta wysepka Szubińska / Stroma?
Pamiętam że walczyliśmy wtedy o likwidację każdej wysepki na każdym rondzie bo to utrudnia ruch pieszym i rowerzystom wówczas gdy jest sygnalizacja.Tu konkretnie problemem jest ostry kąt między Szubińską i Stromą.

Dobrze że udało się przesunąć na Kruszwickiej ddr bliżej jezdni, bo wiadomo że piesi wolą chodzić prosto a nie zygzakiem.

EDIT:
Szkoda że nie udało się wymusić na ZDMIKP przedłużenia ciągu pieszo-rowerowego pod Szubińską bo tam i tak wielu będzie podjeżdżało ze względów na bezpieczeństwo.

·
Zgroza powiatowa
568 Posts
I znów ścieżki rowerowe zamiast pasów rowerowych. To miasto skutecznie zniechęca do rowerów i komunikacji miejskiej.
Czy w tym miejscu pasy rowerowe byłyby dobrym rozwiązaniem? Nie. Infrastruktura rowerowa jest dla wszystkich, i tutaj nie widzę możliwości, aby klient wracający z Geanta na Szwederko jechał pasem rowerowym na trzypasmowej drodze krajowej, mocno obciążonej ruchem, pod górę. Warto kiedyś stanąć na Grunwaldzkim przy ścieżce i poobserwować, kto rzeczywiście w tym rejonie porusza się na rowerach i czy rzeczywiście na pasie rowerowym czułby się tu bezpiecznie.

·
adaś z gór
4,001 Posts
No trochę z dużym opóźnieniem opiszę co było na poprzednim zespole rowerowym.
1. Pojawił się temat Sudeckiej. Wywołany przez Prezydenta Kozłowicza. Bo odpowiadał na interpelację, bo jest to temat medialny, bo przydałoby się to zrobić... Itp. Tylko w sumie nie wiem jaki był cel tej wrzutki... Zespół może miał powiedzieć "nie róbmy Skłodowskiej a róbmy Sudecką"? Bo się wątek urwał. Pokazałem koncepcję ze swojego Google Drive ;] bo ZDMiKP nie miał co pokazać ;]
2. Sudecka wyewolułowała w dyskusję o Fordońskiej, Bulwarach, Nakielskiej, itp... Ale też bez większego celu.
3. Zdecydowano, że na następnym zespole ktoś z ZDMiKP przedstawi plany dot. Infry rowerowej. I wtedy będzie większa dyskusja... Co, kiedy i jak powstanie...
4. Wojtek Bulanda wrzucił temat dot. Nakielskiej - dlaczego tam są ddr a nie pasy rowerowe. I czy zespół to opiniował. Hmm... Nie wiem czy już nie za późno na takie zmiany... Ale ma być sprawdzone czy można jeszcze coś zmienić. No i czy zespół to jakoś opiniował. Mi się wydaje, że były duże konsultacje społeczne z 4 wariantami. Wybrano wariant buspasy i ddr.
5. Pomorska kontraruch “opinia policji już powinna być "...
6. Kiedy Skłodowskiej Curie - "na kolejnym spotkaniu będzie więcej szczegółów"
7. Kiedy Jeździecka - "poszło pismo w sprawie wodociągów do Gminy Osielsko... Może dzięki temu uda się jakoś ruszyć ddr". Nie do końca rozumiałem o co chodzi z pismem...
8. BRA - jedno spotkanie (chyba listopad) powinno być poświęcone BRA. Przetarg musi być ogłoszony wiosną.
9. Kruszwicka i Focha - ma być sprawdzone czy uwagi zespołu są wprowadzone do dokumentacji. Bo było trochę uwag.
10. Zasugerowano by Bydgoszcz "przeszkoliła" okoliczne gminy ze standardów rowerowych. Ma być jakieś spotkanie dla gmin Metropolii Bydgoskiej pokazujące własnje jak powinni budować dobre drogi rowerowe...
11. Było też trochę o drobnicy: pochylnia na schodach przy starym porcie oraz sprawdzenie przejazdu obok pizzerii na starym porcie. Mają sprawdzić.

Pewnie coś jeszcze było, ale już nie pamiętam...

Drobnostki pozazespolowe to wyszlifowanie krawężników na Sulkowskiego/Kamienna oraz zaświat/artyleryjska.

No i można zerknąć też na uwagi RO Bartodzieje dot. Trasy Skłodowskiej-Curie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=490110188206808&id=423466364871191

·
adaś z gór
4,001 Posts
A jakie kryterium musi być spełnione, aby takie szlifowanie zostało wykonane?
Nie wiem... Ja pisałem, że jest niefajnie... To jakoś się w końcu udało im to zrobić.
Pewnie trzeba zgłosić ;]

·
urodzony w Bydgoszczy
1,802 Posts
^^
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler w sierpniu po raz kolejny złożył interpelacje do prezydenta w tej sprawie. Tym razem zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz oprócz standardowej informacji, ze są inne priorytety w polityce rowerowej stwierdza, że budowa wspomnianego 500 metrowego odcinka drogi rowerowej, będzie zaproponowana do budżetu miasta na 2020 rok. I to jest jakiś konkret, bowiem do tej pory nie były przedstawiane żadne orientacyjne termny.
Ale czy jest już projekt tego odcinka, czy trzeba będzie czekać na pieniądze z budżetu na 2020 rok na zaprojektowanie a budowa się znów odsunie.

Tak samo było z Kruszwicką i innymi projektami z pierwszego pakietu. Projekty były przedstawione już w 2014 roku a budowa dopiero teraz, mimo że zapewniał Prezydent Kozłowicz, iż pieniądze w budżecie na ten cel są, ale brak mocy przerobowych i budowa się odsuwała w czasie.

4041 - 4060 of 4983 Posts