SkyscraperCity banner

4901 - 4920 of 4979 Posts

·
Registered
1,747 Posts
Nie ma szans, że kładka powstanie nad torami francuskimi za 2-3 lata i to w budżecie 6-7 mln. Na własne życzenie rowerzyści zablokowali sobie (ponownie) rozwój infrastruktury na długie lata na osiedlach i między sąsiednimi osiedlami, czyli tam gdzie są użytkownicy, których trzeba przekonywać. Nikt nie wybierze roweru wzdłuż ruchliwej Fordońskiej, jeśli po Fordonie nie ma jak jeździć na najprostszych trasach typu "dom - zakupy", nie mówiąc że nie ma jak do tej Fordońskiej dojechać.

·
Registered
64 Posts
Nie ma szans, że kładka powstanie nad torami francuskimi za 2-3 lata i to w budżecie 6-7 mln. Na własne życzenie rowerzyści zablokowali sobie (ponownie) rozwój infrastruktury na długie lata na osiedlach i między sąsiednimi osiedlami, czyli tam gdzie są użytkownicy, których trzeba przekonywać. Nikt nie wybierze roweru wzdłuż ruchliwej Fordońskiej, jeśli po Fordonie nie ma jak jeździć na najprostszych trasach typu "dom - zakupy", nie mówiąc że nie ma jak do tej Fordońskiej dojechać.
A co ty byś chciał żeby w fordonie wszedzie byly ddr że nie ma jak jezdzic dom - zakupy? Rowerzysci sami sobie winni, maja prawo jezdzic jezdnia a ciagle sie boja niewiadomo czego.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,214 Posts
Wsiądź na rower to się dowiesz czego się boją. Ilość agresji na naszych drogach, ilość miejsc z bardzo ograniczoną widocznością, ilość oszołomów zajmujących infrastrukturę rowerową czy to parkowaniem czy nawet jazdą. To wszystko razem sprawia, że po jezdni (przepisowo) jeździć jest po prostu niebezpiecznie.

·
Registered
68 Posts
Szkoda, że ciągle przesuwa się wizja budowy ddr na ul. Sudeckiej. Od ul. Tatrzańskiej do początku ddr na Jarużyn nie ma nawet jak objechać. Ulica wąska, a po zbudowaniu obwodnicy stała się wylotówką z Fordonu i ruch na niej jest spory. W porównaniu z tym stanem, ddr na Jarużyn oddzielona ładnie od jezdni i oświetlona LEDami jest jak strzał w pysk dla Bydgoszczy. Zazdroszczę infry rowerowej w obrębie Jarużyna i dalej na Niwy, Wilcze i Osielsko.

·
Registered
17 Posts
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Faktycznie kiepsko to wygląda (ogólnie), a z mojej perspektywy bardzo źle. Zaproponowane rozwiązania - nadłożenie 20-30 km lub turlanie się nieutwardzonymi serwisówkami - są mi wybitnie nie na rękę. Pewnie skończy się przejazdem na ryzyko - będzie to zapewne poranek w dzień wolny od pracy, więc może panom z Ruchu Drogowego nie będzie się akurat chciało tam jeździć ;)
Po otwarciu zachodniej obwodnicy w ciągu S5 z tego co kojarzę DK25 ma być trasowana po obwodnicy właśnie (S10-->S5) - może to wpłynie na zmianę oznakowania i usunięcie tego zakazu? W gruncie rzeczy jest on tam jednak dość absurdalny, jeżeli wskazaną alternatywą jest dziurawa leśna droga, po której poruszanie się niektórymi typami rowerów jest trudne / niemożliwe.

·
adaś z gór
3,998 Posts
A ja trochę nie całkiem w temacie w temacie, ale blisko ;) Poniżej wizualizacja Panoramy Wiślanej w Fordonie

993672

Wg planu zagospodarowania tam przebiegać ma ciąg-pieszo rowerowy. Ciekawi mnie czy taki ciąg będzie musiał wykonać deweloper, czy miasto. A jeżeli deweloper to czy będzie się musiał stosować do standardów rowerowych. Tam jest zaplanowana trasa EuroVelo nr 9.

Z UM mam informację taką:
Bydgoszcz, dnia 5 stycznia 2021 r. BKS.I.1431.494.2020

W nawiązaniu do wystosowanego przez Pana wniosku o udostępnienie informacji – treść poniżej – wyjaśniam, iż wniosek o pozwolenie na budowę na działkach 178/7 i 184 w obrębie 342 jest aktualnie procedowany w tut. organie. Z przedłożonego projektu zagospodarowania terenu wynika, iż na wnioskowanych działkach jest wskazany ciąg pieszy, ale nie zostały zawarte informacje czy będzie on ogólnodostępny. Natomiast miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Fordon-Wyszogród” w Bydgoszczy, zatwierdzony Uchwałą Nr XLIX/1013/17 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 27 września 2017r., określa orientacyjny przebieg ciągów pieszo-rowerowych, które zostały wskazane na projekcie zagospodarowania terenu.

z poważaniem

Rafał Rospenda
Biuro Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Bydgoszczy

·
Registered
421 Posts
Pewnie skończy się przejazdem na ryzyko - będzie to zapewne poranek w dzień wolny od pracy, więc może panom z Ruchu Drogowego nie będzie się akurat chciało tam jeździć ;)
Panowie (i panie) z drogówki krążą tam od świtu do nocy często na 2 fury naraz. W kółeczko. Nieoznakowana bordowa Brava i granatowe BMW. Do tego na wjeździe do miasta, ale jeszcze na zakazie często stoi oznakowany patrol.
Aleja snajperów.
Jeszcze 3-4 lata temu jeździłem tam 5 razy w tygodniu i byłem kompletnie ignorowany, ale od ok 2 lat są w chuj upierdliwi i najlepsze na co możesz liczyć to pouczenie. Niezgłębione potrzeby budżetu trzeba zaspokoić.

·
Registered
15 Posts
W związku z zamknięciem TU wzdłuż Brdy też nie przejedziemy: "- Zamknięte zostaną również dla ruchu pieszego i rowerowego przestrzenie zlokalizowane po obu stronach rzeki oraz wyłączony fragment rzeki Brdy bezpośrednio pod mostem."

·
adaś z gór
3,998 Posts
Wydaje mi się, że jest teraz niepowtarzalna okazja na wymalowanie pasów rowerowych na Toruńskiej m.in. pod mostem.
Szybki projekt, żółta farba i zrobione. A po paru miesiącach biała farba...

·
Registered
1,747 Posts
A nie dotknie. Pieszych i rowerzystów tak, ale samochodziki, jak tak można? Żyjemy w Bydgoszczu, przypominam. Od dziś stolicy Sto Lat Planowania :D

·
Registered
987 Posts
Ile jeszcze na naszym zakuprzu będzie wygrywać postawa, że skoro nie możemy zatrudnić inżyniera nadzoru w pieniądzach, które oferujemy, to oznacza, że kandydaci mają zbyt wysokie wymagania? Miasto do organu nadzoru powinno zatrudniać doświadczonych inżynierów, tak trudno to zrozumieć? Jak nie ma nadzoru, to wykonanie się sypie, zarząd miasta słyszał w ogóle o systemie zarządzania jakością, ISO 9001, co najmniej?

A teraz wychodzą takie oszczędności.

4901 - 4920 of 4979 Posts