SkyscraperCity banner

4961 - 4980 of 5117 Posts

·
adaś z gór
4,060 Posts
Na Kapuściskach zaczynają budować Lidla. Orientujecie się czy wykonawca zobowiązany jest do pociągnięcia kawałka DDR?
Niestety nie :/ Wjazd do Lidla będzie chyba od Szarych Szeregów.

1139478

1139494

·
Bicycle Rider
2,719 Posts
Od dzisiaj rusza BRA, ku memu zdziwieniu musiałem założyć nowe konto i doładować nowymi środkami. Rozumiem że te, które były na starym przepadły?

I czy ktoś wie, kiedy Miasto zamierza usunąć zwały piachu, szkła i innych śmieci z DDR/CPR?

·
Registered
25 Posts
Ul. Rynek 🚲 ↔ (po stronie więzienia)

Ul. Sikorskiego 🚲↔

Ul. Kapeluszników 🚲↔

Jeśli chodzi o ul. Rynek. Po stronie pomnika nie ma kontraruchu. Po stronie kościoła - nie wiem.
Fajnie, że idea kontraruchu rowerowego rozwija się w naszym mieście i przybywają nowe ulice, gdzie możemy jeździć pod prąd. Ale mimo wszystko te wymienione powyżej to nie oszukujmy się nie są szczególnie istotne dla rowerzystów. Kiedy miasto zacznie podejmować odważniejsze decyzje? Kiedy np. ulica Bełzy doczeka się kontraruchu? Tam aż się prosi o chroniony kontrapas pomiędzy parkującymi samochodami a chodnikiem. Tym bardziej, że ulica Jaru Czynu Społecznego, na której jest CPR ma być remontowana ze środków Budżetu Obywatelskiego, a dodatkowo ten nieszczęsny krawężnik przy zjeździe z DDR ma być w końcu obniżony.

·
Bicycle Rider
2,719 Posts
1150442

·
Registered
1,346 Posts
Ja mam taką propozycję, żeby zeszlifować kocie łby na Gimnazjalnej, Placu Wolności, Reja, Pomorskiej itd.

Obecnie jeżdżenie nieamortyzowanym rowerem miejskim po tych nawierzchniach to sport ekstremalny.

Przykład z Poznania.

Tam akurat chyba była wymiana bruku na zeszlifowany. Zastanawiam się czy można zeszlifować stary bruk.

Może też warto dodać do standardów rowerowych, żeby wszelkie nawierzchnie brukowe były szlifowane na płasko?

·
Registered
302 Posts
Nie było pisane. Chciałem wcześniej o tym pisać ale jakoś zapomniałem. Przy ul. Grunwaldzkiej na moście zainstalowano rynny.

·
Registered
1,346 Posts
Nawet jestem w stanie zrozumieć konserwatora na Mennicy czy Długiej ale chyba nie chce staromiejskich reguł ochrony konserwatorskiej stosować w całym mieście? Reja czy Pomorska to nieco inny obszar.

·
Registered
152 Posts
Kiedy np. ulica Bełzy doczeka się kontraruchu? Tam aż się prosi o chroniony kontrapas pomiędzy parkującymi samochodami a chodnikiem.
Jak byś to rozwiązał niby jako chroniony kontrapas? Jak to oznakujesz niby? Zdmikp ma problem by oznakowywać normalny kontrapas a tu takie coś dajesz? Na Bełzy jest miejsce by zrobić normalny kontrapas od ul. Spokojnej aż do r. Toruńskiego pomiędzy parkującymi samochodami i zwykłym pasem dla samochodów do góry. Wielokrotnie widziałem rowerzystów jadących w dół aż na sam dół do r. Toruńskiego i tak też powinna być przygotowana i infrastruktura. Kiedyś coś przebąkiwali, że do Jaru Czynu Społecznego. Czemu nie do r. Toruńskiego?

A w sprawie Mazowieckiej proponuję by zespół rowerowy trzymał rękę na pulsie, bo niedługo MWIK rozryje ulice, a potem mają być remontowane chodniki i ponoć zmiany w oznakowaniu, aby zepchnąć samochody nieco z chodników. I dalej pytanie, czy jak to zrobią będzie miejsce na wpuszczenie rowerzystów jak osobny pas lub kontrapas? Lepiej się dowiedzieć, by zrobić to za jednym zamachem, raz wydając pieniądze w zmiany w oznakowaniu. Choć to przecież Zdmikp...

·
Registered
152 Posts
A to zwracam honor, pomyliły mi się Jaru Czynu Społecznego z Kubusia Puchatka ^^ obie prowadzą z góry. Oby powstało 😊

·
Registered
25 Posts
Chroniony pas rowerowy to bezpieczeństwo rowerzystów - nie jedziesz na czołówkę z samochodem i nie obawiasz się, że ktoś włączający się do ruchu z miejsca parkingowego nagle Cię rozjedzie. Oczywiście istnieje ryzyko, że oberwiesz drzwiami od wysiadającego kierowcy, ale moim zdaniem, prędzej taki roztargniony Cię zobaczy niż faktycznie uderzy. Oznaczenie na to na pewno się jakieś znajdzie, trzeba tylko chcieć.

Nie wierzę w to, że powstanie tam kontrapas. Najprawdopodobniej tylko kontraruch przez co nadal będzie dochodziło do wielu konfliktów z jeżdżącymi na pamięć szeryfami. Zdarzyło mi się kilka razy zjeżdżać przy obecnej organizacji ruchu pod prąd i nie były to najprzyjemniejsze chwile. Jeżdżę ulicą Spokojną do Toruńskiej, gdzie przejazd przez torowisko i wjazd na DDR to mordęga.

Trzeba się jeszcze zastanowić jak ma być rozwiązane zakończenie kontraruchu/kontrapasa na skrzyżowaniu z Jaru Czynu Społecznego - przejazd rowerowy? Skrzyżowanie?

·
Registered
1,807 Posts
Na Bełzy to w pierwszej kolejności przypominam, że nie ma chodnika PO STRONIE domów, a jest pas parkowania na pół szerokości jezdni...

·
Registered
152 Posts
Na Bełzy to w pierwszej kolejności przypominam, że nie ma chodnika PO STRONIE domów, a jest pas parkowania na pół szerokości jezdni...
Kłamstwo, pas do parkowania w żadnym miejscu nie dochodzi do połowy szerokości jezdni - ma 2 m szerokości. A reszta, chyba ok. 5 m jest pozostawione na pas ruchu dla samochodów pod górkę.
Jeśli rzeczywiście jest tam 5 m, to idealne miejsce by wprowadzić 1,5 m kontrapasa i 0, 5 m jako bufor do pasa postojowego, a 3 m dla samochodów. Wprowadzenie kontraruchu byłoby kompletnym bezsensem, że względu na fakt, że Bełzy jest ważna ulicą, a nie lokalną, osiedlową, na której można by na dłuższym odcinku wprowadzić ograniczenie prędkości do 30 km/h. Przypomnę, że 30 km/h to prędkość maksymalna dla zastosowania kontraruchu

·
Registered
1,807 Posts
To taka alegoria, paralela, hiperbola :D
Wszystko ok, ale najpierw chodnik ludziom pod domem, w XXI wieku...

BTW. Komuś się udało zainstalować tę aplikację do BRA2021 - FreeBike czy jakoś tak? Jest jakiś manual? U mnie owszem pobiera i instaluje raczej prawidłowo, ale nie idzie jej otworzyć, kręci w kółko...

4961 - 4980 of 5117 Posts