SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1889 Posts

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
18,852 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chyba już czas, żeby inwestycje biurowe miały osobny wątek. Po co mają się mieszać z innymi inwestycjami.
Oczywiście wrzucamy tutaj tylko inwestycje które nie mają swojego wątku, obojętnie czy leżą na Starym Mieście, czy w Fordonie.
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
18,852 Posts
Discussion Starter · #2 ·

·
Registered
Joined
·
2,439 Posts
Jak już jest wątek o biurowcach to:Nowoczesny biurowiec już jest, chętnych na wynajem - brak

Nowoczesny biurowiec Idea Przestrzeń Biznesu ma być oddany do użytku już za kilka tygodni, ale prawdopodobnie większość biur będzie pusta. Nie ma wielu chętnych na wynajem powierzchni.

Idea Przestrzeń Biznesu to biurowiec o podwyższonym standardzie zlokalizowany przy ul. Bydgoskich Przemysłowców w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Budynek składa się z sześciu kondygnacji, liczących łącznie ponad 7 tys. m kw. Na najemców czeka ponad 4 tys. m kw. powierzchni biurowych wraz z infrastrukturą oraz garażem podziemnym i naziemnym. W budynku znajdą się profesjonalne sale konferencyjne, lunch bar oraz lobby recepcyjne.

Jest tylko jeden problem - biznesmeni omijają to miejsce z daleka.

Inwestor budowy, czyli spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, w której miasto Bydgoszcz ma 94,5 proc. udziałów, rozwiesiła billboardy, zachęcających do wynajęcia biura w Idei. Wszystko na nic. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej biurowca, wynika, że nikt nie zarezerwował jeszcze powierzchni biurowej. Zajęty jest tylko lunch bar, jedno pomieszczenie zarezerwował też BPPT.

Agnieszka Sobocińska, specjalistka ds. projektów BPPT przekonuje, że na stronie Ideapb.pl nie ma aktualnych danych dotyczących powierzchni udostępnianych klientom i że chętnych jest więcej. - W tej chwili w budynku Idea już 10 firm zarezerwowało 633 m kw. powierzchni biurowej. Dodatkowo prowadzimy negocjacje z klientami zainteresowanym wynajęciem kolejnych 262 m kw. - zapewnia.

Ale jeśli nawet wszystkie prowadzone przez BPPT negocjacje zakończą się sukcesem, to i tak aż trzy czwarte budynku pozostaną puste.

- Dla miasta to porażka. Prywatny inwestor nie zdecydowałby się na wbicie pierwszej łopaty, jeśli nie miałby podpisanej umowy na minimum 30 proc. powierzchni - mówi właściciel jednego z bydgoskich biurowców, który pragnie zachować anonimowość. - Miasto nie powinno z pieniędzy podatników budować biurowców. Przecież to zadanie dla prywatnych przedsiębiorców. W mieście nie brakuje przecież chętnych. Niebawem ruszy budowa kilku nowych biurowców, o wyższym standardzie, w lepszej lokalizacji i mieszkańcy nie dołożą do tego ani złotówki - dodaje mój rozmówca.

W miejskim biurowcu ma być prowadzona działalność wspierająca start-upy. - Ceny wynajmu dla firm inkubowanych to 29 zł za m kw. Dla firm komercyjnych cena za m kw. powierzchni wynosi 47 zł. Standard wykończenia to modułowe podwieszane sufity, podniesione podłogi, wykładziny dywanowe. Lokale biurowe pozostawiamy klientom do własnej aranżacji. Stawki, które proponujemy naszym partnerom, są porównywalne z cenami na rynku bydgoskim, dla powierzchni o zbliżonym standardzie - mówi o cenach Sobocińska.

Specjaliści z branży mają jednak inną opinię. - Cena jak za ten standard i taką lokalizację jest zbyt wygórowana - mówi przedstawiciel jednej z firm, która inwestuje na lokalnym rynku biurowym. - Budynek jest usytuowany kilkanaście kilometrów od centrum, a dla firm oznacza to po prostu mniej klientów. Z kolei firmy, które nie goszczą klientów, np. call center, będą miały problem z zatrudnieniem pracowników. Dojazd komunikacją miejską do BPPT jest zły. Ponadto firmy, które ulokują się w biurowcu, będą po prostu słabo eksponowane. Mało kto zobaczy ich logo, szyld, czy reklamę na budynku - ocenia.

Firmy, które zdecydowały się wynająć biura w Idei, rozpoczną działalność z ponadmiesięcznym opóźnieniem, czyli najwcześniej 30 października. Dopiero w zeszłym miesiącu na budowie biurowca zawisła wiecha. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz prace elewacyjne na północnej i wschodniej ścianie budynku. Budynek ma już izolację termiczną i wodochronną na dachu. Wokół wykonano już drogi dojazdowe i parkingi oraz ogrodzenie terenu.


Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszc...t-chetnych-na-wynajem-brak.html#ixzz3kBnTlBjR
 

·
Read Only
Joined
·
912 Posts
Przed budową pisałem - lokalizacja dupna, nie dziwi mnie problem z wynajmem. Kto jest targetem biurowców? Branże usługowe przede wszystkim i kto np. sobie wyobraża biuro rachunkowe czy kancelarię prawną w BPPT? Co innego Immobile K3.
 

·
Registered
Joined
·
3,044 Posts
A wiadomo coś na temat tego biurowca co miał powstać w miejscu dawnego posterunku policjanta WM?
 

·
marboro
Joined
·
6,336 Posts
Z dzisiejszej GW
Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim zmieni krajobraz centrum. Na razie przy ul. Fordońskiej 2 trwa rozbiórka.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Inwestor wykupił działkę ponad dwa lata temu. W ubiegłym roku miał już projekt i wszystkie pozwolenia. Wstrzymał jednak budowę z powodu zastoju na rynku.

Dwa 10-kondygnacyjne biurowce, które staną przy rondzie Fordońskim, tuż nad Brdą, całkowicie odmienią otoczenie. Teraz na działce o powierzchni 7 tys. m kw. znajdują się zrujnowane budynki, w których w przeszłości były sklepy i warsztaty. Wszystkie zostaną wyburzone, a otaczające je chaszcze - wycięte. Zostanie tylko perełkowiec japoński, chroniony pomnik przyrody.

Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. W pierwszej kolejności zostanie wybudowany 45-metrowy biurowiec stojący bliżej ul. Fordońskiej. Będzie miał 10 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Pod ziemią znajdą się pomieszczenia techniczne i magazynowe z szatniami i prysznicami dla rowerzystów włącznie oraz parking. Na parterze będzie recepcja, a także przestrzeń usługowo-handlowa przeznaczona np. na bary i restauracje. Na pozostałych dziewięciu piętrach przewidziano ponad 10 tys. m kw. powierzchni biurowej najmu w najwyższej klasie A. Na samej górze powstanie 200-metrowy taras.

Biurowiec będzie efektowny. Elewacja ma być wykonana z wysokiej jakości materiałów, m.in. aluminium i metalu.

Charakterystyczne dla budynku będą duże przeszklone płaszczyzny i metaliczne kolory. Inwestor podkreśla, że obiekt będzie ekologiczny i energooszczędny.Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszc...y-zmieni-krajobraz-centrum.html#ixzz3kV0YTiae
 

·
Registered
Joined
·
2,349 Posts
Na dobry początek kilka inwestycji w trakcie realizacji

Biznes Park Kraszewskiego

Więcej zdjęć: http://bydgoszczwbudowie.blogspot.com/2015/08/biurowy-plac-budowy-sierpien-2015.html
pokłosie budowy

Zawaliła się ściana kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

Jedyna osoba, która podczas zawalenia ściany była w budynku, wyszła z niego o własnych siłach. O dalszych losach kamienicy zdecydują urzędnicy.
Runęła ściana starej kamienicy. W środku była jedna osoba, ale nic jej się nie stało. Z budynku wyszła o własnych siłach.

W kamienicy jest dziewięć mieszkań, pięć z nich jest wyłączonych z użytku.

Do zawalenia doszło we wtorek o godz. 15.20. Na miejscu pojawili się strażacy i pracownicy innych służb, którzy sprawdzali, czy nie doszło do uszkodzenia żadnych instalacji. Kamienica przylegała do nowo budowanego budynku. Prawdopodobnie to właśnie prace budowlane doprowadziły do zawalenia, twierdzą strażacy. O dalszych losach budynku zdecyduje Inspektor Nadzoru Budowlanego.


przymusowy wykup kolejnej nieruchomości?
miejsce pod kolejny budynek
miasto nie będzie musiało jej remontować

https://www.google.pl/maps/@53.1325...DfOEUZEizfXlFK1miw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
9,456 Posts
^^
To poważnie opóźni całą budowę. Jak zgaduję beknie za to wykonawca i to porządnie, więc przymusowy wykup nieruchomości raczej by nie zrobił miejsca pod budynek nowy, bo przecież wykup też by nie był na Biznes Park, a na wykonawcę właśnie, z którego ubezpieczenia by było koniecznie pokrycie szkód.

EDIT:
Przy okazji pokazuje to w jak katastrofalnym stanie są niektóre kamienice. Bieżące utrzymanie w tym mieście można między bajki włożyć.
 

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,824 Posts
^^
Dwie fotki z gazeta.pl:

Runęła ściana starej kamienicy (...)
Ktoś widzi tę zawaloną ścianę?
 

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,824 Posts
"Ten" gruz?

 
1 - 20 of 1889 Posts
Top