Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 16250 Posts

·
بيدغوشت&
Joined
·
7,072 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Centrum

Jagiellonska [dzialka po Strazy Miejskiej], dzialke za dosc duza kwote kupiono chyba na 7. przetargu. Wiazemy z ta budowa duze nadzieje, w koncu nie ma jeszcze w Bydgoszczy prawdziwego apartamentowca :), a ta, polozona nad sama Brda [drugi koniec dzialki], nadaje sie wrecz idealnie :

sasiad:

 

·
بيدغوشت&
Joined
·
7,072 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Niemcz [podbydgoska miejscowosc]:

osiedle Arkadia:zespol blokow Milin, budzi ogromne kontrowersje w Niemczu, okoliczni mieszkancy najchetniej widzieliby go zburzonego. Budowa stoi od roku, bo inwestor stracil plynnosc finansowa. Najprawdopodobniej przez najblizszych kilka lat obiekt nie zostanie ukonczony :( BTW Przy jego projektowaniu maczal paluchy slynny gazetowy forumowicz Arkadiusz Tomaszewski ;) linkJeszcze obrazek z oddali, ukonczonego juz Osiedla Spokojnego:

 

·
Registered
Joined
·
1,003 Posts
Dobry temat na watek. U nas budownictwo mieszkaniowe, tak mi sie wydaje, troche kuleje, a mam nadzieje, ze za jakis czas nowe bloki przyslonia troche paskudna wielka plyte:/ W Toruniu na przyklad, przynajmniej w okolicach najlepiej mi znanych, stosunek nowych blokow do komunistycznych potworkow jest juz niezly. Oby i u nas tak bylo.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
Na Szlakowej w Fordonie rozpoczęła sie budowa tych oto budynków:

Zdjęć nie pozwolono mi robic bo nie było kierownika... :sleepy: ale narazie z bloczków betonowych machnęli piwnice i kładą na tym kanałówki.

Pojawiła się także tablica informacyjna Osiedla "Olivia ale nie jest napisane kiedy termin rozpoczęcia prac:Mam jeszcze w swoich zbiorach taką wizualkę Olivii:^^ Widać że chyba inwestorowi było za drogo ta druga wersja i zmienił na tańszą...phi...cieniasy i mało ambitne firmy powinny upaść... :sleepy:

Wieczorem jeszcze zapodam wizualki tych bloków przy Netto w Fordonie...są tragicznie wpasowane w istniejącą zabudowę ale później o tym napiszę...już mi się nie chce na forum siedzieć.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
Wizualki mieszkaniówki przy ul. Twardzickiego w Fordonie:


I zdjęcia z dziś z placu budowy:


Dopiero teraz kiedy jeden z budynków wystaje już ponad ziemię widać jak mało przestrzeni jest między nowym obiektem a istniejącą mieszkaniówką (IV piętrowy budunek)...odległość między nimi wynosi na oko 20m. I tu już nasówa się myśl czy nie lepsze byłoby zamienienie miejscami mieszkaniówki z marketem Netto...na takim rozwiązaniu skorzystaliby zarówno mieszkańcy istniejącej zabudowy jak i nowej...tym bardziej że projektant przewidział balkony nie od strony wewnętrzego placu między nowymi budynkami tylko po zewnętrznych stronach. Znaczy to tyle że od razu koniecznym zakupem od razu po wprowadzeniu są rolety na okana by czuć się intymnie we własnym mieszkaniu!!! (Zakup taki konieczny bedzie także u mieszkańców bloku istniejącego). Projektant chyba zapomniał o podstawowych kryteriach wartości użytkowej mieszkań w zakresie związków mieszkania z otoczeniem!!! Zwrócić można uwagę że wizual jest przekłamany pokazując nową zbudowę wśród drzew...drzewa są tam tylko z jednej strony...a większość mieszkańców nie będzie miała na nie widoku...tylko ci którzy wykupią szczytowe mieszkania (te nie od strony ulicy Twardzickiego). Poziom architektury również powoduje u mnie ziewanie a pisanie na tablicy informacyjnej o "nowoczesnym mini-osiedlu" (raptem dwa bloki :/ ) jest chyba żartem ze strony toruńskiego inwestora... :( Jedyny plus inwestycji to to że prawdopodobnie nie będzie grodzona.

PS. Boli dodatkowo fakt że teren na którym mógł powstać atrakcyjny park dla mieszkańców Nowego Fordonu zostaje zabudowany marnej jakości architekturą...a placów i parków ciągle nie ma... :sleepy:
 

·
بيدغوشت&
Joined
·
7,072 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Gdyby ktos porownywal, to w moich zdjeciach powyzsza budowa opisana jest jako0 Sucharskiego :)

Wiaze tez duze nadzieje, z osiedlem Olivia, ktore kiedy powstanie w calosci bardzo ladnie zagospodaruje teren miedzy Olimpijczykow, Akademicka i Kaliskiego, ktory teraz nie dodaje Fordonowi uroku. Dales tu kiedys Iron koncepcje calego osiedla, moze to jakos odkopiesz?
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
^^ Nie muszę odkopywać...mam porządek w folderach :)

Proszę bardzo:
Ale nie jestem pewien czy całość to Olivia bo nie pokrywa się to zdecydowanie z terenem zaznaczonym na tablicy informacyjnej, a wręcz wydaje się że teren zaznaczony na owej tablicy jest wycięty w prawym górnym rogu na zdjęciu które wkleiłem w tym poscie. Sądzę więc (nie wiem czy słusznie) że Olivia nie będzie się rozciągać na terenie między Kaliskiego, Akademicką i Bydgoskich Olimpijaczyków...to będzie chyba coś innego.
 

·
Registered
Joined
·
1,363 Posts
na samym koncu Wojska Polskiego powstanie taki dom..Pomorska napisała, że blok różni się od pozostałych tym, ze ma niespotykana w naszym mięscie ciekawą nowoczesna architekture......rzeczywiście.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
Pewnie jakiś torunski deweloper ;) znowu się będzie zachwycał nad supernowoczesnością swojego "mini-osiedla"... bloczek nie jest kiepski (ale dokładnie nie widać). Napewno nie zachwyca...dobry element to te podcienia na tarasach ostatnich pięter. Reszta jak już powiedziałem standard.
 

·
Doctor Honoris Causa
Joined
·
177 Posts
Iron said:
Pojawiła się także tablica informacyjna Osiedla "Olivia ale nie jest napisane kiedy termin rozpoczęcia prac
Termin rozpoczęcia prac to IV kwartał 2006 roku (tak mnie poinformowali), czyli w zasadzie powinniśmy jeszcze kilka tygodni poczekać.
 
1 - 20 of 16250 Posts
Top