SkyscraperCity banner

21161 - 21180 of 21195 Posts

·
Registered
2,185 Posts
naciągany parkuj i jedź, ale cieszy mnie uporządkowanie terenu, po wybudowaniu zakaz parkowania w obrębie starego rynku

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,566 Posts
W obrębie Starego Rynku to już nawet zakaz wjazdu, nie tylko parkowania mamy. Ja bym rozciągnął zakaz na wszystko pomiędzy Bernardyńską, Wałami, Poznańską (do Wełnianego Rynku włącznie) i WM. Kategoryczny, absolutny zakaz parkowania czegokolwiek z silnikiem, z wyjątkiem miejsc dla niepełnosprawnych i czasówek dla dostaw. Taksy bym wywalił na Plac Kościeleckich i wszystko to jeszcze dodatkowo z wjazdem tylko dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Biskupa stać na Teslę pewnie ;)

·
8,566 Posts
A swoją drogą zauważyłem, że na wizualizacji z poziomu ziemi jest przejście dla pieszych, a na wizce "z powietrza" już niestety takowego nie widać. Czy jest szansa, żeby wywalczyć jednak to przejście dodatkowe? Wiem, że jest przy urzędzie już jedno, ale to o wiele za mało jak na centrum miasta, a z samego parkingu na bank będzie też zwiększony ruch pieszy.

·
8,566 Posts
A tam jakiś kawałek ddr w kierunku placu Poznańskiego będzie?
Na takie cuda to by trzeba było poświęcić jeden pas jezdni, bo z rezerwą terenu na cokolwiek jest tam raczej krucho. Tyle, że do poświęcania pasów jezdni nie jest blisko, bo tam przebiega DK i bez wywalenia DK na obwodnicę niewiele tam zdziałamy. Szkoda, bo ja już dawno bym widział tę autostradę zaoraną, a obie ulice zamienione w dwukierunkowe lokalne uliczki wpadające w prawdziwy prostokątny Nowy Rynek, a nie przelotową namiastkę miejskiego placu.

·
Registered
23 Posts
Tak jak nie lubię angielskich nazw w Polsce to tutaj akurat brzmi bez sensu. Na wizualizacji z poziomu wzroku na drugiej żyletce jest "parkuj i IDŹ" - a to Ci "easter egg" - może jednak tak zostanie nazwane :)

·
8,566 Posts
Tak, po oddaniu obwodnicy i przejściu przez urzędniczą machinę, żeby to formalnie jeszcze przenieść.

·
Registered
398 Posts
Inwestycja Park&"Ride" jak najbardziej potrzebna. Poprawka projektu jak najbardziej na plus. A wiadomo coś na temat cen? Bo jeżeli będzie cenowo tak jak na Pod Blankami to nie wiem czy parking będzie zapełniony. ?

·
Registered
2,185 Posts

·
Registered
38 Posts
Inwestycja Park&"Ride" jak najbardziej potrzebna. Poprawka projektu jak najbardziej na plus. A wiadomo coś na temat cen? Bo jeżeli będzie cenowo tak jak na Pod Blankami to nie wiem czy parking będzie zapełniony. ?
Parking na Grudziądzkiej ma być podzielony po połowie: 50% na P&R i 50% na podstrefę C Strefy Płatnego Parkowania (30 minut gratis i dalej stawka jak w podstrefie A).

21161 - 21180 of 21195 Posts