SkyscraperCity banner

21 - 40 of 7949 Posts

·
Registered
Joined
·
1,183 Posts
To i ja zadam pytanko na temat przystanków.
Dlaczego od dłuższego czasu autobus linii 71 jadący w kierunku Osowej Góry zatrzymuje się zarówno na przystanku Grunwaldzka - Chojnicka jak i Grunwaldzka - Filtrowa ?
Dla niezorientowanych dodam, że powyższe przystanki dzieli odległość ok. 150-200 metrów.
 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
ZMIANA TRASY LINII NR 76 OD ŚRODY 21.09.2011 R.

Informujemy, że od środy 21.09.2011 r. od godzin rannych autobusy linii nr 76 powrócą na ul. Nowotoruńską pomiędzy ul. Planu 6-letniego a Kielecką. Jednocześnie likwidacji ulegną przystanki na trasie objazdowej.

W związku z pracami remontowymi na kolejnym odcinku ul. Nowotoruńskiej pomiędzy ul. Szczerby a Hutniczą, autobusy linii nr 76 będą kursowały trasą czasowo zmienioną od ul. Nowotoruńskiej do pętli w Łęgnowie ulicami: Szczerby i Chemiczną. Na ul. Szczerby przy Bydgoskich Fabrykach Mebli uruchomiony zostanie przystanek zastępczy za Nowotoruńską – Objazdową. Nadal czasowo zawieszone będzie funkcjonowanie przystanku Nowotoruńska – Hutnicza.

Jednocześnie informujemy, że likwidacji ulegają dodatkowe kursy autobusu
„76 BFM” obsługującego relację Rondo Toruńskie – Nowotoruńska BFM. Przedmiotowa relacja będzie już zabezpieczona poprzez liniowe kursy autobusów nr 76.
ZDMiKP
 

·
Człowiek-instytucja
Joined
·
4,412 Posts
a teraz ja się uczepię jednej wypowiedzi Pana, który widzę tu na forum jest strasznie pesymistycznie nastawiony w naszych bydgoskich tematach ;)

ja mogę się tego podjąć, to ja jestem pomysłodawcą utworzenia tego tematu (z resztą wystarczy prześledzić wszystkie nasze bydgoskie tu zgromadzone by stwierdzić, że w nich bardzo dużo informacji jest 'ogólnie' dotyczące się schematu kursowania linii itp. a wlepiane są właśnie do autobusów nie wiedzieć czemu).

bardzo chętnie mogę się podjąć tego zadania bo i tak codziennie siedzę tutaj i śledzę te tematy - wystarczy, że mi napiszesz komu muszę zgłaszać posty do przeniesienia ;)

to tyle ode mnie, jak temat się wyczerpie, to myślę, żę fajnie byłoby z Wami pogadać, jak widzicie rozwój sieci komunikacyjnej, jakie Wy macie pomysły na to, by nasza komunikacja i linie autobusowe i tramwajowe, były jeszcze lepiej wykorzystywane - ja jestem pasjonatem tego tematu i przede wszystkim - studiuję transport o specjalizacji Inżynierii Ruchu Drogowego, więc nie wykluczone, że kiedyś takie informacje mi się przydadzą ;)
Tam pesymistyczny, tam.

Ok, to w takim razie do dzieła :p Pomyślałem sobie, że skoro jest już taki potężny wątek o komunikacji, to można by upchnąć tu te dwa autobusowe i tramwajowe. Chodzi o to, żeby nie mnożyć niepotrzebnych wątków. Od początku mi o to chodziło.


Instytucja przystanku na żądanie w ogóle odchodzi w komunikacji miejskiej w zapomnienie, więc nie ma o czym dyskutować.
...nie sądzę.
 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
AWARYJNE ZAMKNIĘCIE UL. FORDOŃSKIEJ I ZAWIESZENIE RUCHU TRAMWAJÓW DO PĘTLI WYŚCIGOWA

Informujemy, że w związku z koniecznością natychmiastowej wymiany torowiska na przejeździe tramwajowym na ul. Fordońskiej na wyjeździe z pętli Wyścigowa od piątku 23.09.2011 r. godz. 18.00 do poniedziałku 26.09.2011 r. godz. 04.00 wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.W piątek 23.09.2011 r. od godz. 1800 przestanie funkcjonować pętla Wyścigowa. W związku z powyższym przebieg linii tramwajowych nr 3, 6 i 7 zostanie skrócony do pętli Bałtycka. W ciągu ul. Fordońskiej w ramach komunikacji zastępczej za tramwaj funkcjonować będą linie autobusowe nr 65, 69 oraz wydłużone na ten czas do Ronda Fordońskiego linie nr 70, 74 i 91.
Ponadto po godz. 1800 zawieszone zostanie funkcjonowanie linii autobusowej
nr 72. Kursy linii nr 72 o godz. 17.45, 18.00, 18.16 i 18.36 z pętli Tatrzańskie będą kursami zjazdowymi zabierającymi pasażerów do przystanku Fordońska – Bałtycka. W zamian za zawieszoną linię nr 72 autobusy linii nr 69 w kierunku do Tatrzańskiego wykonają z Błonia dodatkowo następujące kursy: 18.20, 22.44, 22.55, 23.04.
W związku z całkowitym zamknięciem ul. Fordońskiej na wysokości wyjazdu tramwajowego z pętli Wyścigowa od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku 04.00 autobusy linii nr 65, 67, 69, 70, 72 (zjazdowe do Bałtyckiej), 74 i 91 będą kursowały trasą czasowo zmienioną ul. Wyścigową, Startową i Towarową. Przystanek autobusowy Fordońska – Wyścigowa w kierunku centrum zostanie przeniesiony na ul. Startową i zlokalizowany będzie w kierunku do centrum na wysokości przystanku końcowego dla autobusów przyjeżdżających z Fordonu.
Na przystanku Rondo Fordońskie w zatoce przy wiacie w kierunku do Fordonu zatrzymywać się będą autobusy linii nr 70, 74 i 91. Przystanek przelotowy dla autobusów linii nr 65 i 69 zlokalizowany zostanie na wysokości wejścia do GDDKiA. Autobusy linii nr 70, 74 i 91 na ul. Fordońskiej pomiędzy Sporną a Rondem Fordońskim będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przebiegu.Zagadnienia taryfowe

W związku z tym, że funkcjonowanie linii autobusowej nr 72 będzie zawieszone w piątek od godz. 1800 do końca dnia pasażerowie linii nr 72 na odcinku Rondo Fordońskie – Fordon będą mogli zamiennie korzystać z autobusów linii nr 65, 69, 70, 74.
Pasażerowie linii tramwajowych nr 3, 6 i 7 na odcinku Rondo Fordońskie – Fordońska-Wyścigowa będą mogli również zamiennie korzystać z linii autobusowych nr 65, 69, 70, 74 i 91.
zdmikp
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Bo w poniedziałek wykoleił się tam tramwaj i w końcu ktoś łaskawie dostrzegł, że tory są w tym miejscu w fatalnym stanie technicznym.
 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
tak się zastanawiam, jutro jest europejski dzień bez samochodu (22 września)..
dlaczego ZDMiKP dzień ulgi dla kierowców robi 24-go ?

 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
AWARYJNE ZAMKNIĘCIE UL. FORDOŃSKIEJ I ZAWIESZENIE RUCHU TRAMWAJÓW DO PĘTLI WYŚCIGOWA
Czasowa organizacja ruchu

Objazd dla samochodowych ciężarowych, specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3.5t (na rysunku zaznaczony literą A). Na ulicy Fordońskiej przed skrzyżowaniem z ul. Konduktorską - zjeżdżając z Wiaduktów Warszawskich – w kierunku zachodnim zostanie wskazany objazd dla samochodów ciężarowych, specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3.5t. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Kamienną oraz Łęczycką do ul. Fordońskiej.


Objazd dla pojazdów nieprzekraczających 3.5t Dla pojazdów nieprzekraczających 3.5t(na rysunku zaznaczony literą B) zostanie wyznaczony objazd ulicami Fordońską, Startową, Towarową do ul. Fordońskiej.


Jednocześnie informujemy, że na czas trwania prac drogowych wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na północnej nitce ul. Fordońskiej (od nr 159 do nr 191) na odcinku ulicy od ul. Towarowej do wygrodzenia prowadzonych prac torowych (na rysunku zaznaczony literą C).


Za wszelkie utrudnienia najmocniej przepraszamy i jednocześnie zwracamy się z prośbą o bezwzględne przestrzeganie czasowej organizacji ruchu, co zapewni wszystkim użytkownikom drogi bezpieczeństwo w obrębie prowadzonych robót drogowych.
mapa
zdmikp

URUCHOMIENIE DODATKOWYCH PRZYSTANKÓW NA RONDZIE FORDOŃSKIM NA CZAS ZAMKNIĘCIA PĘTLI WYŚCIGOWA
W celu ułatwienia pasażerom dojazdu do Fordonu w systemie przesiadkowym A+T na czas skrócenia linii tramwajowych nr 2, 3 i 6 do pętli Bałtycka związanego z awaryjną wymianą torowiska na ul. Fordońskiej od piątku 23.09.2011 r. godz. 1700 do niedzieli 25.09.2011 r. 2400 uruchomiony zostanie dodatkowo przystanek tramwajowy Rondo Fordońskie w obu kierunkach zlokalizowany po wschodniej stronie ronda (perony dla linii nr 7). Przypominamy, że przystanki początkowe dla autobusów linii nr 70, 74 i 91 w kierunku Fordonu będą zlokalizowane na Rondzie Fordońskim. Ponadto pasażerowie mogą korzystać również z przelotowych linii nr 65 i 69.
Informujemy również, że dogodna przesiadka z autobusów z kierunku Fordonu do centrum na tramwaje będzie możliwa na przystanku Fordońska - Bałtycka. Dojście z przystanku autobusowego do peronów tramwajowych jest możliwe bez pokonywania uciążliwych przejść dla pieszych.
zdmikp
 

·
Registered
Joined
·
1,023 Posts
Bydgoszcz. Będą kolejne "buspasy"
Dodano: 22.09.11 13:51
Tagi: Aktualności, Bydgoszcz, Jana Pawła II, Kujawska, utrudnienia w ruchu, wyszyńskiego

Kujawska, Wyszyńskiego i Jana Pawła II - tam już w 2012 roku autobusy będą jeździły szybciej. Jeszcze we wrześniu radni mają przeznaczyć 20 tys. zł na wydzielenie nowych pasów drogowych.

..Do tej pory w Bydgoszczy powstał tylko jeden tak zwany „buspas”. Wiedzie ulicami Paderewskiego, Staszica i 3 Maja. Kierowcy przekonują, że sprawdza się świetnie.

- Przydałoby się w mieście więcej takich wydzielonych pasów - przyznaje Roman Galant, który jeździ taksówką po Bydgoszczy od 1975 roku. - Uważam tak, choć przecież to nie ja kieruję autobusem. Ruch jest płynniejszy, pasażerowie dojeżdżający do ronda Jagiellonów nie czekają w korkach.

Galant dodaje: - To też ulga dla kierowców. Nie musimy czekać, aż autobus ruszy przed nami, aż się rozpędzi.

Drogowcy przygotowują się do wydzielenia kolejnych pasów specjalnie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

- Na najbliższej sesji Rady Miasta wniesiemy propozycję zmian w planie inwestycyjnym - wyjaśnia Ryszard Romecki, szef wydziału inwestycji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Nowe buspasy mają powstać na ulicach Wyszyńskiego, Jana Pawła II oraz na Kujawskiej w kierunku ronda Bernardyńskiego.

Przetarg na wydzielenie dodatkowych pasów ruszy na początku 2012 roku. O ile 28 września radni przyjmą poprawkę do budżetu miasta. Inwestycja miałaby kosztować 20 tys. zł. Jak na razie drogowcy nie zamierzają iść w ślady Warszawy, której władze zleciły zewnętrznej firmie analizę efektywności buspasów. Jest ich tam aż 24. - Póki co, nie mamy co porównywać się do stolicy - odpowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. - Teraz musimy się skupić na tym, by przybywało u nas buspasów.
Ciekawe tagi w artykule: "utrudnienia w ruchu"...
Za taką kasę to będą chyba tylko wymalowania.

Poza tym w projekcie zmiany budżetu na 2011 oprócz 20 tys. PLN na bus pasy przewidziano 20 tys. PLN na sygnalizację świetlną Wojska Polskiego-Magnuszewska i Armii Krajowej-Gdańska-Jeździecka.
 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
^^ przeczytaj dokładnie, 20tys we wrześniu, przypomnę Ci wcześniejszy artykuł:

"Gazeta" poznała szczegóły wytyczenia nowych buspasów, które powstaną w przyszłym roku. Dzięki tej inwestycji autobusy mają omijać najdłuższe korki w Bydgoszczy

Na razie w naszym mieście mamy tylko dwa buspasy - używany obecnie jedynie przez tramwaje na ul. Jagiellońskiej od ul. Konarskiego do Gdańskiej oraz na prowadzącej do ronda Jagiellonów trasie ulicami Paderewskiego, Staszica i 3 Maja. Ten ostatni powstał dwa lata temu i, zdaniem drogowców, spełnił pokładane w nim nadzieje.

- Obecnie w godzinach szczytu przejazd autobusem na tym odcinku zajmuje dwie-trzy minuty. Zanim nie było wydzielonego pasa, zdarzało się, ze autobus jechał nawet 20 min. - mówi Rafał Grzegorzewski, naczelnik wydziału transportu publicznego Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Jak zapowiada zastępca prezydenta Stefan Markowski, w przyszłorocznym budżecie zaplanowane zostaną pieniądze na budowę pasów tylko dla autobusów w trzech kolejnych miejscach. Powstaną one na ul. Kujawskiej w kierunku ronda Bernardyńskiego, ul. Wyszyńskiego w kierunku ronda Fordońskiego oraz ul. Zdobywców Wału Pomorskiego i Jana Pawła II w kierunku ronda Toruńskiego.

Dodatkowy pas na ul. Kujawskiej ma zostać wybudowany po prawej stronie jezdni prowadzącej w dół ulicy. Rozpocznie się tuż za rondem Kujawskim, a będzie się kończył kilkadziesiąt metrów przed rondem Bernardyńskim, gdzie autobusy będą wjeżdżały na pas ogólnodostępny. Koszt inwestycji jest szacowany na milion złotych.

Na ul. Wyszyńskiego powstanie jeden dodatkowy pas po prawej stronie jezdni, na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ronda Skrzetuskiego. Natomiast od ronda Skrzetuskiego do ronda Fordońskiego zostaną wybudowane dwa pasy dla autobusów - zarówno po prawej, jak i lewej stronie istniejącej ulicy (koszt 2,2 mln zł).

Przy ul. Jana Pawła II i Zdobywców Wału Pomorskiego powstanie trzeci pas ruchu (wyłącznie dla autobusów) na ul. Jana Pawła II od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Zdobywców Wału Pomorskiego. Natomiast z dwóch istniejących pasów na ul. Zdobywców Wału Pomorskiego jeden (prawostronny) zostanie wydzielony dla autobusów. Na skrzyżowaniu przed przystankiem autobusowym oba buspasy łączyłyby się i nim autobusy docierałyby do ronda. Koszt tej inwestycji to ok. 700 tys. zł.
dopowiem tylko, że obiecująca jest perspektywa rozbudowy buspasa przy Jana Pawła II - ale nie chcę o tym tu pisać, bo nie ma o tym żadnych oficjalnych informacji :)
 

·
Registered
Joined
·
1,023 Posts
^^ Tak, we wrześniu. Poprawka w budżecie na 2011.
Bazowałem tylko na artykule cytowanym przeze mnie i wglądzie w projekt uchwał Rady Miasta.
Przypomnienie wcześniejszego artykułu mówi o 2012 i kwotach na przebudowę, które wydają się realniejsze niż 2x20 tys.
 

·
BUS & KM Bydgoszcz
Joined
·
3,678 Posts
Nie wiem czy to dobry pomysł ale brakuje mi linii minibusowych które obsługują wewnątrz osiedla mieszkaniowe. Gdzie byście takie linie widzieli?
 

·
Registered
Joined
·
1,170 Posts
ZMIANA TRASY LINII NR 63 NA WZGÓRZU WOLNOŚCI

Informujemy, że w związku trwającymi pracami przy przebudowie układu drogowego na Wzgórzu Wolności od dnia 28.09.2011 r. (środa) czasowo zmieniona zostanie trasa linii autobusowej nr 63. Od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i Ujejskiego autobusy skierowane zostaną ul. Ujejskiego i Polną. W kierunku do Wzgórza Wolności przystanek Wojska Polskiego – Ujejskiego zostanie przeniesiony na ul. Ujejskiego w miejsce przystanku dla linii nr 66. Przystanek początkowy Wzgórze Wolności, zamiast w zatoce Wojska Polskiego – Chorwacka, zostanie zlokalizowany na ul. Polnej przed Wojska Polskiego. Rozkład jazdy linii nr 63 nie ulegnie zmianie.

Poniżej prezentujemy schemat zmiany trasy przebiegu.
mapa
zdmikp
 

·
Bydgoszcz w budowie
Joined
·
18,648 Posts
Ostatnio jechałem 71 i akurat były zapowiedzi przystanków. Nadal zapowiadają "Królowej Jadwigi - Garbary", chociaż przystanek teraz jest na Focha. Trochę to dziwne.. Ci od przystanków działają z opóźnieniem, czy tak to teraz ma zostać?
 
21 - 40 of 7949 Posts
Top