SkyscraperCity banner

7781 - 7800 of 8030 Posts

·
Registered
347 Posts
Niestety przy tylu wariantach nie ma dobrej drogi. Jak się da ich dużo to jest marudzenie, że ktoś olszalał, jak się je rozdzieli na dwa numery to marudzenie, że po co tak robić skoro trasa ta sama.
Faktycznie! Ja do dziś nie wiem dlaczego 5 to nie 3R.

·
adaś z gór
3,885 Posts
Chyba fajna informacja dotycząca karty miejskiej:
No ale nie wiem czy to nie jest jakaś stara informacja...
Karta płatnicza identyfikatorem biletu okresowego

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy – jako pierwsi w Polsce – mogą potwierdzać uprawnienia do przejazdu autobusem lub tramwajem na podstawie biletu okresowego przypisanego w systemie BKM do zbliżeniowej karty płatniczej. Dotychczas nośnikiem i zarazem identyfikatorem tego typu biletów była wyłącznie elektroniczna karta miejska, emitowana przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
W nowym rozwiązaniu pasażer może zarejestrować w portalu pasażera BKM zbliżeniową kartę płatniczą jako identyfikator biletu okresowego oraz zakupić bilet okresowy, który będzie wirtualnie przypisany w systemie BKM do karty.
Zakup biletu okresowego, przypisanego do identyfikatora w postaci zbliżeniowej karty płatniczej jest realizowany w sposób analogiczny, jak w przypadku zakupu biletów powiązanych z kartą BKM.
Bilet okresowy jest aktywny od momentu sfinalizowania transakcji za pośrednictwem portalu pasażera Bydgoskiej Karty Miejskiej (BKM) – bez potrzeby korzystania z automatu stacjonarnego czy wizyty w biurze obsługi klienta lub innym punkcie, gdzie możemy doładować kartę miejską.
Aby móc skorzystać z udogodnienia pasażer powinien posiadać imienny profil w portalu pasażera BKM, jak również przypisany do konta tzw. Bezpieczny identyfikator karty płatniczej. Cała operacja potrwa tylko 3 minuty, a pasażer zostanie przez nią przeprowadzony krok po kroku.
Pasażerowie zyskują również dostęp do całej historii zakupów biletów jednorazowych, czasowych i okresowych zakupionych w systemie BKM a przypisanych do karty płatniczej.

·
Registered
755 Posts
Dobrze widzę, że przy drukarni jest zaplanowany przystanek wiedeńskie, tam gdzie w zasadzie nie powinno być samochodów? Czy ja czegoś nie ogarniam?

·
Registered
1,548 Posts
W zasadzie te dwa przystanki "Dworcowa" to nie są wiedeńskie, tylko podwyższenie peronu. Ale to też musi być zrobione i dobrze że za jednym zamachem.
Moja jedyna uwaga to taka, żeby "Plac Wolności" kier. płn. był na... Placu Wolności, w miejscu kwiatobud i dziadoparkingu. Można też taką zgłaszać ;)

·
BUS & KM Bydgoszcz
3,688 Posts
Ciekawe kiedy konsultacje w sprawie Kujawskiej. Za 4 miesiące ma jechać tramwaj.
Mam nadzieję że oprócz zmian związanymi z Kujawską, będą też te postulowane na innych osiedlach Bydgoszczy. Trzeba też zrobić by MZK i ZDMIKP polubiły ekologiczne autobusy: LNG, CNG, elektryki, gazowce, hybrydy. Jako jedyni w województwie nie mamy żadnych ekologicznych autobusów. Toruń ma autobusy CNG, hybrydy, gazowce i wchodzą w elektryki od Solarisa. Inowrocław ma elektryki Solarisy, hybrydy elektryczne i hybrydy Volvo. Włocławek ma elektryki Solarisa. Grudziądz ma elektryczne hybrydy.

·
Registered
755 Posts
Uwaga ta tyczy się również tramwajów. Do momentu w którym energia nie będzie pochodzić z OZE. Elektryczne pojazdy sieciowe czy też akumulatorowe w naszych realiach nie są za specjalnie eko. Jedyna ich przewaga to fakt, że nie przyczyniają się do kumulacji smogu w obszarze zurbanizowanym. Dlatego zaleca się je do użytkowania w centrach miast. Natomiast na trasach dojazdowych mogliby się rzucić na CNG, LNG lub LPG. Ale do tego potrzebna by była dodatkowa infrastruktura.

·
Registered
3,209 Posts
Przecieki odnośnie nowej siatki tramwajowej:
Linia 2 Bielawy - Kujawska - Wyżyny
Linia 9 Glinki - Kujawska - Rycerska
Linia 11 Kapuściska - Kujawska - Las Gdański

·
Registered
119 Posts
Co do linii tramwajowych, to pierwsze, co kłuje w oczy to numeracja linii. Zamiast 11 wg mnie powinna być 2. Nowa 2 to dla mnie niedorzeczność. Zamiast stworzenia tej linii wzmocnić pozostałe, żeby można było się w miarę wygodnie przesiąść. Jeśli chodzi o autobusy, to skrócenie 61 dla mnie jest początkiem końca tej linii.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,954 Posts
Czy jest już ten schemat dostępny w jakiejś bardziej uporządkowanej formie? JPG albo PDF? Chciałbym zrobić porównanie "before/after" w jakiejś przystępnej formie.

·
adaś z gór
3,885 Posts
No i cała koncepcja w pdf.

Są tam częstotliwości. Żadna linia tramwajowa nie ma częstotliwości lepszej niż 20 minut w szczycie?
Tylko linia 54 ma częstotliwość 10minut a reszta rzadziej?

7781 - 7800 of 8030 Posts