SkyscraperCity banner

7841 - 7860 of 7974 Posts

·
Registered
1,782 Posts
Generalnie Nakielska powinna zostać w układzie 1x2 z chodnikami i drogami rowerowymi i z rezerwą pod tramwaj.

Ja rozumiem, że są korki ale zwyczajnie miejsca pod autostradę tam nie ma. Już planowany 3 pas zapewne ograniczy chodniki do 1,5m a DDR będzie tylko jednostronna, lub wcale (2,5m CPR)

Druga sprawa, potrzeba jak najszybciej linii osiedlowej łączącej Rondo Grunwaldzkie (brak pętli na Wilczaku) cały górny Miedzyń i Prądy do nowej pętli przy Bydgoszcz Błonie ul. Kłosowa.

·
Registered
34 Posts
Ogólnie ludzie od komunikacji miejskiej w ZDMiKP są do zwolnienia. Bo tylko ucinają wszystko. Trudno o ekologiczne autobusy i inne rozwiązania pro komunikacyjne.
Jeżdże linią 59, na trasie Kapuściska - Bartodzieje czy Kapuściska - Błonie, na razie mam to szczęście, że: tu nic nie ucinają bo nie ma co uciąć, nie muszę się przesiadać, przyzwyczaiłem się do średniej częstotliwości 30/40/60 minut, ale patrząc na to jaki problem mają moi znajomi brak skomunikowania w porach wieczornych to masz racje pisząc "do zwolnienia".

·
Registered
730 Posts
^^ Wracając zza miasta (przesiadając się na Żwirki i Wigury) mam kulawe połączenie z dworcem PKP :E 54 w częstotliwości co 10 minut, nabite gimbusami po sufit, a wariantów brak, bo nie zamierzam kasować dwukrotnie biletu, żeby na poznańskim przesiąść się w cokolwiek innego (takie dojazdy mam na tyle żadko, że tylko jednorazowe bilety wchodzą w opcję).

·
Registered
Underground out of Voland.
7,920 Posts
Pewnie, mostów przez kanał to potrzeba z pięć i nagle mogłoby się okazać, że z Nakielskiej połowa ruchu by zniknęła, bo Grunwaldzka byłaby w stanie przejąć większość dłuższych podróży W-Z i dojazdy do zachodniej części centrum. Wtedy tramwaj "w głąb" Miedzynia mógłby polecieć torowiskiem obok drogi o przekroju 2x1, znacząco ograniczając potrzebne wyburzenia.
Niby żartowałem z tym Całbeckim, ale w tym jest jednak sposób; skoro mieliśmy możliwość wydudnić trochę kasy z UE na most Kazimierza Wielkiego - druga nitka przy okazji tramwaju, który był pretekstem dla tamtej dotacji, to tu można zadziałać podobnie - dejcie € na tramwaj na Czyżkówko przez Miedzyń, a przy okazji powstanie 1x2 most drogowo-rowerowo-pieszy nak kanałem.

·
Registered
Underground out of Voland.
7,920 Posts
^^ Wracając zza miasta (przesiadając się na Żwirki i Wigury) mam kulawe połączenie z dworcem PKP :E 54 w częstotliwości co 10 minut, nabite gimbusami po sufit, a wariantów brak, bo nie zamierzam kasować dwukrotnie biletu, żeby na poznańskim przesiąść się w cokolwiek innego (takie dojazdy mam na tyle żadko, że tylko jednorazowe bilety wchodzą w opcję).
Sorry za post pod postem, ale tak czytelniej i wygodniej.
A co z biletami czasowymi? Były jakieś konsultacje, w autobusach były plansze z przykładami z Krakowa, Poznania, Szczecina i Lublina i co? I mija prawie rok i nic.

·
Registered
9,129 Posts

·
Registered
34 Posts
Po co, skoro miasto ma gdzieś przy tej zmianie inne osiedla. Do poprawy jest dużo, a oni tylko by cieli. Niech se potną swoje pensje i niech samochody służbowe odstawią.
Pieniędzy jest "tyle" więc oferta jest "taka" pytanie zasadnicze czy oferta jest przygotowana odpowiednio do potrzeb. W tym roku zdarzyło się, że wieczorem w dni powszednie jechałem odcinkiem Szubińska - Rondo Kujawskie po którym kursują 3 linie 64, 69, 89, oraz odcinkiem R.Wielkopolskie - Morska po którym kursują 3 linie 55, 71, 77. Jechałem linią 69 i 77 gdzie 50%-60% miejsc siedzących było zajętych, pytanie czy 3 linie na tych odcinkach to nie za dużo?

·
Registered
1,782 Posts
Pieniędzy jest "tyle" więc oferta jest "taka" pytanie zasadnicze czy oferta jest przygotowana odpowiednio do potrzeb. (...) jechałem odcinkiem Szubińska - Rondo Kujawskie po którym kursują 3 linie 64, 69, 89, (...) pytanie czy 3 linie na tych odcinkach to nie za dużo?
69 i 89 to powinny być dwie zupełnie podobne linie.
69 Dworzec Błonie - Inowrocławska, Brzozowa, Kujawska, Trasa Uniwersytecka, Skłodowskiej, Łęczycka, Fordońska, Rejewskiego, CO, Twardzickiego, Pelplińska - Tatrzańskie

89 Błonie - Inowrocławska, Brzozowa, Kujawska, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Skłodowskiej, Łęczycka, Fordońska, Kaliskiego UTP, Twardzickiego, Pelplińska - Tatrzańskie

Obie co 12 minut w szczycie, po szczycie i niedziele co 20 minut, soboty co 15 minut.

·
Registered
34 Posts
69 i 89 to powinny być dwie zupełnie podobne linie.
69 Dworzec Błonie - Inowrocławska, Brzozowa, Kujawska, Trasa Uniwersytecka, Skłodowskiej, Łęczycka, Fordońska, Rejewskiego, CO, Twardzickiego, Pelplińska - Tatrzańskie

89 Błonie - Inowrocławska, Brzozowa, Kujawska, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Skłodowskiej, Łęczycka, Fordońska, Kaliskiego UTP, Twardzickiego, Pelplińska - Tatrzańskie

Obie co 12 minut w szczycie, po szczycie i niedziele co 20 minut, soboty co 15 minut.
Miałem dziś podobną myśl, linia 69 - Dworzec Błonie, Inowrocławska, Brzozowa, Rondo Kujawskie, linia 89 - Błonie, Inowrocławska, Brzozowa, Rondo Kujawskie, linia 64 - Barwna, Szubińska, Piękna, Rondo Kujawskie (może też być odwrotnie linia 69 przez Piękną a linia 64 przez Brzozową). Przy tym układzie może dojść do sytuacji, że linia 53 zostałaby skrócona, ale jak wspomniałem wcześniej skoro na danym odcinku kursują 3 linie a okaże się, że wystarczą 2 linie to zaoszczędzone wozokilometry można dać gdzieś indziej.

·
Registered
34 Posts
No a 69 i 89 będą miały zmniejszoną częstotliwość wg tej koncepcji ZDMiKP do 20 minut w szczycie... :/
Jestem ciekawy ile osób jadących z Fordonu w rejon Wojska Polskiego zamieni linie 69/89 na linie 2 która na Rondo Kujawskie dotrze na moje oko jakieś 10-12 minut wcześniej. Od tej zamiany zależy czy zproponowna przez ZDMIKP częstotliwość w szczycie dla linii 69/89 co 20 minut wystarczy.

·
Registered
62 Posts
Jestem ciekawy ile osób jadących z Fordonu w rejon Wojska Polskiego zamieni linie 69/89 na linie 2 która na Rondo Kujawskie dotrze na moje oko jakieś 10-12 minut wcześniej. Od tej zamiany zależy czy zproponowna przez ZDMIKP częstotliwość w szczycie dla linii 69/89 co 20 minut wystarczy.
Nawet zmiana z 69/89 -> 2 to nie jest usprawiedliwienie na częstotliwość głównych linii na poziomie takiej jak w wielu innych miastach wieczorami. Poza tym ta dwójka również będzie jeździć co 20 minut, gdzie przykładowo w takim Poznaniu jeżdżą one 2x częściej.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,923 Posts
Zaczną się protesty, przepełnione pojazdy i cały ten plan i tak i tak weźmie w łeb, bo nie da się kursów wyznaczyć rzadziej i nadal sprawnie przewozić te same potoki pasażerów.

·
Registered
1,306 Posts
Pieniędzy jest "tyle" więc oferta jest "taka" pytanie zasadnicze czy oferta jest przygotowana odpowiednio do potrzeb. W tym roku zdarzyło się, że wieczorem w dni powszednie jechałem odcinkiem Szubińska - Rondo Kujawskie po którym kursują 3 linie 64, 69, 89, oraz odcinkiem R.Wielkopolskie - Morska po którym kursują 3 linie 55, 71, 77. Jechałem linią 69 i 77 gdzie 50%-60% miejsc siedzących było zajętych, pytanie czy 3 linie na tych odcinkach to nie za dużo?
W sytuacji COVID-19 to akurat. :) Potem na tych liniach i w tych porach będzie można zamienić autobusy na mniejsze.

·
Registered
34 Posts
Zaczną się protesty, przepełnione pojazdy i cały ten plan i tak i tak weźmie w łeb, bo nie da się kursów wyznaczyć rzadziej i nadal sprawnie przewozić te same potoki pasażerów.
"Zaczną się protesty" może tak, ale jak Prezydent czy ktoś z ZDMIKP powie, albo jest to co jest, albo lepsza oferta i podwyżka cen biletów, to się okaże, że większość powie niech jest to co jest. A co do zamiany linii 69/89 na linie 2, to w jakiejś części może się to udać, znam osobę co z rejonu Ronda Kujawskiego dojeżdża do pracy w rejon Wyścigowej i ma dosyć jeżdżenia objazdem przez Bartodzieje, więc linia 2 najlepsze rozwiząnie.

7841 - 7860 of 7974 Posts