SkyscraperCity banner

961 - 980 of 1004 Posts

·
marboro
Joined
·
5,753 Posts
Ta przebudowa zasluguje na specjalny budowlany tytul. ,Żart dekady".
Projektant tego żartu powinien miec dożywotni zakaz projektowania obiektòw w Bydgoszczy a wszyscy urzednicy ktorzy się pod tym podpisali zakaz sprawowania funkcji które mają jakikolwiek wpływ na miasto.
 

·
Registered
Joined
·
912 Posts
Pomijając to, że ta budowa ciągnie się jak flaki z olejem to kluczowe będzie przybliżenie trybun na łuku do toru. To będzie świadczyło o znajomości żużla przez projektantów... Co nie zmienia faktu, że szkoda działki.
 

·
Registered
Joined
·
1,260 Posts
Discussion Starter #963
A bo to mało działek jest pod potencjalną zabudowę czy to mieszkaniową czy biurową w Bydgoszczy? Zresztą nie w działkach jest problem, a w braku inwestorów. Od Polonii proszę się odstosunkować.
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,627 Posts
W sąsiedztwie Sielanki - city. :eek:hno::eek:hno::eek:hno:
Odpowiem równie mądrze: racja, lepiej na Rubinkowie.

A poważnie: sam środek miasta, blisko wszystkiego. W czym wysoka zabudowa biurowa (nie w 100%) miałaby zaszkodzić Sielance?! Wolisz budować Mordor na Bydgoszcz-Wschód? I obudź się - nie. Bez biur się nie obejdzie. Nie wzrosną płace, nie przybędzie mieszkańców, nie dogonimy polskiego Top-10. Bo nawet w nim nie jesteśmy.
Chyba, że chce duopolu z Toruniem i przyznajesz, że jesteśmy ośrodkiem równym Toruniowi. Miastem średnim, prowincjonalnym. Bo bez rozwoju biznesu właśnie ku takiemu będziemy zmierzać.

Toruń nie może budować wyżej ze względu na m.in. Starówkę UNESCO - skoro nasze uczelnie nie błyszczą renomą, to chociaż spowodujmy, żeby chociaż absolwenci UMK zostali w regionie - tzn. pracowali w Bydgoszczy. Tylko nie u Janusza w bunkrze, tylko w biurowcu w centrum miasta.

Kto to neguje, niech sobie założy forum Third World Village, jako taką alternatywę dla SSC.
 

·
Registered
Joined
·
1,957 Posts
Z całym szacunkiem, pozwole sobie pozostać na ssc. Nawet jeśli się z Tobą nie zgadzam.

Nie wiem też skąd się pojawił Toruń. Trochę to dziwne.

Wspomagając klientów mojego pracodawcy, wiem że zaplecze biurowe to tylko jeden ze składników decyzji o ulokowaniu inwestycji. Uczelnie, istniejąca kadra, konkurencja, loty z lotniska, inny inwestorzy z danej branży, dostępni vendorzy...

Mam wrażenie, że wielu ludzi zrozumiało, że Bydgoszcz powinna kusić świetnymi warunkami do życia, małymi korkami, zielenią, wolniejszym tempem życia itd. Pociąg pt. "top3" już dawno odjechał.

Ale wróćmy do przebudowy stadionu...
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,627 Posts
Nie, pozwolę sobie nie wrócić od razu, tylko powołać się na Kraków. Nikt tam nie buduje stosunkowo wysoko jak na resztę kraju, bo faktycznie, boi się wysokości, byleby tylko nie przyćmić Wawelu i Kościoła Mariackiego.
Natomiast w porównaniu z Bydgoszczą, buduje się tam stosunkowo wysoko właśnie. Na jakość samych pojedynczych inwestycji narzekają same krakusy, ale jest to moim zdaniem efekt snobizmu i fałszywa skromność. Rynek biurowy w Krakowie rozwija się rewelacyjnie. Również dlatego, że ma tam miejsce, w odróżnieniu od Bydgoszczy, gdzie nie ma gdzie szpilki wsadzić, bo zaraz Lasy Państwowe.
Nie równam co prawda Krakowa do Bydgoszczy, bo to ośrodek właściwie 3x większy, a rynkowo z 15. Ale równam do ośrodków naszej wielkości: i tu pojawia się zgrzyt.
Reasumując: każde duże miasto w Polsce pozwala na rozwój rynku biurowego, tylko jakimś cudem my jesteśmy jedynym takim miastem w kraju i nie tylko, gdzie pod tym względem wąż nocuje.
A świetne warunki do życia o których piszesz to równie dobrze mogą być walory (z całym szacunkiem) Białogardu, Chojnic, Kępna i Lubartowa.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,629 Posts
Din, trochę przesadzasz. Przy bazylice i Sielance to by nie było City, tylko Shitty. Nam naturalnie rośnie wyższa zabudowa dookoła Ronda Fordońskiego i lepiej byłoby (IMO oczywiście) zacząć od warsztatów policji (SM? Nie pamiętam), Pasamonu, narożnika przy kościele i terenów między kościołem i Gajową, włącznie z wywaleniem Biedronki - niech się w przyszłości pojawi w przyziemiu czegoś. Po drugiej stronie Fordońskiej natomiast wszystko od ronda do wysokości Cegielnianej. Tam jest jeden wielki Bangladesz ni to domków, ni budynków gospodarczych.
 

·
Registered
Joined
·
135 Posts
Bliżej jest do wieżowców na Powstańców czy na Skłodowskiej niż do Sielanki. Stadion szczególnie żużlowy nie powinien być w środku osiedla mieszkaniowego . Sam projekt to katastrofa . Proponuję sprawdzić jaki stadion żużlowy planuje Lublin. Ale czego tu się spodziewać , większość inwestycji w infrastrukturę sportową w tym mieście to porażka.
 

·
Registered
Bydgoszcz
Joined
·
362 Posts
Nie raz już pisałem, że to co się ze stadionem dzieje to pudrowanie trupa, wywalanie pieniążków :) w błoto. No, ale wara od Polonii typie.

W ideale mogłyby tam powstać tam same biurowce, ale mierzmy siły na zamiary i zmierzmy się z totalnym brakiem konsekwencji i koncepcji.
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,627 Posts
Też postuluję za "rośnięciem" okolic r. Fordońskiego, ale gdyby pojawiła się szansa na centrum finansowe bliżej naturalnego centrum miasta, to korzystałbym z takiej sytuacji.
Bliskość Sielanki, Skrzetuska i Bielaw nie tworzy żadnego problemu - Sielanka to oaza spokoju pośrodku dość ruchliwego centrum - już teraz tak jest i gdyby powstało, powiedzmy, 5-6 wież po 80-100 m w miejscu obecnego stadionu, to nie zaszkodziłoby okolicy.
A nowa miejscówka na stadion była kiedyś przedstawiana w miejscu obecnej "Sahary"... Przedłużenie Inwalidów do al. AK i w pełni kryty nowy stadion w tamtym miejscu to byłoby coś...
Marzenia.

A obecnie rozwiązanie? (o, widzicie, wróciłem do tematu :D) Warto by zadbać o okolice stadionu. Tam nadal jest trochę miejsca na usługi i trochę biur - obecna Biedronka np. lepiej wyglądałaby w przyziemiu czegoś 6-7-piętrowego niż obecnie.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,629 Posts
W tamtej okolicy, choćbym nie wiem jak ateistycznie nie był nastawiony, to architektonicznie lepiej jakby jednak nadal dominowała kopuła Bazyliki. I przyznaję to mimo, że na tę całą kastę jestem cięty. Po prostu to ładny kawałek miasta i jak już zabudowywać tereny stadionu, to niech tam będzie max 30-35m.

Cholera, jeszcze pewnie z rok temu by Ci przyklasnął, ale autentycznie widzę też sens w strzyżeniu zabudowy w tym miejscu do sensownego poziomu. Co innego np. tereny przy PKS, bo tam kontekst wysokościowy daje chociażby pylon trasy i RT. Zostawić 50m terenów zielonych i "placowych" do 50m od rzeki (tyle ile jest między dworcem i brzegiem obecnie), a resztę strzelić np. 2x po 45 + 60 i jakieś 30 od strony Krakowskiej, żeby stopniować zabudowę, bo ulica jest też bardzo malownicza i schodzi ładnie do rzeki.

EDIT:
No ale to wątek o stadionie, więc TL;DR - Nie stawiałbym tam wysoko, bo szkoda kopuły w krajobrazie.
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,627 Posts
Z PKSu do Bazyliki jest może ze 100 m dalej w linii prostej jak ze stadionu. To praktycznie ten sam rejon. Ale mniejsza, szanse na przenosiny takie same.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,629 Posts
Ale masz też różnicę wysokości terenu i inne osie widokowe, bo wieżowce przy PKS nie zasłonią Ci widoku na Bazylikę tak bardzo, bo by ją zasłonić musiało by nie być południowej skarpy miasta. Może 60-ka miałaby szansę zasłonić, ale to by zależało od planowania tak, by z kładki nad TU i innych punktów widokowych nie kolidowało. Możesz sobie to wyobrazić stając na Wyżynach nad dawnym Tesco i patrząc na ile Arkada zasłania cokolwiek.

EDIT:

I nie 100, tylko 150 :p

EDIT 2:

Jeszcze szybkie sprawdzenie z http://www.wysokosc.mapa.info.pl/ - teren PKS to 32m n.p.m., bazylika to 44m n.p.m. - każdy budynek zbudowany na terenie PKS będzie pozornie 12 metrów niższy od Bazyliki (3 piętra biurowe, albo 4 mieszkalne). Teren obecnego stadionu Polinii to 45-46m n.p.m., więc każdy zbudowany tam budynek będzie pozornie o jedn piętro wyższy od Bazyliki.

Czyli Bazylika mając (zależnie od źródła) 64-65m wysokości żeby zrównać się z zabudową na terenie dworca potrzebuje zabudowy wysokiej na ok. 77m, a na terenie obecnego stadionu o wysokości 62m. Skarpa ma według mapy ok. 68m n.p.m., więc dodatkowo od południa patrzysz z wysokości o kolejne 20m większej, czyli... kopuła powinna być widoczna nawet zza 60-metrowego obiektu.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,629 Posts
Stadionu miejskiego nie ma dla kogo, a Polonia nie ma siły przebicia, bo żużel traci na popularności i pewnie na siebie nie zarobi. Obawiam się że żadnego z tych stadionów nie wykona się u nas porządnie, jeśli nie znajdzie się jakiś "wielki pretekst" rzędu międzynarodowej imprezy, na którą rząd będzie chciał wyłożyć pieniądze. Tyle, że wtedy pewnie powstanie ogromny stadion w Toruniu, bo nasi politycy z lobbingiem mają tyle samo wspólnego, co z lotami w kosmos...
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,627 Posts
Mam wrażenie, że ostatnimi czasy żużel nie traci na popularności. Tracił, owszem, po 2002, ale teraz? Liga w kraju jakby złapała drugi oddech. Nie znam się, może Krystian albo Jeremi mają statystyki.
 

·
Banned
Joined
·
106 Posts
Mam wrażenie, że ostatnimi czasy żużel nie traci na popularności. Tracił, owszem, po 2002, ale teraz? Liga w kraju jakby złapała drugi oddech. Nie znam się, może Krystian albo Jeremi mają statystyki.
Liga moze łapie drugi oddech,ale co z tego skoro Polonia jest w czarnej d...? Na imprezy miedzynarodowe typu GP nie ma szans od kiedy te sa na Narodowym i zaden stadion nie ma szans przebic frekwencyjnie i organizacyjnie tamtej imprezy.Szkoda tylko,ze z wielkiego boomu na zuzel w Bydgoszczy zostala tylko slaba druzyna pod watpliwej jakosci kierownictwem na zrujnowanym stadionie.Minelo kilka lat od rzekomego dna jakie osiagnela Polonia i dalej nie widac swiatełka w tunelu.
 

·
Registered
Joined
·
1,260 Posts
Discussion Starter #980 (Edited)
Mam wrażenie, że ostatnimi czasy żużel nie traci na popularności. Tracił, owszem, po 2002, ale teraz? Liga w kraju jakby złapała drugi oddech. Nie znam się, może Krystian albo Jeremi mają statystyki.
Tak wysokiej frekwencji na ekstralidze, jaka była w tym sezonie, to nie notowano nawet w pięknych dla żużla latach '90. A dodatkowo wszystkie mecze ekstraligi i bardzo dużo pierwszej ligi na żywo w telewizji. Oglądalność - jak gdzieś czytałem - wyższa niż piłkarskiej ekstraklasy.

frekwencja
 
961 - 980 of 1004 Posts
Top