SkyscraperCity banner

981 - 1000 of 1004 Posts

·
marboro
5,765 Posts
Liga moze łapie drugi oddech,ale co z tego skoro Polonia jest w czarnej d...? Na imprezy miedzynarodowe typu GP nie ma szans od kiedy te sa na Narodowym i zaden stadion nie ma szans przebic frekwencyjnie i organizacyjnie tamtej imprezy.Szkoda tylko,ze z wielkiego boomu na zuzel w Bydgoszczy zostala tylko slaba druzyna pod watpliwej jakosci kierownictwem na zrujnowanym stadionie.Minelo kilka lat od rzekomego dna jakie osiagnela Polonia i dalej nie widac swiatełka w tunelu.
Mam wrazenie kolego ze zalogowales sie na to forum tylko aby dopierdalac Bydgoszczy i wszystkiemu co jest z tym zwiazane. Na poczatku nawet dalem sie nabrac w szczere intencje twojej krytyki w twoich postach no ale po tym poscie widac ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz ale piszesz oczywiscie negatywnie.

·
Banned
106 Posts
^^
Masz prawo mnie oceniac jak chcesz. Przykro mi,ze masz wrazenie,ze zamierzam "dopierdalac Bydgoszczy".Staram sie krytykowac konstruktywnie. Zreszta taka opinia od Ciebie gdy co chwila narzekasz brzmi srednio wiarygodnie, moze spojrz na swoje posty. Szczegolnie te zwiazane z rewitalizacja nabrzeza Brdy,rewitalizacji stadionu Polonii czy oswietlenia miasta.Tez mam napisac,ze logujesz sie tam tylko po to,zeby marudzic?:lol:
Udzielam sie na forum od kilku dni, wiec i postów mam malo, moze gdy bedzie ich wiecej zmienisz zdanie.
Co do mojego wpisu o Polonii wszystko podtrzymuje, Ty zreszta nie potrafisz podac zadnych argumentow tylko uderzasz w ad personam.Swiatelko w tunelu moze jest,ale po kilku latach biedowania w najnizszej klasie rozgrywek udziela mi sie pesymizm, byc moze za duzy.
Ps.Polonii kibicuje od ponad 20 lat,fakt,ze ostatnimi laty rzadko, mam jeszcze szalik trojkolorowy, gdy byly to oficjalne barwy klubu i przykro mi,ze tak oceniasz moje posty.

·
marboro
5,765 Posts
Smiem twierdzic ze na swoje marudzenie na temat bulwarow oswietlenia miasta czy dziwolaga na Poloni mam podstawy aby to robic i nawet sie Ty z tym zgadzasz.
Natomiast Twoj post odnosnie bierzacej sytuacji w Polonii daleko odbiega od rzeczywistosc Bo nawet w odpowiedzi do mnie juz sam sobie przeczysz do poprzedniego posta.
Pisales tak
Minelo kilka lat od rzekomego dna jakie osiagnela Polonia i dalej nie widac swiatełka w tunelu.
Po moim poscie juz jednak zmieniasz zdanie I jest tak
Swiatelko w tunelu moze jest,ale po kilku latach biedowania w najnizszej klasie rozgrywek udziela mi sie pesymizm, byc moze za duzy.
Dla informacji Twojej Polonia juz nie jest w najnizszej klasie rozgrywkowej. Jako kibic to chyba wiesz.
A co do watpliwej jakosci kierownictwa to raczej znowu kula w plot.
Awans o sczebel wyzej po ilus latach w koncu jacys sponsorzy sie pojawiaja wiec nie wiem jakiego innego cudu sie po nich spodziewasz. No szejkami nie sa to fakt.
Ps. Jak masz mi cos do zarzucenia odnosnie moich wpisow na temat bulwarow oswietlenia czy dziwadla na Poloni I nie zgadzasz sie z nimi to zapraszam do odpowiednich watkow. Z checia podejme obrony tego co na te tematy wypisuje.

·
Banned
106 Posts
^^
Nie zamierzam udowadnaic,ze nie jestem wielbladem.Na forum pisze swoje opinie i srednio mnie interesuje jak Ty czy ktos inny je odbiera.Chociaz nie ukrywam,ze przykry byl dla mnie tekst o logowaniu sie by dopierdzielac Bydgoszczy.
Co do Polonii, to jako kibic od ponad 20 lat mam prawo do surowych osadów, byc moze osadzam klub i cała otoczke wokoł niego zbyt surowo, ale pamietam czasy walki o mistrzostwo, pelny stadion, znane nazwiska, zawodnikow identyfikujacych sie z klubem,GP itp itd i gdy widze mizerie, ktora trwa od kilku lat to krew mnie zalewa. Ciesze sie,ze cos drgnęło w zeszlym roku,ale to dopiero poczatek i pytanie czy w 2020 bedzie dalszy progres.Poza tym martwi mnie wiele innych rzeczy posrednio z tym zwiazanych jak np brak Kryterium Asów,czy nieszczesna modernizacja stadionu, rowniez sklad nie napawa optymizmem.
Polonii zycze jak najlepiej, zawsze bede jej kibicowal .Moze sie spotkamy kiedys na stadionie gdy wrocisz na stale do Bydgoszczy?
Koncze offtop,jesli masz jakies pytania to dawaj na priv. Pozdro

ps: co do narzekania w innych watkach to ja sie z Toba zgadzam co do meritum(co chyba widzisz w moich postach,lajkach),tylko podalem to jako przyklad,kiedy zarzucasz mi wylacznie malkontenctwo na forum samemu tez tylko krytykujac.

·
Bydgoszcz w budowie
18,578 Posts
Po latach rządzenia przez osoby, które nie potrafiły pół sponsora ściągnąć. Po latach rządzenia przez osoby, które potrafiły tylko brać kolejne kredyty i żerować na mieście. Po latach rządzenia "biznesmenów" i generałów. Po rządach Władysława, który obrażał na lewo i prawo, spłacił dług za pieniądze miasta i jeszcze prosił się o kolejne pieniądze. Przyszedł facet, który od razu zbudował zespół który awansował do I ligi. Nie kłóci się (przynajmniej publicznie). Co chwilę ogłasza nowych sponsorów. Do tego na stadion zaczęło przychodzić średnio 3,5 raza więcej kibiców.

"cos drgnęło"

·
Banned
106 Posts
^^
Jak pisalem,przyzwyczajony bylem do wyzszego pulapu. To,ze ostatnie kilka lat to bylo dno a nawet gorzej nie zmienia faktu,ze obecny stan jest bardzo daleki do tego co bylo kiedys. Poza tym piszac,ze cos drgnęło mialem na mysli to,ze na razie to jest jeden sezon z sukcesem.Zobaczymy czy Polonia pojdzie za ciosem, czy znow bedzie stabilizacja, czytaj stagnacja. Odbijajac sie z niskiego pulapu zawsze masz wielki wynik, vide nasze lotnisko;)

·
Registered
912 Posts
https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,25600832,nowa-polonia-gotowa-w-polowie-kwietniowy-termin-zagrozony.html#s=BoxLoByImg3

"Przynajmniej przez pierwszy miesiąc I-ligowego sezonu kibice żużla nie będą mogli zasiąść na nowej trybunie stadionu Polonii. Przynajmniej, bo zaawansowanie prac budowlanych sięgnęło dopiero połowy, a z resztą jest jeszcze gorzej.
4 lub 5 kwietnia żużlowcy Polonii będą na swoim torze gościć zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest pewne, że zarówno to spotkanie, jak i przynajmniej następne na początku maja z Unią Tarnów obejrzą jeszcze bez możliwości korzystania z nowej trybuny naprzeciwko startu.

Kiedy zostanie oddana? – pytamy w ratuszu.

– Zakończenie prac zgodnie z umową to koniec kwietnia 2020 roku. Szczegółowy termin jest koordynowany z użytkownikiem, tak by nie kolidował z organizacją planowanych imprez na obiekcie. Może ulec zmianie ze względu na konieczność nowego posadowienia oświetlenia, czego nie zakładano na etapie podpisywania umowy – odpowiada zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Okazuje się, że trzeba było zbudować od nowa fundamenty słupów oświetleniowych. Wykonawca, Ebud, wystąpił o przedłużenie umowy o dwa miesiące. Ratusz analizuje ten wniosek.

Umowa z Ebudem została podpisana w lutym ubiegłego roku po długich rozmach, w trakcie których miasto musiało niemal trzykrotnie zwiększyć zaplanowane na inwestycję pieniądze. Początkowo na przebudowę zaplanowano ok. 8 mln zł. Ostatecznie miało to być 21,5 mln zł.

W połowie stycznia zaawansowanie prac ogólnobudowlanych na stadionie (nowa trybuna i park maszyn) wynosi 50,9 proc., wodno-kanalizacyjnych – 45,8 proc., a robót związanych z instalacjami elektrycznymi – 19 proc.

Do końca kwietnia pozostało 3,5 miesiąca – ryzykowna będzie teza, że pozostałe prace będą wykonane w planowanym terminie.

Co z kolejnymi częściami przebudowy widowni? Wiadomo, że w tym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania drugiego etapu, począwszy od pierwszego łuku...."

·
Registered
2,448 Posts
Po latach rządzenia przez osoby, które nie potrafiły pół sponsora ściągnąć. Po latach rządzenia przez osoby, które potrafiły tylko brać kolejne kredyty i żerować na mieście. Po latach rządzenia "biznesmenów" i generałów. Po rządach Władysława, który obrażał na lewo i prawo, spłacił dług za pieniądze miasta i jeszcze prosił się o kolejne pieniądze. Przyszedł facet, który od razu zbudował zespół który awansował do I ligi. Nie kłóci się (przynajmniej publicznie). Co chwilę ogłasza nowych sponsorów. Do tego na stadion zaczęło przychodzić średnio 3,5 raza więcej kibiców.

"cos drgnęło"
Był taki ostatnio w Rzeszowie co też skład w jeden sezon zbudował i zwiększył frekwencje ;)

·
Registered
2,448 Posts
^^ A w związku z powyższym jakiś obiekt sportowy w Toruniu przestaje być zagospodarowany?

W Rzeszowie została tylko II ligowa piłkarska Stal, która na 12 tysięcznym stadionie notuje teraz frekwencje na poziomie ~2000. Wyjątkiem oczywiście mecz derbowy z Resovią (blisko 5000 osób).

Osobiście mam mieszane uczucia co do rozbudowy stadionu Polonii. Jeden sezon dobrego zarządzania może być jaskółką, ale też niekoniecznie musi to zwiastować wiosnę. Z drugiej strony - nie tylko biurowce i dobra mieszkaniówka tworzy miasto. To także obiekty sportowe, parki, innego typu tereny rekreacyjne. Polonia to tradycja w Bydgoszczy i mam wrażenie, że można połączyć jedno z drugim zamiast "hurr durr! zburzyć!" :) Niech przykładem będą mniejsze areny sportowe na zachodzie - chociażby Versluys Arena :)

·
fallen God.
1,801 Posts
^^ chociażby teren między stadionem i KWP. tam można by coś fajnego wcisnąć. osobiście jestem przeciwny burzeniu stadionu, ale nie wróżę dalszej (szybkiej) przebudowy. stadion z Gdańskiej jest tego dobrym przykładem (a ma więcej do zaoferowania, bo lekkoatletykę, piłkę nożną itd.), który pewnie na wieki zostanie w niezmienionej formie.

·
Bydgoszcz w budowie
18,578 Posts
Osobiście mam mieszane uczucia co do rozbudowy stadionu Polonii. Jeden sezon dobrego zarządzania może być jaskółką, ale też niekoniecznie musi to zwiastować wiosnę.
I dlatego najdurniejszą decyzją jaką można było podjąć była przebudowa tego fragmentu trybuny, który przebudowują. Trzeba było pierwszy łuk zbliżyć.

^^ chociażby teren między stadionem i KWP. tam można by coś fajnego wcisnąć.
Coś czego w Bydgoszczy nie praktykowano - PPP. Dajemy teren pod biurowiec, a inwestor dokłada do budowy trybuny na drugim łuku (tj. zbliża trybunę do toru przez co robi się tam więcej miejsca pod inwestycję.

·
Metropolita Bydgoski
831 Posts
Wyborcza.pl
Roboty na obiekcie, którego operatorem jest działająca od początku roku miejska instytucja Bydgoskie Centrum Sportu, dobiegają końca. Najbardziej widoczne są prace przy montażu biało-czerwonych krzesełek na nowej trybunie. W piątek były już zamontowane niemal wszystkie, brakowało tylko części od strony dawnego wyjazdu z parku maszyn. W poniedziałek gotowa będzie całość.

- W sumie 2499 krzesełek - mówi prezes i właściciel bydgoskiej Polonii Jerzy Kanclerz. Żużlowcy, którzy w lipcu rozpoczną wreszcie sezon, będą teraz wyjeżdżali na tor w innym miejscu - do tej pory był to wyjazd dla polewaczki i ciągników. Za i w jego wnętrzu znalazły się nowe pomieszczenia dla zawodników, boksy na motocykle. Tam tam prace są na ukończeniu. Całość powinna być gotowa do końca czerwca.
Porównanie wysokości nowej i starej trybuny

Widok z pierwszego łuku

Widok z prostej

Widok z drugiego łuku

Widok z biblioteki

·
Bicycle Rider
2,471 Posts
Czy projekt przewidywał jakikolwiek cień szansy na zadaszenie trybun?

·
Metropolita Bydgoski
831 Posts
Czy coś wiadomo nt dalszych prac modernizacyjnych?
500 tys zł. znalazło się w budżecie miasta na 2020 rok na wykonanie dokumentacji (II etap), nie wiadomo jaki zakres ma objąć (mówi się o pierwszym łuku) w tym tempie i tym trybie, w jakim budowano "prostą" nowa trybuna może być gotowa w 2023 roku

Czy projekt przewidywał jakikolwiek cień szansy na zadaszenie trybun?
Projekt posiada jedynie nowowybudowana trybuna. Kolejne etapy projektowane będą na podstawie koncepcji której opis stanowi: "Docelowo nie wyklucza się możliwości zadaszenia trybun i toru". Zawarto też schemat jak takie zadaszenie mogłoby wyglądać.
211793
211794

·
Bydgoszcz w budowie
18,578 Posts
Z drona jeszcze nie było ;)

Więcej zdjęć:

·
Registered
912 Posts
Zdjęcia Kristianda ukazały jedną rzecz, mianowicie, dlaczego nikt nie wpadł na pomysł aby trybuna na prostej była " zakrzywiona" na obu końcach tak aby łuki były równie blisko toru ? Ponadto konia z rzędem temu kto połączy tą prostą z trybunami na łukach tak aby były jak najmniejsze straty w krzesełkach. Ech, mam wrażenie, że dalsza rozbudowa zostanie maksymalnie przesunięta w czasie. Obym się mylił.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,635 Posts
Jeżeli w tych "stratach krzesełek" na łączeniach staną filary trzymające dach, to IMO żadna w tym strata.

981 - 1000 of 1004 Posts