SkyscraperCity banner

7001 - 7020 of 7031 Posts

·
Bydgoszcz w budowie
18,553 Posts
I coś przestałeś podsyłać ;)

PS. Nie wiem czy kiedykolwiek o tym wspominałem, ale osoby których będzie najwięcej zdjęć w sobotnim "Bydgoszcz w budowie po Waszemu" otrzymują kalendarze na kolejny rok. W grudniu dostarczyłem je trzem osobom :)

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,577 Posts
A to nie jest przypadkiem stolarka oklejona jeszcze ochroną warstwą jasnego plastiku, żeby nie zniszczyć jej w czasie reszty prac nad elewacją?

·
8,577 Posts
Ostatnie tutaj, bo dodałem już po jednym w biurowych i mieszkaniowych:

Teraz z kategorii "publiczne" ;)

IPN

1. Prawie cała elewacja już zrobiona, zostały ostatnie połacie.
203613

2. I tak cały efekt wygląda słabo w zestawieniu z klepiskiem parkingowym tuż obok, mimo że sam budynek uważam za całkiem udany...
203616

·
Registered
1,509 Posts

·
Registered
2,918 Posts
Ten parking obok IPN świetnie by się nadawał na jakiś mały zielony skwer. Przestrzeni miejskich gdzie można spotkać ludzi nigdy mało ;)

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,582 Posts
Casto już na dole leży, na dodatek park zrewitalizowali, więc niech już jest. Za to Lidl stoi na górce i tam fajnie było postawić coś 55+ - Johny kiedyś postulował i nadal popieram. Małe pocieszenie, że ten Lidl całkiem poprawnie się na tej górce prezentuje. A co do wzgórza - pozostaje czekać na wyburzenie dawnego Fotonu (przy ewentualnej rewitalizacji co lepszych fragmentów).

·
8,577 Posts
Park zaraz znów będzie wymagać prac, bo stawy zamieniają się powoli w zarośnięte bagna...

·
Registered
404 Posts
Park zaraz znów będzie wymagać prac, bo stawy zamieniają się powoli w zarośnięte bagna...
Odprowadzajmy więcej deszczówki kanałami do Wisły to będzie jeszcze lepiej. Te stawy aż się proszą, żeby je w trybie natychmiastowym, relatywnie małym kosztem, zaangażować do małej retencji wody deszczowej z okolicy.

EDIT
Zabetonowano wszystko w koło i wszyscy w szoku, ze wysychają, bo susza, bo małe odpady. Temat taki sam jak na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Susza suszą, ale woda odpompowana z KWB nie bierze się znikąd....

Tymbardziej fascynuje mnie opieszałość miasta w kwestii budowy zbiorników retencyjnych

·
8,577 Posts
Kolejne dwa stawy masz też w parku Dąbrowskiego, a pewnie dałoby się zrobić jeszcze jeden, bo ukształtowanie terenu aż się o to prosi.

EDIT:
A w zasadze dwa, bo można i powyżej i poniżej dodać stawy i je połączyć ładnymi kanałami przepływowymi.

7001 - 7020 of 7031 Posts