SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 31 Posts

·
Banned
2,975 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Jedna z nieukończonych inwestycji w mieście - stadion przy ul. Żwirki i Wigury. Gdyby go skończyli miałby może nawet 20 tys miejsc. Stadion typu "polskiego" :) czyli wał ziemny dookoła bieżni.
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=...53.108692,17.971165&spn=0.002924,0.010729&t=k
( ktoś mi pisał na forum jak wkleić obrazek, ale niestety chyba bez drukarki się nie da :? )

Tu widać łagodne podejscie pod wały. Idziemy na mecz ! :)

Powoli wchodzimy coraz wyżej...

I oto imponujący widok na trybuny

Dzięki tej (jednej z dwóch) przerw w wale, widać jak strome byłyby trybuny. Jest z tym lepiej niż na Zawiszy

Tu miała być bieżnia

Jak widać wyjątkowo trudne warunki do gry na "murawie' :)

kolejna migawka z bieżni

widok trybuny przy prostej

Po wyjsciu przez przeciwległą do tej pierwszej przerwę w wale widzimy bosika treningowe

Nawet 3 rzędy trybun miały być. Co za idealizm- naprawde myslano, że w jakims tam może 5. kolejnym klubie w mieście tyle osob bedzie przychodzic na treningi :? :)

Pomarzmy- piłakrze własnie trenują przy 500 osobowej widowni a tam w głebi arena na której jutro zagrają przed... 15-tysięczną publicznością :)

To może jakiś dawny budynek klubowy ? Ale widac prowizorka bo komuna tu planowala tylko porządne rzeczy :) Kilka basenów jeszcze mialo być i sredniej wielkosci hala sportowa.

Tu wejscie na stadion od strony boisk treningowych

To widok ze szczytu wału od strony boisk treningowych na lewo...

...i na prawo

Wały są symetrryczne i równe, ale w jednym miejscu jest male nidociągnięcie

To jedeyny fragment gdzie można trochę pograć - oczywiście zamiast bramek- kamienie

Taki widok miałyby dzis VIP-y, przed 1990 zwani po prostu członkami partii :)

To widać ze szczytu "trybuny głównej"- ogrodzenie - ul. Żwirki i Wigury

A to w szerszej perspektywie- moje dawne okolice. Nie wiem jakim cudem przez pierwsze parę lat mieszkania tu nie widziałem nigdy tego stadionu (tylko z ulicy, ale nie byłem pewny co to jest)

Tu widać lepiej jak się ma stadion do ul. Żwirki i Wigury

Tu na dole widać zarośnięty start do 100 metrów, ew 100 p.pl kobiet lub 110 mężczyzn :)

Tu "trybuna główna" w całej okazałości. Teraz znowu trochę sobie pomarzę...:)Ja tu widzę tłum odliczający ostatnie już sekundy meczu, i już zmierzam do wyscia, żeby nie przeciskać się w tłoku

I schodzę tą samą drogą którą wszedłem wśród wiwatujących z powodu kolejnego zwycięstwa naszej drużyny kibiców:)

Przed wyjściem rzut oka wspaniałe fury, to w koncu parking VIP :)

Za 2 tygodnie kolejny mecz- ciekawe czy znów będzie pełen stadion...:)

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
A tak na serio , jakby ktoś chciał wiedzieć- nie zapowiada się, żeby przez najbliższe dziesiątki lat, ktoś pomyślał o dokończeniu obiektu. Bo zresztą komu miałby służyć- komuna była za ambitna- musielibyśmy mieć chyba ze 4 zespoły w OE, żeby te wszystkie stadiony w miescie były potrzebne.

Tylko po te wszystkie stadiony w Bydgoszczy musiały mieć koniecznie bieżnie ?
Czy polska lekka atletyka upadłaby wg ówczesnych koncepcji, gdyby choć jeden stadion w mieście był typowo piłkarski bez bieżni ? :bash:

·
Registered
2,057 Posts
W sumie to szkoda ze komuna tak szybko upadla bo by dokonczyla pare fajnych i potrzebnych dla miasta inwestycji, głównie w Fordonie ale ten niedokończony stadion jest również jedną z nich. Szkoda że miasto nie kwapiło się i nie kwapi do odbudowania go, bo wtedy Bydgoszcz naprawde mogłaby być centrum sportowym kraju....Nie wiem tylko czy w Bydzi jest zapotrzebowanie na tak duża ilość stadionów..

Te prowizoryczne domki to jeśli sie nie myle obiekty młodzieżówki BKS [jakiś czas temu polaczyli się z gwiazdą chyba i grają na miedzyniu].
A wracając do stadionu to władze miasta już ostatecznie na tym krzyżych chyba postawiły bo teren jest do kupienia pod obiekty handlowe i mieszkalne [nawet na płocie wisi wielki transparent z numerem telefonu.... zrobie fotke jak bede przechodzil....

OT:

o, moje bloki ;)

·
Registered
2,640 Posts
Moim zdaniem, to dobrze, ze obiektu nie ukonczyli, bo teraz najzwyczajniej w swiecie miasto mialoby problem z kolejnym stadionem. Ja to bym w ogole rozwiazal w inny sposob - wiekszosc klubow pilkarskich powinna swoje mecze rozgrywac na stadionie MIEJSKIM na Gdanskiej. I tylko w ten obiekt powinno ladowac sie kase (jesli chodzi o pilke). Zauwazcie, ze na przyklad we Wloszech takie potegi jak Milan, Inter, Juventus, Torino (to akurat nie jest potega;), Roma (FORZA Roma ;)), Lazio graja na obiektach miejskich. Jeden stadion - dwa kluby.

W Luczniczce gra przeciez wiele zespolow.

Bydgoszcz ma dwa stadiony na ktorych odbywaja sie porzadne imprezy rangi swiatowej i niech chociaz one zostana porzadnie odpicowane ;)

W pierwszej kolejnosci, mimo wszystko, trzeba przebudowac Polonie, bo widocznosc na imprezach zuzlowych z trybun jest zalosna:/

·
Banned
2,975 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Albo możnaby utworzyc drugi klub żużlowy na niedokończonym stadionie.
W końcu kiedyś była Polonia II :)
Porównując wielkość stadionów w Bydgoszczy i Toruniu od razu widać, że gdzieś chyba przeinwestowano (chyba, że równocześnie gdzieś nie doinwestowano :) ) .
Bo stadion KS Torun- zdecydowanie największy tam -byłby w Bydgoszczy(licząc ten stadion) dopiero na 5. miejscu

·
Registered
2,640 Posts
Jestes pewien, ze Jve go kupilo? To byloby bez sensu biorac pod uwage fakt, ze planuja wybudowac nowy stadion, duzo mniejszy, bo frekwencja na Delle Alpi jest jak na Wlochy slabiutka.

W Toruniu rzeczywiscie stadiony sa malutkie. Najbardziej denerwuja mnie jednak prasowe doniesienia, ze np. na derbach na stadionie im. M. Rose bylo 20 tys. ludzi. Dla mnie to jest obiekt na 10-12 tys. widzow. Polonia ma duzo wieksze trybuny - wszedzie 15 rzedow i wiekszy "owal". Torun zas to 10 rzedow i trybny znacznie blizej toru, zatem i "krotsze". Doniesienia o frekwencji na Polonii rowniez bywaja przesadzone. Dla mnie to jest obiekt na maks 17 tysiecy ludzi. Teraz jednak po zainstalowaniu band dmuchanych, ktore bardzo utrudniaja ogladanie zawodow nie powinno sie drukowac wiecej niz 7 tysiecy wejsciowek, bo to wstyd, zeby kazac placic duze pieniadze za tak fatalna widocznosc:/

·
PIT
513 Posts
Kilka lat temu (jeszcze za kadencji Jasiakiewicza) podawali w prasie, że teren stadionu przy Żwirki i Wigury z otoczeniem był sprzedany Budopolowi w celu budowy osiedla mieszkaniowego.

W "Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Przestrzennego Bydgoszczy" teren jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne o średniej intensywności.

·
Banned
2,975 Posts
Discussion Starter · #9 ·
sirCoolek said:
W Toruniu rzeczywiscie stadiony sa malutkie. Najbardziej denerwuja mnie jednak prasowe doniesienia, ze np. na derbach na stadionie im. M. Rose bylo 20 tys. ludzi. Dla mnie to jest obiekt na 10-12 tys. widzow. Polonia ma duzo wieksze trybuny - wszedzie 15 rzedow i wiekszy "owal". Torun zas to 10 rzedow i trybny znacznie blizej toru, zatem i "krotsze". Doniesienia o frekwencji na Polonii rowniez bywaja przesadzone. Dla mnie to jest obiekt na maks 17 tysiecy ludzi.
A nawet z tego co pamiętam (moze już źle pamiętam :) ) na Polonii rzędów jest 16. A na Adrianie w znacznej częsci tylko 9.
Tak już zgadując wielkosci- ciekawe ile osob zmiesciloby się na Chemiku :?
W koncu w najwyższym miejscu ma az 41 rzędów ( co juz zresztą gdzie indziej pisałem)
Swoją drogą szacowanie wielkosci obiektow sportowych to chyba moja mania :)

·
Registered
473 Posts
Właśnie z okolic Żwirki i Wigury wyprowadziłem się do Lisiego Ogonu i muszę powiedzieć, że firmowe samochody różnych firm budowlanych przyjeżdżały na ten "stadion" w celu dokonania pomiarów itp.

Dobrze by się stało, gdyby powstała tu infrastruktura sportowa, tym bardziej, że można starać się o fundusze przed mistrzostwami juniorów.

·
Doctor Honoris Causa
294 Posts
Narazie najlepiej byłoby inwestować w dwa stadiony tj. Polonie i Zawiszę. Choć głównym stadionem powinna być Polonia, bo jest położona w atrakcyjniejszym miejscu niż Zawisza... A pozostałe stadiony tak naprawde potrzebują tylko dobrej murawy, bo kibiców więcej niż 10 ;) to tam niebędzie...

·
Phelot
9,353 Posts
JaCeK ! said:
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=...53.108692,17.971165&spn=0.002924,0.010729&t=k
( ktoś mi pisał na forum jak wkleić obrazek, ale niestety chyba bez drukarki się nie da :? )
No JaceK!... żartujesz sobie czy co? :) Na co Ci drukarka?
Chcesz wydrukować fotkę a później zrobić jej zdjęcie cyfrówką? ;) Jaka tu logika? :)

No dobra - instukacja: :)
Wchodzisz na maps.google robisz zrzut ekranu (klaiwsz "PrtScr" - Print Screen).
Następnie odplasz program graficzny, wystarczy standardowy widosowski Paint.
Tam robisz "Edycja->Wklej". Pojawi Ci się wtedy "zdjęcie", które przed chwilą zrobiłeś.
Wtedy wytnij fragment który Cię interesuje, stwórz nowy projekt(plik) w Paincie i tam wklej ten fragment.
Zapisz jako jpg-a np. i po sprawie :) - masz na dysku widok z google w formie pliku-zdjęcia.

·
بيدغوشت&
8,229 Posts
Wklejanie tu zdjec jest mniej niz latwe, mniej niz banalne :) Szczegolnie kiedy korzysta sie z fotosika, imageshacka czy photobucketa, bo one same generuja kod do wklejenia [w imageshacku nie polecam, bo tworzy link klikalny z odnosnikiem do swojej strony glownej, wkurzajace w czasie ogladania].
wtedy tylko ctrl+c, ctrl+v i gotowe, wystarczy ewentualne podpisy dodac :)

Jesli masz zdjecia na innym serwerze, koncie itp. kopiujesz link, wklejasz do posta, zaznaczasz, klikasz symbol obrazka nad oknem posta i juz masz link objety znacznikami. Jesli link rzeczywiscie prowadzi do zdjecia, zawsze zadziala :)

·
Banned
2,975 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Dzięki Phelot :master:
- oczywiscie nie mialem zamiaru drukowac a potem robic zdjecia cyfrówką :) tylko myslalem że żeby zrobic print screena to trzeba ją miec. A dzis się dowiedziałem ze mam na klawiaturze przycisk PrtSc :)

Więc teraz takie małe porównanie- niedokończony stadion, gdyby był ukończony nie prezentowałby się w googlach wiele gorzej niż największy Zawisza:

1 - 20 of 31 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.