SkyscraperCity banner

1 - 20 of 111 Posts

·
Człowiek-instytucja
4,403 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wątek zakładam pod wpływem spaceru po fordońskich blokowiskach na os. Tatrzańskim.
Spaprana kolorystyka, tandetne wzornictwo i inne kwiatki - proszę tutaj :)

Ulica Galla Anonima 2. Nie mieści mi się w głowie, jak można dać tak tandetny kolor klatek schodowych, podczas gdy ściany będą (?) utrzymywane w tonacji błękitnej.
Od razu przepraszam za marną jakość zdjęcia - jak zwykle robione w pośpiechu komórką. Istotę problemu widać jednak doskonale.

Na dobrą sprawę, do tego wątku nadaje się połowa odnawianych bloków z wielkiej płyty, mam nadzieję, że z czasem zapełni się od zdjęciami. :)

·
Homo Skyscraperus
22,111 Posts
Na dobrą sprawę, do tego wątku nadaje się połowa odnawianych bloków z wielkiej płyty, mam nadzieję, że z czasem zapełni się od zdjęciami. :)
Połowa? A co z drugą połową? Planujesz wątek:

[Bydgoszcz] Myśli samobójcze (druga połowa miasta)

·
Do roboty za 5 złoty!
571 Posts
^^Podobno jesteś tu prywatnie ;) Nie żebym się czepiał.

·
Registered
6,442 Posts
Wątek zakładam pod wpływem spaceru po fordońskich blokowiskach na os. Tatrzańskim.
Spaprana kolorystyka, tandetne wzornictwo i inne kwiatki - proszę tutaj :)

Ulica Galla Anonima 2. Nie mieści mi się w głowie, jak można dać tak tandetny kolor klatek schodowych, podczas gdy ściany będą (?) utrzymywane w tonacji błękitnej.
Od razu przepraszam za marną jakość zdjęcia - jak zwykle robione w pośpiechu komórką. Istotę problemu widać jednak doskonale.

Jestem pewien ze patron tej ulicy wstydzilby sie opisac pokazana sytuacje w swoich kronikkach

·
Registered
Underground out of Voland.
8,406 Posts
Kolejny zniszczony socreal...
Całe Osiedle Szubińskie na tej zasadzie zrobione. Też masa kolorków, ale mniej pstrokate niż ten na Szubińskiej 99.

·
Registered
20,847 Posts
Może warto również zastanowić się nad możliwościami rozwiązania tego problemu?

Mamy taką sytuację, a nie inną, czyli masę oszpeconych budynków. Nie jest tu już nawet sprawą gustu, bo problem widzi każdy i ze świecą szukać pozytywnych opinii w tym temacie.

O budynkach nie ma co rozmawiać, bo to nierealne aby kształtować ustalać jakość materiałów, wykończenia, planów, zastrzegać wygląd dachów, klatek, czy okien. Jednak farba nie jest sprawą wybitnie kosztowną, względem kosztów budowy budynku. Co zatem zrobić, żeby nie wychowywać kolejnych pokoleń w świecie tandetnego bezguścia?

To nie PRL, więc pewnie zbyt wiele możliwości nie ma. Szczerze pytam, bo nie wiem.

1 - 20 of 111 Posts