SkyscraperCity banner

1 - 20 of 629 Posts

·
Registered
Joined
·
241 Posts
Wizka Astrum poprawna, ale budynek mocno monolityczny. Przynajmniej na tym ujęciu. No ale poczekajmy na więcej wizualizacji. Niemniej cieszy spora liczba planowanych nowych mieszkań w Centrum. Życzę tej inwestycji sukcesu!
 

·
Registered
Joined
·
2,918 Posts
To prawda, ja jestem zawiedziony trochę. Duże to (to akurat fajne :D ), ale takie ciężkie, a nie musiało być. Pekin, Szanghaj, Hąką. IMO nie tędy. Mógłby mieć 25 pięter zamiast widocznych tu 15, ale być lżejszy.
Myślę,że ta wizka trochę mu dodaje ciężkości. Działka na Babiej Wsi nie jest taka duża, żeby coś takiego się zmieściło. Ale nawet gdyby faktycznie okazał się taki ciężki to nic mu nie szkodzi. Nie w tym miejscu.
 

·
marboro
Joined
·
5,732 Posts
Jestem kompletnie zawiedziony. Strasznie ciezka bryla nie pasujaca do otoczenia. Moje pierwsze skojarzenie do wiezowca nad Balatonem. Mam nadzieje ze to tylko ta wizualizacja robi tak fatalne wrazenie ciezkosci.
Ktos juz napisal ta dzialka nie jest az tak duza jak ja tu sie przedstawia na wizce
Nie rozumiem po co ta prostokatna czesc zaslaniajaca widok na miasto z czesci okraglej.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,437 Posts
przyłączam się do zawiedzionych...obawiam się też samej fasady tu na wizce pokazana fajna gładka a wyjdzie jak na Z44 w Wawie albo jak w kostce na najwyższych piętrach NH...naprawdę bardzo się tego obawiam bo taki efekt który zrobili na wizkach wymaga profili które do tanich nie należą...poza tym wysokość...przy tej bryle masakra...gdyby walec był wyższy o kilka pięter tak do 22 pięter łącznie, chociaż jeszcze jak patrzę to nawet podwyższenie go by nie pomogło...byłby po prostu OGROMNY WALEC, gdyby część prosta była niższa niż obecnie o 5-6 pięter byłoby kompozycyjnie lepiej...ogólnie Astrum kojarzyło mi się z czymś wysokim, smukłym i dynamicznym...a pokazali ładną wizkę (to trzeba oddać) dość wielkiego kloca....ciekawy jestem jak to wygląda na zagospodarowaniu terenu...czy to szerokie ma być czy dość wąskie w stosunku do tej MEGA ściany?? Ogólnie to po prostu wielgachny blok...bo gdyby zamienić szkło na tynk to wtedy dopiero wyszłaby jaka to jest cholernie toporny kloc. :(
 

·
Registered
Joined
·
139 Posts
A cóż to za parlament europejski? :D ocenie Nordic Astrum na pewno nie sprzyjają emocje jakie towarzyszyły oczekiwaniom na wizu - każdy spodziewał się że będzie wyżej, efektownej i w ogóle lepiej niż przy NH, oczekiwano kolejnego symbolu Bydgoszczy, niektórzy zaczeli sie martwić o zbyt gwałtownie rosnącą liczbe wysokościowców w mieście :D Mamy przysadzisty blok, ani ładny ani brzydki, takie 6/10. Ten "walec" nie wiem czemu, ale przypomina mi troche budownictwo sprzed kilku-kilkunastu lat - chyba wtedy była moda na taką bryłe albo mi sie zdaje. Co nie zmienia faktu, że kolejna okolica zostanie ucywilizowana i fajnie. Niech budujom
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
SŁABO ! :(
Gdyby ta prosta część zaczynała się 3-4 piętra poniżej baryły, a potem na wzór Havena schodziła schodkowo w dół, byłoby o NIEBO lepiej!
 

·
Registered
Joined
·
4,040 Posts
W mojej ocenie jeśli chodzi o Nordica należy im się wielki plus za przełamanie bydgoskiego rynku nieruchomości, za odwagę w budowaniu dużych obiektów. Są pierwsi. Sam obiekt mi się nie widzi ale przede wszystkim dlatego, że jestem uprzedzony do wycinków koła w budownictwie. Albo nieregularny kształt, albo linia prosta. Pozostaje jeszcze kwestia gładkości elewacji. Myślę, że lokalizacja świetna.Czekam z niecierpliwością na tyle nowych mieszkań.
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,577 Posts
Tak całkiem nawiasem - patrząc na LOGO dodane do wizualizacji, to będą dwa półokręgi zlepione skrajem. Wtedy ten mrówkowiec okaże się być plecami drugiego, podobnego łuku, co ten widoczny przodem do rzeki.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,437 Posts
Podobają mi się reakcje naszej forumowej społeczności, jasno widać że samą wielkością ani ładnym obrazkiem już w Bydgoszczy nie da się zaimponować... :)

Ktoś słusznie napisał że gdyby to miał być budynek w okolicach ronda Fordońskiego to ok...tam mogłoby to przejść na tle "pudeł" z Wyżyn ale w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta takie pudło to moim zdaniem "policzek urbanistyczno-architektoniczny" wymierzony w miasto i wielki minus dla tego dewelopera w moich i z tego co widzę nie tylko moich oczach.
 
1 - 20 of 629 Posts
Top