SkyscraperCity banner

61 - 80 of 2928 Posts

·
Registered
Joined
·
162 Posts
Co do aktualnego PZP dla tej działki:

§ 14. Dla terenu usług, oznaczonego na rysunku planu symbolem U2, o którym mowa w § 2, ust. 4 ustala się:
1) przeznaczenie podstawowe: usługi hotelarskie oraz turystyki i rekreacji / m.in. muzeum, przystań żeglugi śródlądowej, przystań kajakowa, ośrodek informacji turystycznej, itp.,
2) przeznaczenie dopuszczalne: warsztat szkutniczy, mała gastronomia,
3) adaptuje się istniejący budynek mieszkalny przy ul. Grottgera 4 objęty ochroną konserwatorską dla potrzeb funkcji podstawowej, dopuszcza się modernizację budynku pod warunkiem spełnienia ustaleń
zawartych w § 5, ust. 2,
4) pozostałe obiekty kubaturowe przeznaczone do likwidacji,
5) możliwość wykorzystania istniejącego wyciągu torowego dla eksploatacji i ekspozycji jednostek pływających,
6) wysokość zabudowy: maksymalnie 4 kondygnacje,
7) zasadę realizacji projektowanych obiektów według ustaleń zawartych w § 5 ust. 7,
8) elewacja od strony rzeki Brdy wymaga szczególnego opracowania pod względem architektonicznym z akcentem architektonicznym,
9) postuluje się urządzenie krytej pergoli do projektowanej przystani ,
10) lokalizacja ciągu spacerowego ogólnodostępnego od strony rzeki Brdy,
11) dopuszcza się możliwość urządzenia parkingu podziemnego,
12) zachować istniejący drzewostan,
13) wykonanie zabezpieczenia technicznego brzegów rzeki Brdy oraz dostosowanie ich do funkcji bulwarowej,
14) brzeg od strony zatoki położonej przy ul. M. Focha przystosować do celów rekreacyjno-sportowych,
15) zakaz wtórnych podziałów terenu.
http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/064-U_tekst.pdf
http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/064-U_rys.tif

Jak widać ni jak ma to się do prawa lokalnego. Jednak wygląda na to, że pracują nad nowym planem dla tej działki (wywołany Uchwałą Nr LXIV/1220/06 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 8 lutego 2006 roku)


-> Jak czytam wypowiedzi Łucki to ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że dotyczą one zupełnie czegoś innego, niż jest mowa. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio powiedział on coś sensownego...

-> A sam projekt bardzo ciekawy, ale na tę lokalizację strasznie ciężki - to powinien być akcent wertykalny, wieża, a nie taki olbrzym, który zdominuje całą okolicę. Zamiast jednego "szerokiego" zrobić 2 bardziej szczupłe budynki i byłyby dużo lepszy efekt.
 

·
Registered
Joined
·
1,350 Posts
Ja pier...co za chore miasto i przepisy. W kazdym innym większym mieście w takim miejscu byłby zakaz budowy 3 piętrowego kmiota a u nas jest NAKAZ. Śmiech na sali.
 
Joined
·
1,833 Posts
Po pierwsze można spróbować kogoś przekupić, powalczyć wpływami, żeby było i 20 pięter. Po drugie pewnie najlepiej jak w Warszawie puścić budynki wysokie gdzie się da by poleczyć sobie kompleksy, a później rozpaczać jaki ma się burdel urbanistyczny.
Po trzecie, jak wyżej opisano, ten tłusty, opasły kloc nie pasuje w tamtym miejscu.

Ciekawe do ilu wpisów dojdzie ta wirtualna inwestycja :)
 

·
Registered
Joined
·
2,684 Posts
Jak widać ni jak ma to się do prawa lokalnego. Jednak wygląda na to, że pracują nad nowym planem dla tej działki (wywołany Uchwałą Nr LXIV/1220/06 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 8 lutego 2006 roku)
I dopóki nie roztrzygną się kwestie z Młynami Rottera to nic w tym planie się nie zmieni. Dlatego równolegle pojawia się nowa koncepcja dot. "młynów", ale sama koncepcja to za mało.
Najważniejsze jednak, że to co "młynom" zaproponowano jest do zaakceptowania.
Zapewne dojdzie do targów w których "m łyny" będą kartą.
 

·
Registered
Joined
·
2,697 Posts
(...) No i trochę dziwi mnie kształt budynku, a dokładniej chałupinka stojąca między dwoma skrzydłami. Chyba nawet gdyby mi dopłacili to nie chciałbym w niej potem mieszkać.
Chodzi o ten stary domek. Być może 'na żywo', będzie się dobrze komponował z nową wielką bryłą.
Mam fotkę pewnego budynku z bardzo ciekawą historią. Mieszkała tam moja koleżanka i mi ją opowiedziała.Zresztą kiedyś o tym czytałem w gazecie... (...)


Uploaded with ImageShack.us
(...) W tym domu przy Grottgera 4 mieszkała Claire Dux (1885 - 1967). Była słynną sopranową divą opertową, znaną na scenach całgo świata. Jej ojciec był nadzorcą odcinka kanału i ten dom był jego 'mieszkaniem służbowym'. Ona swoje dzieciństwo spędziła w Bydgoszczy, (urodziła się w Witowie) mieszkając w tym domu przy ul. Grottgera 4.
 

·
Do roboty za 5 złoty!
Joined
·
571 Posts
Czy poważny developer inwestuje pieniądze w projekt kilkunastopiętrowego budynku, w momencie gdy plan zagospodarowania zezwala na 3 piętra? ;)
 

·
Registered
Joined
·
3,087 Posts
Przy Marcinkowskiego i Dworcowej są kamienice wysokie na 5 pięter. I tyle według mnie powinny mieć budynki przy Grottgera + dominanta w postaci wieży (lub dwóch smukłych wież - bo obecna koncepcja to ciężki kloc, albo po prostu odwrócić budynek ;)). "Wywalić" baraki WSG i zbudować kawał miasta - od mostu Królowej Jadwigi aż do mostów Solidarności powinny być nad rzeką budynki 5-6-piętrowe. Bo niby do czego nawiązujemy wysokością 3 pięter? Znowu wyjdzie, że kamienice z XIX i początku XX wieku są wyższe niż budynki z XXI wieku.
A co do chałupy ponoć zabytkowej - postawić obok traktor, krowę i będzie pasować. Chociaż ja wolę poczekać aż ktoś to podpali...:cool:
 

·
بيدغوشت&
Joined
·
7,073 Posts
Ech.
Dlaczego niby nie można już rozmawiać na tym forum o planach? Dlaczego wszystko musi się sprowadzać do spraw personalnych?

Niejeden MPZP już w tym mieście zmieniono i niejeden zostanie zmieniony. A proces inwestycyjny niekiedy trwa latami. Nordic wywołuje temat, robi klimat. Być może pod sprzedaż, być może pod plan.

Ad rem.

Moim zdaniem obiekt sprawia wrażenie zbyt monolitycznego. Zgadzam się też z Łucką, że zbyt nonszalancko potraktowano chatkę. Jednak uważam go za krok w dobrą stronę. Jak ND kupił działkę, tez mieli koncepcję. Ze znacznie mniejszym polotem.
 

·
Registered
Joined
·
84 Posts
pierwsza wizka wygląda jak opuszczony budynek po bombardowaniu. a druga jak mały zgrabny biurowiec, na którym zaparkowało niekształtne UFO...
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,625 Posts
Wszystko fajnie, włącznie z roślinnością, tylko ta ostatnia mogłaby być bardziej uporządkowana, bo dzięki obecnej wizji wkomponowania zieleni, budynek rzeczywiście wygląda jak opuszczona świątynia Majów z VII wieku.
 
61 - 80 of 2928 Posts
Top