SkyscraperCity banner

1-10

1 - 17 of 17 Posts

·
Urodzony bydgoszczanin
3,440 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Inwestor: Nordic Development
Projektant: Nizio Design International , Mirosław Nizio
Generalny wykonawca: IDS-BUD
Projekt: 2013
Realizacja: 2017
Powierzchnia użytkowa: 26,4 tys. m2
Szacowana wartość inwestycji: 45 mln zł
Wysokość: 55m

Autor:piotr Krajewski

·
Registered
Underground out of Voland.
7,875 Posts
Obiecałem sobie trzymać lokalny patriotyzm na uwięzi, więc 10 nie dam, bo choć bardzo mi się podoba, to niestety, nie ze wszystkich stron.

Na plus: na żywo nie jest taki ciężki, jak na niektórych ujęciach. Fajnie wygląda od Garbar strony. W końcu coś ciut wyższego niż UW w mieście! Wincyj!
Na minus: nie porównujcie proszę tego z poznańskim Bałtykiem. To jednak nieco inny budynek. Ja porównałem i to mnie zgubiło.

No i czekam na roślinność.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,540 Posts
Jest to bardzo fajny budynek zarówno pod względem bryły jak i rozwiązań elewacyjnych. Te wszystkie nisze, wcięcia, uskoki, zabudowy balkonów i ich brak. Do tego udana kolorystyka i połączenie materiałów. Ale jest zbyt zwalisty, masywny. Mówię to po wizji lokalnej ;) Powinien być albo o ⅓ mniejszy albo 3 razy wyższy.

·
Registered
19,239 Posts
Czy do czwartej kondygnacji są biura?

Nie wiem czy nie dać jakiegoś bonusa typu "za to że w Bydgoszczy", ale nie wiem czy się userzy z Bydgoszczy nie obrażą. :troll:

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,308 Posts
Bardzo ciężko ocenić, raz wygląda jak kloc, a raz jak ciekawy budynek.
Zastanawiające - tam jest plan miejscowy czy na WZtce poszli? Budynek zdecydowanie przeskalowany w stosunku do sąsiadów, nawet na działce obok jest dom jednorodzinny (?!).
Ciekawe jak dostali kontynuację funkcji/gabarytu (jeśli WZ), jak poradzili sobie z powierzchnią biologicznie czynną, której praktycznie tam nie widać (?!).

PS. pijałem alkohole na tej słynnej grobli, wiadomo z kim.
Odwiedzę Bydgoszcz i się przyjrzę tej realizacji. Dałbym ok 7

·
Registered
65,209 Posts
To sąsiedzi są niedoskalowani.
^^
Zgadzam się. Trzeba w końcu zacząć budować w Polsce wysoko, zrobić ten pierwszy krok :|. Dosyć fajny i cieszę się, że w Bydzi cuś tak odważnego powstało. D...y jednak nie urywa i trochę ciężki, klockowaty jest. Cóż... Niech będzie 8,5/10. Połóweczka w prezencie :D.

·
Homo Skyscraperus
22,209 Posts
Bardzo ciężko ocenić, raz wygląda jak kloc, a raz jak ciekawy budynek.
Zastanawiające - tam jest plan miejscowy czy na WZtce poszli? Budynek zdecydowanie przeskalowany w stosunku do sąsiadów, nawet na działce obok jest dom jednorodzinny (?!).
Ciekawe jak dostali kontynuację funkcji/gabarytu (jeśli WZ), jak poradzili sobie z powierzchnią biologicznie czynną, której praktycznie tam nie widać (?!).

PS. pijałem alkohole na tej słynnej grobli, wiadomo z kim.
Odwiedzę Bydgoszcz i się przyjrzę tej realizacji. Dałbym ok 7
Po drugiej stronie ulicy masz kubaturowo ogromną Operę Nova, koło niej ma stanąć kolejny kloc - kolejny krąg opery. Z kolei po drugiej stronie grobli masz pustą działkę po nieistniejącej fabryce i tam też można budować wyżej.

·
Registered
1,798 Posts
Od strony Brdy wygląda nawet ciekawie, zwłaszcza to nocne ujęcie podkreśla jego najlepszą stronę. Od tyłu brzydal, wykończenie takie sobie. Sprawia wrażenie kloca, ale na żywo może będę miał inne odczucie. 6.

·
naczelny brynkot
618 Posts
Może wyjdzie ze mnie architektoniczna cebula, ale NH podoba mi się bardziej, niż Bałtyk - a ten drugi widuję codziennie w drodze do pracy.

Mam nadzieję, że w ciągu 10 lat doczeka się godnych siebie sąsiadów i nie będzie wyglądał jakby znalazł się tam przypadkiem. Daję 8/10 w nagrodę dla cierpliwych bydgoszczan, bo długo czekaliśmy na taki budynek.

·
Registered
423 Posts

·
Registered
3,044 Posts
Mijają ponad trzy lata od oddania do użytku a ode mnie nadal solidne 8.
283694

1 - 17 of 17 Posts