SkyscraperCity banner

1 - 20 of 643 Posts

·
Registered
527 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
:applause: Brawo! Właściwy projekt, na właściwym miejscu :)

czy na pewno stać nas na tą elewację?
Przyłączam się do pytania. Wiadomo bowiem, że nie tylko przez słabe projekty cierpi Bydgoszcz, ale również przez dobre projekty, które na etapie realizacji są maksymalnie "wytaniane" jeśli chodzi o materiały :eek:hno:. 3mam kciuki za powodzenie tej realizacji ściśle wg projektu :cheers:

Edit: Ale jaja! napisałem tego posta o 06:44 PM, a pojawił się na początku wątku(!) z godziną 11:44 AM :lol:. Ktoś wie co zrobić by trafił na właściwe miejsce?

·
Registered
4,040 Posts
Ja mam nadzieję na coś innego - może w związku z tym wydarzeniem (przetarg na projekt 100% cena) miasto zacznie baczniej przyglądać się konkursom organizowanym przez instytucje publiczne? Może w formie jakiegoś doradztwa? Organizujecie konkurs na architekturę, dajcie nam znać to powiemy wam czy to warte zachodu. Może SARP jakoś by się włączył?

·
Homo Skyscraperus
22,184 Posts
Wzorem innych miast tworzę osobny wątek dla chyba najważniejszej inwestycji akademickiej w mieście - biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

bydgoszcz.pl said:
Poprawiony projekt biblioteki UKW

Prof. Stefan Kuryłowicz włączył się w prace projektowe związane z budową nowej biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Dzięki współpracy z jednym z najwybitniejszych polskich architektów budynek zyskał niepowtarzalny, adekwatny do rangi obiektu wygląd.

Pierwotna koncepcja architektoniczna, chociaż poprawna pod względem funkcjonalno-użytkowym, nie zyskała uznania wśród architektów, a także studentów UKW i mieszkańców miasta. – Owocem współpracy między miastem, uczelnią i wybitnym specjalistą będzie obiekt, który ma szansę stać się jednym z nowych symboli Bydgoszczy – mówił prezydent Konstanty Dombrowicz.

Ze względu na napięty program budowy nowej biblioteki uniwersyteckiej wynikający z współfinansowania inwestycji przez Unię Europejską prof. Stefan Kuryłowicz przeprojektował jedynie fasadę obiektu. – Podejmując współpracę z czołową pracownią architektoniczną mieliśmy na względzie m.in. rangę obiektu będącego obszarem pamięci i sacrum nauki, jak i jego niepowtarzalne sąsiedztwo z Bazyliką św. Wincentego a Paulo– mówił Robert Łucka, architekt miasta. - Biblioteka jest miejscem magicznym, do którego trzeba podejść z należytą dbałością. Obiekt uniwersytecki powinien stanowić dla młodych ludzi przykład architektury na najwyższym poziomie, pełnej harmonii i pękna – dodał dyrektor Robert Łucka.
W chwili obecnej Wydział Administracji Budowlanej prowadzi działania administracyjne mające na celu wydanie pozwolenia na budowę.

Jak będzie wyglądać nowa biblioteka?

Elewacja nowej biblioteki UKW pokryta będzie okładziną z płyt granitowych w czterech odcieniach szarości. Przeszklony dach obiektu zapewni czytelnikom doskonałe warunki oświetleniowe, a także niezapomniane wrażenia natury estetycznej. Na ostatnim piętrze znajdzie się również miejsce na taras, na którym będzie możliwość czytania książek na świeżym powietrzu.

Link pod którym znajdują się duże wizualizacje.

Za projekt zapłaciło miasto. Musicie przyznać, że brawa się należą Urzędowi. :) Pod TYM linkiem poprzedni koszmar. Potem dorzucę inne rzuty. Kto ma czas może wstawić to co jest w rozmairze 800 : 600.

·
Homo Skyscraperus
22,184 Posts
Elewacja fenomenalna! Nie wiem czy nie lepsza od naszej JEMSowskiej biblioteki :)
Ja tem jestem chyba jednak pod większym wrażeniem dzieła JEMSów. Tamten projekt nie ma prawa nigdy, NIGDY się zestarzeć. Tutaj... dzisiaj wygląda nowocześnie, ale kto wie. :)

·
Richelieu znad zapory
8,033 Posts
Brawo Bydgoszcz za zmianę projektanta :cheers: Jak widać opłaciło się to bardzo.
Mam jednak małe pytanie: w jaki sposób został wybrany pierwszy projekt? Urząd Miasta po prostu zlecił wykonanie jakieś miejscowej firmie architektonicznej?

·
Homo Skyscraperus
22,184 Posts
Nie, nie. Projekt wybrany został w przetargu: najniższa cena. Zlecił to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Eh. :(

Miasto dołączyło się dopiero niedawno - zleciło Kuryłowiczowi przeprojektowanie obiektu (zrobienie nowych elewacji). Tylko za nowy projekt płaci Urząd Miasta. Reszta UKW.

·
Do roboty za 5 złoty!
571 Posts
Powiem tak, zmiana na plus :) Na tych wizkach mało widać.

Oczywiście duże brawa za inicjatywę :cheers:

·
Richelieu znad zapory
8,033 Posts
Zonc said:
Projekt wybrany został w przetargu: najniższa cena.
To wszystko wyjaśnia...:eek:hno:

·
kaszubski szaman
326 Posts
Brawo za zmianę. Bardzo pozytywna informacja!

·
Radvan
828 Posts
Chrystusie Jezusie! To ja lecę na piwo z tego wszystkiego! :D

·
marboro
5,740 Posts
Cieszy zmiana na lepsze ale jeszcze bardziej to ze ktos zauwazyl badziewie i namowil kogos do zmiany. Nie wiem jak mi to przechodzi przez gardlo ale brawo dla Urzedu Miasta za doprowadzenie do zmiany

·
Banned
2,388 Posts
tak, to zdaje sie najwiekszy sukces obecnego prezydenta od poczatku jego trwania na stanowisku
sa dostepne wieksze wizualizacje?

·
Metropolia Bydgoska
1,721 Posts
Brawo.
Uniwersytet zasłużył na taką architekturę.
Bydgoszcz zasłużyła na taką architekturę!!

Zonc miał rację, że będziemy zaskoczeni!

·
Homo Skyscraperus
22,184 Posts
Zonc miał rację, że będziemy zaskoczeni!
:cheers: Lada dzień porównywalnej skali news.

sa dostepne wieksze wizualizacje?
Napisałem w poście: wejdź na stronę miasta, tam są linki do bardzo dużych wizualizacji.

Cieszy zmiana na lepsze ale jeszcze bardziej to ze ktos zauwazyl badziewie i namowil kogos do zmiany.
Widzisz, bo w urzędzie mamy kilku ambitnych. ;) A tak poważnie robi się wiele rzeczy, o których się nie pisze. Nie spodziewalibyście się. To jednak raczej tematy na piwo, a nie forum. :p

1 - 20 of 643 Posts