SkyscraperCity Forum banner
61 - 80 of 2062 Posts

· cognosce te ipsum
2,021 Posts

Winda dla tirów

mag

Bydgoska opera będzie miała specjalną windę do podnoszenia tirów. Wczoraj urządzenie testowali specjaliści.
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / AG

Podnośnik będzie wykorzystywany do transportu dekoracji. - Wjedzie na niego tir i zostanie wzniesiony na wysokość drzwi towarowych, prowadzących do kieszeni scenicznych - tłumaczy Ewa Chałat, specjalista ds. reklamy Opery Nova. - Mocno usprawni to transport dekoracji. Podobne urządzenia mają opery w Holandii, nie ma ich natomiast żaden teatr w Polsce. Testy windy potrwają jeszcze kilka dni. - Nasz zespół wyjechał na tournee po Austrii i Niemczech. Być może jak wrócą, po raz pierwszy wykorzystamy windę do rozładunku - mówi Chałat.

· Somewhere Back In Time
8,026 Posts
^^ o...tak myślałem że te wrota są dla dostarczenia sprzętów scenicznych itp. ale za cholerę nie wiedziałem czemu są tak wysoko...ależ to będzie ciekawy widok...muszę to kiedyś zobaczyć.

PS. Nie moge uwierzyć że koniec prac budowlanych przy operze dobiega końca po dziesiątkach lat :cheers:

· Phelot
9,353 Posts
A mnie Dombrowicz chyba przekabacil, bo uwazam, ze z ulicy Focha kladka wyglada przyzwoicie. Nie jest dobrze, ale nie jest tez tak zle jak z Zawisza ;)
Żartujesz teraz, czy co? :/ Według Ciebie to że jest lepiej niż z projektem przebudowy Zawiszy to wystarczający powód, żeby uznać kładkę za przyzwoitą? :/ To tak jakby ktoś napisał, że kamienica Sowy to będzie perełka architektury, bo będzie ładniejsza od Rajszajzenu :scouserd:

· بيدغوشت&
8,229 Posts
Tak jak kiedys znow pojawia sie nieporozumienie jezykowe. Moze zbyt pozytywnego slowa uzylem. Kladka jest mierna, ale do przyjecia, najnizsza ocena z zaliczeniem ;)
Przeciez nie wszystkim nam musi sie podobac to samo. Powiem wam szczerze, ze niesymetryczny projekt nie podobal mi sie co najmniej tak samo. I ta, i ta bylyby smetne, wiec wyszlo na jedno :(
Co nie znaczy, ze pochwalam miernote, zebyscie znowu mi nie wmawiali. Po prostu mowie, ze w drodze wyjatku moze byc, chociaz gdyby to ode mnie zalezalo...

61 - 80 of 2062 Posts