SkyscraperCity banner

221 - 240 of 1171 Posts

·
Mrs. Smith
881 Posts
kwiatywewłosach;73068113 said:
(...) Przyznam, że bałabym się tam sama chodzić (...)
To samo sobie pomyślałam ;)

(...) Czy ktos wie co dalej z nimi będzie? wszystko zrówna się z ziemią czy będą sobie tak stały i dalej straszyły? :)
A mnie ciekawi, co, oprócz myjni i szkoły jazdy, mieściło się w tych wszystkich budynkach?

@Krajan Dzięki za zdjęcia, kawał dobrej roboty :cheers:

·
Registered
2,709 Posts
Krajan brawo! A ja patrzę na to z innego punktu widzenia.
Pewnie bardziej pesymistycznego. Tam były kiedyś miejsca pracy wielu osób. Co się z nimi stało... Bardziej zaradni znaleźli pewnie nową pracę. A pozostali, wśród których na pewno było wielu uczciwych choć mniej zaradnych...

·
o mój Śląsku
6,025 Posts
Daj sobie powiedzieć, że Befana istnieje, tylko gdzie indziej! To, że zakład wyniósł się z centrum miasta nie znaczy, że zaprzestał swojej egzystencji.

@krajan, szacun. Tam można wejść 'ot tak'?
@kwiaty, tam kiedyś będzie centrum handlowe. Kiedyś.

·
o mój Śląsku
6,025 Posts
No i? Jeśli była na to koniunktura, to przenieśli się gdzie indziej, a jeśli nie - no cóż... Myjnia samochodowa to nie jest wielka fabryka, by drastycznie powiększała bezrobocie w mieście... To naprawdę nie był największy kwartał usług w mieście, a Bydgoszcz nie jest zapadłą dziurą i lamenty nad bezrobociem 'mniej zaradnych' [zaradność nie jest argumentem, zresztą] uważam za grubo przesadzone.

·
in the brick
3,615 Posts
@krajan, szacun. Tam można wejść 'ot tak'?
Póki co można.

Spotkałem tam jednego pana który zbierał złom, tylko nie wiem czemu na początku przesuwał fotele. Nie wchodził mi w drogę, a ni ja mu :) Tylko na początku spoglądał co jakiś czas kontrolnie, ale jak zobaczył że tylko robię zdjęcia to zniknął gdzieś we wnętrzach i kuł coś ;)

·
Registered
2,709 Posts
Partyzantko, być może masz i 'wielkie serce', ale tu powiało od niego chłodem.
A tak na marginesie, to i ja uważam,że miejsce z tych zdjęć powinno wyglądać inaczej.

·
urban explorer.
1,614 Posts
Spotkałem tam jednego pana który zbierał złom, tylko nie wiem czemu na początku przesuwał fotele. Nie wchodził mi w drogę, a ni ja mu :) Tylko na początku spoglądał co jakiś czas kontrolnie, ale jak zobaczył że tylko robię zdjęcia to zniknął gdzieś we wnętrzach i kuł coś ;)
Dokładnie, w takich miejscach spotyka się panów którzy albo szukają `spokoju` albo zbierają złom. W sumie, nigdy nie spotkałam sie z wrogościa albo czymś takim od ich strony, może dlatego, że sama też tylko kiwam głową na powitanie i robię dalej spokojnie zdjęcia, nie wchodząc im w drogę.

Takie miejsca mają niesamowity klimat...

Wielki plus krajan za zdjęcia :applause:

·
Registered
274 Posts
A mnie ciekawi, co, oprócz myjni i szkoły jazdy, mieściło się w tych wszystkich budynkach?
Mieściła się jeszcze siedziba firmy ochroniarskiej G4S - konwoje kasiorki.

Garaż

Była jeszcze wiata gdzie parkowały samochody - od Focha po lewej stronie

Dwa wejścia do biura - widoczne schody z lewej strony

Wejście poniżej z lewej

·
Mrs. Smith
881 Posts
^^
Dzięki za info :cheers: Czasem ciężko doczekać się odpowiedzi na swoje pytania na tym forum, więc tym bardziej doceniam Twój czas na to poświęcony :)

Partyzantko, być może masz i 'wielkie serce', ale tu powiało od niego chłodem.
Podpisuję się pod tym.

·
Człowiek-instytucja
4,412 Posts
Konstrukcja ceglana może i mocna, ale po pożarze bodajże w 2005 roku, budynek stoi opuszczony. Widocznie cegła nie wytrzymała "próby ognia".

·
Phelot
8,279 Posts
@krajan, dzięki za fotki z "Befany". Sam tam kiedyś trochę pozwiedzałem, nawet zdjęcia mam. To było jakoś krótko po pierwszych pracach rozbiórkowych. W sumie było tam podobnie jak teraz, tyle że bez śniegu :) Pamiętam, że w jednym z budynków na ścianie wisiał plakat Dennisa Rodmana w koszulce Chicago Bulls :D Budynek ledwo stał, ale plakat wisiał nadal ;) Ostał się pewnie z czasów kiedy wśród Polaków nastała moda na NBA.

Czy ktos wie co dalej z nimi będzie? wszystko zrówna się z ziemią czy będą sobie tak stały i dalej straszyły? :)
Z tego co wiem, to inwestor wykupił cały teren od Marcinkowskiego do Warmińskiego (z wyłączeniem budynków mieszkalnych). Tak więc widoczne na zdjęciach zniszczone budynki na pewno zostaną rozebrane. ...tylko nie wiadomo kiedy. W sumie to bardzo dobre pytanie - czemu te budynki jeszcze stoją?

·
Registered
120 Posts
Witam Wszystkich
To mój pierwszy post, a w nim fotki ruiny z ulicy Witebskiej.
Ujeła mnie ta baszta z lewej strony. Piekna willa nad samą wodą.

·
Registered
274 Posts
Dzięki za info :cheers: Czasem ciężko doczekać się odpowiedzi na swoje pytania na tym forum, więc tym bardziej doceniam Twój czas na to poświęcony :)
W expresowym tempie pięciu dni :) otrzymałaś Skaniu odpowiedź , a czasu aby jej udzielić poświęciłem że ho, ho - naprawdę jest co doceniać ;) . Dzięki za miłe słowa.
Wyczytałem że pracowałaś na szóstym piętrze w wieżowcu Eltry, a kiedyś, jeżeli mnie pamięć nie myli było to tzw. piętro „dyrektorskie”. Urzędował tam naczelny i jego zastępcy.
Miałaś może coś wspólnego z tymi stanowiskami ;) ?

·
Mrs. Smith
881 Posts
^^
Masz na myśli kadrę dyrektorską "Eltry"? Pracowałam tam, kiedy "Eltry" jako takiej już tam nie było, a pomieszczenia były (i chyba są?) wynajmowane różnym firmom. Ja pracowałam w firmie komputerowej :D

221 - 240 of 1171 Posts