SkyscraperCity banner

281 - 300 of 1171 Posts

·
Mrs. Smith
881 Posts
@Krajan Wielkie dzięki za świetne relacje :cheers:

P.S. Podziwiam za chęci, musisz być pasjonatem takich miejsc :)

·
Registered
120 Posts
krajan foty rewelacja ! Mam nadzieje że kask ze sobą miałeś, bo kominy trochę się sypią:)

1,957 Posts
To coś w nasypie to leżakownie. Całkiem niezłe, długie piwnice o sklepieniu kolebkowym w którym mieszkały, a być może nadal mieszkają nietoperki. Ten drugi obiekt też ma piwnice, ale tam konstrukcja jest inna, lżejsza, oparta na stylizowanych, żeliwnych słupach, które oczywiście złomiarzom bardzo się przydają. Swoją drogą hardkorowa robota, wycinasz słup podpierający strop :) To jak podcinać gałąź na której się siedzi. Ciekawe ilu zbieraczom połamało kulfony.

Szkoda obiektu, a wystarczyło z 15 lat temu jak się wyniósł ostatni najemca, ogrodzić teren posadzić ciecia i naliczać rachunek za ochrone mienia, bo niebezpieczne dla ludzi.

·
Registered
2,719 Posts
:applause: Krajan nie wiem, czy dobrze zauważyłem, ale towarzyszyła Ci pewnie miła krjanka... :) Wiem po sobie, że wtedy milej się 'foci' :)

·
Registered
3,184 Posts
Jeśli to były teren tosty to plotki z ,,Inwestycji mieszkaniowych" mówią, ze ma tam powstać coś wyższego niż 12 pięter :), co będzie zobaczymy
Wycisnąłem od Arkady Invest na targach mieszkaniowych, że na tym terenie ma powstać apartamentowiec ok. 9-10 piętrowy z penthousami na ostatnim piętrze. Ale szczegóły podadzą w sierpniu.

·
Registered
2,719 Posts
(...)

Ale z tymi zdjęciami Bydziak to do wątku o Wyspie Młyńskiej, bo to przygotowania pod budowę mariny, jak się nie mylę
Też tak myślałem, ale to burzenie skojarzyło mi się ze 'zniszczeniem' i dlatego bez większego namysłu dałem to tu, do 'zniszczonych'...

·
Registered
291 Posts
Pamiętam jak na mistrzostwach świata byłem na zawiszy i idąc za trybunami, do wyjścia było widać ten hotel i gościu z jednej grupki powiedział głośno ,,Welcome to Europe" i wszyscy się zaśmiali...

·
Registered
742 Posts
Jeśli jesteśmy w okolicach Osielska...to pamiętam, że kiedyś chodziłam po terenie i zniszczonych budynkach, należących kiedyś do ATR-u (obecnego UTP). @brencik...wiesz może gdzie one są? :) jakieś zdjęcia? :)

·
Registered
5 Posts

·
Registered
742 Posts
Dzieki:) Dokładnie to miałam na myśli :) teraz maszyny rolnicze stoją w budynkach przy Suchej w BDG i studenci zdobywają wiedzę czysto teoretyczną... szkoda :)

·
Registered
2,742 Posts
Kiedys jezdzily tam kombajny i ciagniki, studenci sie uczyli mechaniki maszyn, jak robic podorywkę itp, chyba wydzial mechaniczny i rolniczy mialy tam oddziały...
No, brencik, przywołałeś wspomnienia. Na tym poligonie zdobyłem prawko na traktor i papiery na kombajn. Dzisiaj widzę że trzeba by z pilarką łąńcuchową na którą na studiach też zrobiłem papiery bo to jedna z lepszych fuch była. W tych halach były maszyny rolnicze plus stanowiska badawcze i diagnostyczne.

281 - 300 of 1171 Posts