SkyscraperCity banner

321 - 340 of 1171 Posts

·
Registered
426 Posts
pamiętam jak nie było tutaj wogóle barierek :nuts:

a tutaj słupki przy nasypie (Zaświat)

·
Registered
2,717 Posts
Świetna relacja krajan. Ja też, szczególnie w latach 90-tych, w czasie wypraw spacerowych, zatrzymywałem się przy 'wiadukcie wspinaczkowym', tym w pobliżu ul. Zaświat... 'Ćwiczyliśmy' nie tylko wspinanie się, ale i skoki... :)
Przy okazji, powyżej przypomniałeś o fotkach na początku tego wątku. (Dałeś link) Jedno że zdjęć przeniosę do 'starych fotografii'...

·
Registered
Underground out of Voland.
7,846 Posts
Wiadukt koło Wyszyńskiego to miejscówka metali z Leśnego :D

Co do wejścia do gazowni na Witebskiej - niby jest obiekt chroniony, ale wchodzi się nie od Witebskiej tylko wjazdem od Przemysłowej, który stoi otworem. Do "zwiedzania" mamy 2 budynki - z dachu większego jest niezły widok.

·
Registered
2,717 Posts
Te wiadukty, chyba po raz ostatni 'czynne' były jeszcze przed wojną... A zbudowane były nad 'nowymi' trasami kolejowymi, które poprzecinały drogi wychodzące z miasta.:)

·
Registered
2,717 Posts
W młodości mieszkałem w pobliżu.A wtedy w tym domku na dole mieszkała rodzina J., w której miałem koleżankę. :) A z tego co wtedy opowiadali, chyba jej rodzice, zapamiętałem, że w czasie świetności kanału, w ich mieszkaniu była karczma, której głównymi konsumentami byli najczęściej 'słodkowodni marynarze'. :)

·
Registered
742 Posts
W młodości mieszkałem w pobliżu.A wtedy w tym domku na dole mieszkała rodzina J., w której miałem koleżankę. :) A z tego co wtedy opowiadali, chyba jej rodzice, zapamiętałem, że w czasie świetności kanału, w ich mieszkaniu była karczma, której głównymi konsumentami byli najczęściej 'słodkowodni marynarze'. :)
Mieszkała tu tez moja koleżanka z podstawówki :) nie pamietam jak się nazywała...ale miała na imię Monika :)

·
Registered
742 Posts
Słyszałam, że mogło to być podpalenie...bo właśnie były problemy notarialne co do tego budynku...za dużo właścicieli i nie mogli się dogadać ;)
Ale nie mając dowodów...nie można oskarżać ;)

·
in the brick
3,615 Posts
Ostatnio odwiedziłem tereny przy Kaplicznej, a właściwie przy południowym wiadukcie warszawskim. Teren ostatnimi czasy opustoszał, ktoś wie czemu?

Na początek mapka:

Widać na niej, że jeszcze coś tam się mieści. Remontują także północny wiadukt warszawski.

Widok z wiaduktu:

'Witacze':

Największy budynek jaki się ostał (pomarańczowy):

Dojazd od Kaplicznej, nawet jezdnię zabrali :lol:

Budynek niebieski i pomarańczowy:

Po prawej fioletowy, po lewej zielony:

Pomarańczowy raz jeszcze:

CDN

·
in the brick
3,615 Posts
Witam Wszystkich
To mój pierwszy post, a w nim fotki ruiny z ulicy Witebskiej.
Ujeła mnie ta baszta z lewej strony. Piekna willa nad samą wodą.

Dorzucę swoje fotki ;)

Przy wejściu trzeba uważać na dziurę:

Tym oknem można wejść do środka, ja nie próbowałem ;)

Dalej kolejne pułapki, te już głębsze (w sumie co najmniej 3):

Tutaj było wejście:

CDN

321 - 340 of 1171 Posts