SkyscraperCity banner

341 - 360 of 1171 Posts

·
in the brick
3,615 Posts
Wczoraj w końcu zebrałem się na wyprawę na ul. Piękną do budynku Fotonu. Wszedłem bez problemu, nie niepokojony przez nikogo ;)

Między ulicą, a głównym budynkiem są jeszcze swego rodzaju magazyny:

Przyczepa chyba:

Za tym żółtym barakiem już ktoś zrobił dziurę w ścianie:

Teraz czas na główny cel wycieczki :)

Obok tego budynku jest mniejszy, któremu zawalił się dach:

Obok największego budynku jest jeszcze jeden:

CDN

·
Mrs. Smith
881 Posts
^^
Ja też nie mogę w to uwierzyć. Nie rozumiem, jak można dopuścić do tego, żeby budynki tak niszczały. Aż się nie chce wierzyć, że tam kiedyś tętniło życie...

@Krajan Dzięki za kolejne świetne fotorelacje :cheers: Podziwiam przede wszystkim za odwagę. Ja to bym się bała, że mi coś na głowę spadnie, albo że jakiegoś trupa tam znajdę ;)

·
Registered
120 Posts
krajan: jak zwykle świetna fotorelacja, w każdej dziurze potrafisz dojrzeć coś ciekawego.
Tak trzymać!

Krajan jesteś wielki, dotarłeś w miejsca które nawet złomiarzom się nię śniły :)

·
Registered
11 Posts
Po lewej ktoś śpi:

Byłem tam jakieś 2-3 tygodnie temu i napotkałem na tego samego bezdomnego, ale nie wchodziłem, bo akurat się wybudzał, więc nie chciałem zakłócać mu spokoju :)
A tak w ogóle, to cześć i czołem.
Dzięki serdeczne wszystkim za ten temat. Interesuję się fotografią i lubuję w takich miejscach. Próbując szukać do niedawna takich miejsc, znajdowałem tylko pojedyncze artykuły dotyczące jakiegoś miejsca. Teraz jak coś chcę, to wchodzę bezpośrednio tutaj, bo tutaj jest WSZYSTKO czego potrzebuję.
Wiem, że temat dotyczy Bydgoszczy, ale widziałem też Osielsko, które do Bydgoszczy nie należy, dlatego mam pytanie. Czy interesują Was zdjęcia niedoszłych Zakładów Mięsnych w Przyłękach (jakieś 10-15 km od centrum miasta, gmina Białe Błota)? Byłem tam tydzień temu. Pstrykałem fotki. Nie mam zdjęć ze wszystkich stron, ale kilka z wewnątrz i z zewnątrz, w tym panorama.

·
Registered
11 Posts
^^ Nawet nie masz pojęcia jak bardzo. Od nastu lat nietknięte ręką budowlańca przypominają mi czasem jakiś niedokończony megabunkier. Nawet całe Przyłęki pokaż, z przyjemnością zobaczę co tam słychać. :D

W sumie to Ivica (założyciel wątku) winien się wypowiedzieć, ale wierzę, że nie miałby nic przeciwko temu.

Witaj na forum przyjacielu JordVanDan'nie. :cheers:

PS Masz niezłe oko. Ja nie zauważyłem "śpiocha" zanim nie powiedziałeś. :D :crazy:
Ależ to nie ja zauważyłem tego śpiocha :) Ja tylko zacytowałem krajana. On napisał "Po lewej ktoś śpi". Jednak ja też go widziałem, jak napisałem kilka tygodni temu. Moment, wrzucę zdjęcia na picasa i wrzucę. Już w zasadzie chciałem iść spać, ale co tam :)
...
Kilkanaście minut później...

Z zewnątrz, oddalonE o kilkaset metrów 2 podobne budynki:

I całe zakłady z zewnątrz od strony asfaltowej ulicy, czyli w zasadzie od przodu:

Warto dodać, że te duże kilkumetrowe wejścia, które widzicie są tak szerokie, że spokojnie wjedzie większe auto typu Nissan Navara - podałem dla przykładu abyście mogli sobie wyobrazić kolos tego miejsca.
Na tym zdjęciu satelitarnym http://mapy.pomocnik.com/mapy-satelitarne/?mapa=3552 widać całą halę, a te 2 budyneczki, które sfotografowałem, a które są powyżej, na tym zdjęciu satelitarnym są u góry jako 2 prostokąciki. Skoro te 2 budynki są wielkości 2-piętrowych bloków, a na zdjęciu satelitarnym takie malutkie, to wyobraźcie sobie jak wielka jest ta hala niedoszłych Zakładów Mięsnych w Przyłękach. Niedoszłych, bo nigdy nie zostały ukończone. Od 20 lat nic tam się nie dzieje.

·
praktitioner
1,936 Posts
Discussion Starter #351
^^ Nawet nie masz pojęcia jak bardzo. Od nastu lat nietknięte ręką budowlańca przypominają mi czasem jakiś niedokończony megabunkier. Nawet całe Przyłęki pokaż, z przyjemnością zobaczę co tam słychać. :D

W sumie to Ivica (założyciel wątku) winien się wypowiedzieć, ale wierzę, że nie miałby nic przeciwko temu.

Witaj na forum przyjacielu JordVanDan'nie. :cheers:

PS Masz niezłe oko. Ja nie zauważyłem "śpiocha" zanim nie powiedziałeś. :D :crazy:
oczywiscie ze nie mam ;)

·
Registered
2,717 Posts
Witam Cię również JordVanDan :)
Krajan, a czy była tam możliwość dotarcia na dach? Chodzi oczywiście o widoki i panoramy.
No i oczywiście:applause:

·
Registered
2,005 Posts
na terenie tych ruin w Przyłękach raz na jakiś czas można się było zabawić w paintball, miejsce do takich rzeczy nadaje się wręcz idealnie :)

·
Registered
11 Posts
Witam Cię również JordVanDan :)
Krajan, a czy była tam możliwość dotarcia na dach? Chodzi oczywiście o widoki i panoramy.
No i oczywiście:applause:
Jeśli można, odpowiem za krajana.
Gdybym popełnił błąd, to niech mnie ktoś poprawi :)
Na ten mniejszy budynek (ten gdzie sypia śpioch) obok tego głównego teoretycznie można wejść, bo na zewnątrz jest drabinka, ale nie praktykowałem wchodzenia, bo po pierwsze mam lęk wysokości, a po drugie, to nie wygląda ona zbyt porządnie. Obawiałbym się, że coś się urwie.
Natomiast odnośnie tego wieżowca, to jak widać na zdjęciach dolne hmm balkoniki? do wchodzenia na górę są wyburzone, co uniemożliwia wdrapanie się. Chyba, że weźmiesz ze sobą drabinę, to OK - wówczas wejdziesz po drabinie na piętro, a potem "spokojnie" na górę. Spokojnie w cudzysłowie, bo nie daję gwarancji, że coś się nie urwie po drodze :)

Mam jeszcze pytanko do krajana. Wchodząc na dole przez okna, których nie ma, nie trzeba się obawiać o jakiś bezdomnych? Że ktoś zaraz wyskoczy na gaciach w obronie swego majątku z tulipanem w łapie? Chciałem tam wejść ostatnio, ale nie tyle obawiałem się, że podłoga się zarwie, ale właśnie o lokalnych lokatorów.

·
Registered
11 Posts
na terenie tych ruin w Przyłękach raz na jakiś czas można się było zabawić w paintball, miejsce do takich rzeczy nadaje się wręcz idealnie :)
A czy orientuje się ktoś czy można tam wejść na dach? Gdy tam byłem, można była wejść po schodkach na wyższą kondygnację, ale nie widziałem możliwości wejścia jeszcze wyżej. Co prawda nie obchodziłem całego budynku, ale na jakiejś stronie widziałem zdjęcia z dachu. Pytanie czy nadal można i w którym miejscu?

·
Registered
11 Posts
Fajne zdjęcia z Przyłęk JordVanDan. :cheers:

Szczególnie panoramka robi wrażenie. Jeśli to kiedyś zburzą, stracę wiarę w polską zaradność. To aż się prosi pod tak wielkim ośrodkiem gospodarczym jakim jest Bydgoszcz o zagospodarowanie.

Bydziak'u ja bym młodzieży nie wysyłał na dach. :D Jeszcze nam zrobią zdjęcia z "lotu ptaka". ;)

Zdjęcia są wspaniałe, choć Krajan'a FOTON mnie zdruzgotał. Jeszcze 7 lat temu analizowałem z sekretarką budowę jej ciała w swoim biurze. Przecież tam szkoła jakaś też była pamiętam. To wszystko jakoś się kupy trzymało, choć warunku przyznać trzeba, były jak na biura, spartańskie.

Szok!

:cheers:
Dzięki. Nie są tak extra jak krajana, ale obrazują kolos tego miejsca. Kolega krajan pewnie, by zrobił wzdłuż i wszerz. Przyznaję, że mi się nie chciało wszędzie łazić dookoła.
Co do zagospodarowania tego terenu, to ciężko stwierdzić co tam mogłoby powstać, ale teraz, z racji tego, że jest obwodnica i bardziej elegancki dojazd mogliby coś tam stworzyć ciekawego. Myślę, że jakiś hotel z basenami, saunami, siłownią etc. mógłby być.
"Jeszcze 7 lat temu analizowałem z sekretarką budowę jej ciała w swoim biurze" - jesteś lekarzem? :D
Szkoła miała tam powstać, owszem. Tu link: http://forum.gazeta.pl/forum/w,54,49665830,,Wypieknieje_Szwederowo_FOTON.html?v=2&wv.x=1
Ale coś chyba nie poszło, skoro teraz właścicielem jest inna szkoła, także prywatna i też ma jakieś plany na zagospodarowanie:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091027/BYDGOSZCZ01/390224182
Przydałoby się, aby coś powstało, ale na razie niech się jeszcze wstrzymają, bo planuję tam jakąś sesję z modelką :)
Orientuje się ktoś czy przy bramie wjazdowej od ul. Pięknej można wejść do tego budynku nad budką ciecia? Okien nie ma, w środku pusto, drzwi są zamknięte - nie sprawdzałem czy na klucz czy jak się szarpnie, to się wlezie. I nie wiem czy cieć miałby jakieś dąsy, że chcę tam wejść.

·
born 2 perform
172 Posts
jest to sama szkola tylko nazwe zmienila. i raczej chyba sie na nic nie zanosi bo szkola ma problemy finansowe (BSW ta od zajezdni na zygmunta augusta )

·
Registered
11 Posts
jest to sama szkola tylko nazwe zmienila. i raczej chyba sie na nic nie zanosi bo szkola ma problemy finansowe (BSW ta od zajezdni na zygmunta augusta )
Myślałem, że to dwie inne szkoły. Ta od zajezdni na Z. Augusta, ale mająca siedzibę na Unii Lubelskiej?
To by się zgadzało z tymi problemami. Koleżanka tam studiuje i mówiła mi ostatnio jak to jakiś wykładowca wszedł na salę i powiedział, że nie będzie dzisiaj zajęć, ponieważ nie dostał wypłaty.
Rozumiem człowieka. W końcu wolontariatem na życie nie zarobisz.

·
Registered
2,717 Posts
Miejsce znane, więc nie będę przypominał co tu było przed wojną. Ta resztka muru, która przetrwała do dziś, ma chyba swe dni już policzone. Całkiem możliwe, że zniknie w czasie budowy mariny.

Uploaded with ImageShack.us
Zapomniany wodowskaz.

Uploaded with ImageShack.us

341 - 360 of 1171 Posts