SkyscraperCity banner

361 - 380 of 1171 Posts

·
o mój Śląsku
6,025 Posts
Ten budynek jest już opuszczony? W sensie na Orlej? Wydaje mi się, że jeszcze nie tak dawno tam ktoś mieszkał...

·
Registered
1,594 Posts
biegajac dzis po lesie odkrylem takie cos wystajace z ziemi wiecie co to moze byc ?
^^ Pierwsze co mi przyszło do głowy to punkt triangulacyjny, ale on jednak wygląda nieco inaczej, zamiast kulki jest wyryty krzyż na słupku betonowym, całe mnóstwo tego w lasach jest. Może to jakiś dawniejszy punkt geodezyjny?
Albo ozdobna pozostałość jakiegoś grobu/pomnika? Nie próbowałeś tego trochę oczyścić/odkopać? :)

·
in the brick
3,615 Posts
Pozostałości byłej papierni przy ul. Siedleckiej.

Za znakami jest, a właściwie są dwa budynki (biały):

Budynek przy samym wjeździe (biały):

Dalsza część tego budynku (białego):

Ponownie po lewej biały budynek (budynki):

Budynek różowy, do którego nie wchodziłem bo wyglądało na to że strop się zawalił:

Budynek fioletowy:

CDN

·
Registered
9,040 Posts
kolejna dobra robota, Krajan
a skąd tam te parkujące auta?
jeszcze chyba wzdłuż trasy WZ są jakieś opuszczone budynki, ale chyba zagrodzone, o ile pamięć mnie nie myli

·
Registered
2,717 Posts
biegajac dzis po lesie odkrylem takie cos wystajace z ziemi

wiecie co to moze byc ?

http://www.panoramio.com/photo/52263171 tutaj umiejscowienie znaleziska
Nawet jeśli jest to punkt geodezyjny, to na pewno zsłużył sobie na uwagę swą 'innością'. :) W marcu na spacerku wypatrzyłem taki 'zwykły', betonowy z krzyżykiem , którego kres już nadchodzi. Mozliwe, że jeszcze w tym roku połknie go Brda. :)

Uploaded with ImageShack.us

·
Registered
2,717 Posts
Krajan, Ty jak zawsze, pokazujesz wszystko ze szczegółami. Chwała Ci za to. :)

Na Jachcicach, na ul Saperów, wiele lat funkcjonował sklep metalowy, z zaworkami, rurami,gwoździami itp. Ale w ostatnich czasach, gdy powstały różne Castoramy,Nomi,czy Obi, ten slkepik zaczynał tracić klientów. Chyba od roku z kawałkiem,był już zamknięty. Budynek zaczął niszczeć. Wczoraj zauważyłem, że zaczęła się jego rozbiórka. Jeśli dobrze pamiętam budynek miał dwuspadowy dach. Ale nie jestem tego pewny, mimo że mijałem go dziesiątki razy, a i parę razy tam kupowałem.:)
Stał samotnie na sporym placu.A jego położenie sugerowało, że pewnie liczono się tam z dobudowaniem innych podobnych sklepów...

·
praktitioner
1,936 Posts
Discussion Starter #379
apropos tego slubka ktory wkleilem wczesniej mam nowe zdjecia. odgarnalem z galezi i igiel i prezentuje sie tak:

By ivica

nie ma na nim zadnych napisow ani znakow

ale calkiem mozliwe iz jest to jakis stary punkt geodezyjny, gdyz po drugiej stronie drogi jest takowy

By ivica

natomiast kilkanascie metrow dalej znalazlem takie cos

By ivica

By ivica

wyglada na od wielu nie uzywane. Ciekawe co co zostalo zbudowane w srodku lasu?

361 - 380 of 1171 Posts