SkyscraperCity banner

1161 - 1171 of 1171 Posts

·
Registered
570 Posts
W sobotę rowerek w Myślęcinku zaprowadził mnie do tego oto miejsca. Mógłby ktoś mnie uświadomić co tam się mieściło wcześniej ?
Ja nie mam pojęcia, ale dość upiornie się prezentuje i może lepiej nie wiedzić co tam się działo :)

·
Registered
9,044 Posts
Opuszczone od czterech lat korty na Bartodziejach. Żal patrzeć, jak niszczeją.

Niestety, od trzech lat pięć pełnowymiarowych kortów i budynek zaplecza niszczeją. Przez skorodowany płot druciany można zobaczyć zieleniejącą mączkę tartanową, niegdyś wymienianą co sezon oraz pozostałości kortowych urządzeń, walec do wyrównywania nawierzchni i wysokie siedziska dla sędziów. Ku ruinie chyli się również należący do kompleksu budynek - zaplecze biurowe z magazynkiem na sprzęt, szatniami i prysznicami. Obok, jak wyrzut sumienia, stoi zielona ściana z betonu z namalowanym w poprzek białym pasem. Można podziwiać jej pozostałości. Mało kto wie, że jest to jedna z największych w Polsce ścianek tenisowych. Jeden z dowodów na to, że tenisowy obiekt na Bartodziejach zaprojektowano i wybudowano z rozmachem oraz znajomością rzeczy.

Olbrzymi kompleks sportowy na Bartodziejach nie ma w ostatnich latach szczęścia do inwestorów. Od początku istnienia aż do roku 2012 gospodarował tu TKKF na zasadach umowy użyczenia. Potem działalność próbowali prowadzić trzej różni inwestorzy, ale żadnemu nie udało się utrzymać dłużej niż przez jeden sezon. - Na pewno nie powstanie tu żaden budynek. Nadal szukamy inwestora i chcemy, by reaktywował on działalność sportowo-rekreacyjną, z której na dogodnych warunkach będą mogli korzystać członkowie spółdzielni - mówi Anna Świerczyńska z SM Zjednoczeni. Przyznaje, że prowadzone są właśnie rozmowy z jednym z przedsiębiorców. Szczegółów na razie nie chce zdradzać.

Czytaj więcej: http://www.expressbydgoski.pl/dzielnice/a/malo-kto-wie-ze-na-bartodziejach-jest-jedna-z-najwiekszych-w-polsce-scianek-sluzacych-do-nauki-gry-w-tenisa,10813028/

·
Registered
Underground out of Voland.
7,837 Posts
Niektórym ten post w tym temacie może wydać się nie na miejscu, ale moim zdaniem pasuje.
Galeria Glinki.
Nie ma tam od dawna już ani jednego sklepu, ale Carrefour ma się dobrze.
Moim zdaniem, zapełnienie sklepów dookoła od nowa jest skazane na porażkę, ale może przebudowa galerii do skromniejszej, tzn. do samego spożywczego Carrefoura jest szansą na to miejsce?
Na dodatek, połowę parkingu można zaorać i na jego miejscu postawić jakieś 2-piętrowe bloczki.

·
Registered
9,044 Posts
Cały czas planują tam outlet, ale chyba coś im te plany siadły - jeszcze patrząc na fatalną sytuacje w obiekcie na Fordońskiej.

·
Registered
7,837 Posts
OL przy Fordońskiej to słaba oferta. Gdyby Glinki miało dobrą, mogłoby coś z tego wyjść. Ale jeśli właściciel Glinek użył Fordońskiej do badania gruntu, to chyba raczej zaczął wycofywać się rakiem.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,842 Posts
Prędzej by im się tam udało rozkręcić halę do paintballu, niż galerię handlową. Jest niby jakiś dojazd z węzła, ale komunikacją miejską, albo tym bardziej pieszo/rowerem, to chyba łatwiej jest dotrzeć do Torunia, niż się przeprawić do tej galerii.

·
Registered
7,837 Posts
Byłem ostatnio po długiej przerwie w pierwszą sobotę po Nowym. Stwierdziłem, że bliżej mam do Auchan na Kruszwickiej, bo przynajmniej jednym autobusem. A na GG z Kapuścisk to jak z Katowic do Bytomia jechać przez Wrocław.

·
Registered
1 Posts
Wybacz, że tak późno (2 lata hehe) ale odnośnie tego domku w Myślęcinku - jest to zwyczajny domek letniskowy, jakieś 10 lat temu bywaliśmy tam na biwakach harcerskich. Z tego co widzę to jest w takim samym stanie (kiepskim) jak wtedy. Nie wiem czy oficjalnie ale zwał on się wtedy "Jolka". W środku jest tak samo obskurny, myślę, że pochodzi jeszcze z czasów PRLu lub wczesnych lat 90.

1161 - 1171 of 1171 Posts