SkyscraperCity Forum banner
26581 - 26600 of 28886 Posts

·
Registered
Joined
·
12,425 Posts
W sumie nikt nie pisał, ale RK już tak:

Problemy Dartów nie pozostają bez wpływu na działalność przewoźnika. Do osiemnastu wzrosła wczoraj liczba składów zastępczych, uruchamianych w zastępstwie zespołów trakcyjnych (w tym piętnastu za Darty i trzech za Flirty)
UTK się włączyło delikatnie do obserwacji sytuacji.
IC ma gorąco, bo ciężko powiedzieć ile to potrwa, a Wielkanoc za pasem :)
 

·
Moderator
Joined
·
31,427 Posts
Bardzo dobrze, widać nasi rodacy dzielnie walczą z okupantem :troll:
I to jeszcze na terytorium wroga, w Breslau. :troll:

***

Intercity odwołuje pociągi na 10 trasach. Przyczyną pękające Darty. Zastępstwo dla Flirtów
05.04.2019 12:38
AKTUALIZACJA: 05.04.2019 14:53
GAZETA POMORSKA
Agnieszka Domka-Rybka

PKP Intercity odwołuje sprzedaż biletów na dziesięciu trasach połączeń, głównie między Warszawą a Łodzią. Część składów, a konkretnie siedem Dartów z bydgoskiej Pesy, nie może wyjechać przez pękające poszycie.

- Podczas regularnych czynności eksploatacyjnych i przeglądowych elektrycznych zespołów trakcyjnych PesaDART stwierdzono lokalne odspojenia struktury poszycia niektórych pojazdów - wyjaśnia "Strefie Biznesu" Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - W celu weryfikacji uszkodzeń zdjęto poszycie w miejscu odspojenia.

Rzeczniczka PKP Intercity dodaje, że po analizie zespół konstruktorów z Pesy nie stwierdził naruszenia jakichkolwiek uszkodzeń konstrukcji nośnej oraz zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów i ruchu kolejowego: Obecnie z eksploatacji z tej przyczyny wyłączonych jest 7 pojazdów, a także 2 pojazdy pozostają w naprawach powypadkowych, za które PKP Intercity uruchamia składy zastępcze wagonowe. Pozostałe pociągi przeznaczone do ruchu są pod bieżącym nadzorem. Po naprawie poszycia pierwszy pojazd wkrótce wróci do ruchu, potem – jak deklaruje producent - sukcesywnie kolejne.

Z przyczyn technicznych 05 kwietnia następujące pociągi IC, Flirty wyprodukowane przez Stadlera, będą obsługiwane zastępczymi składami wagonowymi:

* IC 15104/5 ,,Rejewski” relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Główna w zestawieniu jeden wagon klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.

* Pociąg IC 51104/5 ,,Rejewski” relacji Bydgoszcz Główna - Warszawa Wschodnia w zestawieniu jeden wagon klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.

* Pociąg IC 5130/1 ,,Kujawiak” relacji Bydgoszcz Główna - Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2. W składzie pociągu brak wagonu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach oraz wagonu barowego.
https://pomorska.pl/intercity-odwol...e-darty-zastepstwo-dla-flirtow/ar/c3-14025535
 

·
Registered
Joined
·
2,215 Posts
I to jeszcze na terytorium wroga, w Breslau.
Nie ma takiego miasta. W zeszłym roku jeden z komisarzy odbiorczych niemieckiego potentata w przewozach kolejowych opowiadał mi jak błędnie pospawano kilkadziesiąt lokomotyw, bo źle zaprogramowano automaty i było to gdzieś w zachodnich Niemczech. Obecnie trwa akcja serwisowa.
 

·
Registered
Joined
·
12,425 Posts
Tak na marginesie, problemy przy tłumikach wężykowania w Dartach to kolejny w ostatnich latach problem w tym punkcie wózka/pudła. Problemy w tym miejscu były też w Gamach, ale nie tylko w nich i nie tylko w produktach Pesy. Zastanawiam się, co się stało, że akurat tu najczęściej występują problemy na styku pudło - wózek.
 

·
Designer
Wrocław/Kraków/Opole
Joined
·
825 Posts

·
Registered
Joined
·
1,817 Posts
Kolejne dobre wieści z Pesy ;D

Koniec problemów z Gamami. 8 lokomotyw w ruchu

Wszystko wskazuje na koniec kłopotów z lokomotywami Gama. Do ruchu wróciło 8 spalinówek.
Producentowi udało rozwiązać się problemy eksploatacyjne tych lokomotyw. Dziewiąta lokomotywa jest jeszcze naprawiana i do ruchu powinna wrócić w ciągu najbliższego miesiąca. Po wypadku wyłączona jest natomiast dziesiąta maszyna, która jest w takcie naprawy.

Problemy z lokomotywami Gama związane były z silnikami, dostarczanymi przez firmę MTU. Jaki widać jednak determinacja producenta doprowadziła finalnie do pozytywnego zakończenia tej niekomfortowej dla każdej ze stron sytuacji. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że było to możliwe również dzięki zmianom w zasadach serwisowania lokomotyw, w tym również silników. Wiadomo też, że wszystkie strony współpracowały ze sobą, poszukując jak najlepszego rozwiązania.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/koniec-problemow-z-gamami-8-lokomotyw-w-ruchu_more_113764.html
 
26581 - 26600 of 28886 Posts
Top